Hospiits lähtub patsienditöös ja tõekspidamistes terviklikust inimesekäsitlusest, pidades võrdselt oluliseks nii patsiendi kui tema lähedaste füüsilisi, psüühilisi, sotsiaalseid kui ka eksistentsiaalseid vajadusi. Kui senini on Eestis pakutud hospiitsteenust vaid haiglatingimustes ja sedagi ametlikult vaid kolmes haiglas – SA EELK Diakooniahaigla ja ITK Hooldusravi kliinik Tallinnas ning Tartu Ülikooli Kliinikum Tartus - siis nüüd on hakatud arendama Skandinaaviamaade ja USA eeskujul ka koduhospiitsi teenust.

Koduhospiits ongi hospiitsmeeskonna töö kliendi kodus, kus koostöös vajaliku võrgustikuga luuakse haigele võimalikult turvaline ja väärikas võimalus elada ja ka võimalusel surra oma kodus. Oluliseks peetakse aidata inimesel elada oma järelejäänud aega võimalikult täisväärtuslikult kuni viimase hingetõmbeni, aga ka lahkuja lähedaste igakülgset toetamist kogu loojanguperioodi vältel ja järel.

Viimsi ja Maardu ning lähiümbruse valdade elanikel on esimestena Eestis võimalik saada kompleksset koduhospiitsi teenust oma kodus. Koduhospiits OÜ on välja kasvanud 2011.a loodud konsultatsioonifirma ja pikaajalise haigla palliatiivravi/hospiitshaigla töötajate koostööst. Lisaks tavapärasele koduõendusele ja –hooldusele koostame kliendile ja tema lähedastele parima võimaliku toimetulekut toetava paketi erinevatest teenustest – sh abistame ja esindame dokumentide vormistamisel ja asjaajamistel ametiasutustes, pakume kriisi- ja leinatööd, transporti koos saatjaga meditsiiniasutusse ja/või kultuuriüritustele, kehalisi treeninguid ja aktiviseerimist, loovteraapiat, jpm.

Meeskonda kuuluvad lisaks õdedele ja hooldajatele ka sotsiaaltöö pädevusega jurist-konsultant, psühholoog, loovterapeut, liikumisjuhendaja. Koostööd teeme patsiendi huvidest lähtuvalt tema perearstiga, KOV sotsiaalhoolekande osakonnaga, kogudustega, jpm.

Küsi julgelt lisainfot 
FB: Koduhospiits.ee 
e-mail: 
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
tel: +372 5668 6477