Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Milliseid uuringuid nõuda?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Piuks

PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2013 3:42 pm    Teema: Milliseid uuringuid nõuda? Vasta viitega

Olen hetkel üsna ähmi täis.
Tunnen juba pikemat aega päevade ajal valu alakõhus. Aasta tagasi kurtsin seda ka oma günekoloogile, kes möönas, et kummaline küll, et sel ajal, kui sealt kõik tühi peaks olema, mul valutab, kuid ei leidnud kompides midagi.
Olen ka emakakaela haavandi pärast jälgimise all. Aasta tagasi antud proovid ei näidanud midagi koledat.
Nüüd on valud sagenenud ja valutab/pitsitab ka päevadevahelisel ajal.
Järjekorrad on pikad aga järgmisel nädalal saabub kauaoodatud aeg, kui günekoloogile pääsen.

Muidugi mõista mõtlen ma peale eelmise nädala noore neiu munasarjavähiga võitluse kaotust igasugu koledaid mõtteid, ning see pitsitav alakõht lisab veel õli tulle.

Minu küsimus on, et milliseid uuringuid peaksin kindlasti nõudma, et KUI seal midagi on, siis see kindlasti ka avastatakse. Kas ultraheliuuringust piisab? PAP test näitab ka munasarjade olukorda? Vereanalüüs? Kompuuteruuring?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
step

PostitusPostitatud: Esm Jan 14, 2013 10:40 pm    Teema: Vasta viitega

Minul näitas ultraheli selgelt 0,5x0,8 cm ebamäärast moodustist ja veidi vedelikku munasarjas, vereanalüüs ja muud analüüsid, mis günekoloog võttis, olid normis. Ultrahelisse läksin hoopis muu murega, spiraal oli emaka sisse kadunud, muidu ilmselt ei olekski seda moodustist avastatud. Lõigati vasakpoolne munasari välja ja see moodustis seal oli midagi väga üli haruldast, liigitati piirpahaloomulise alla. Ultraheli võiks ju näidata küll.
Tagasi üles
Piuks

PostitusPostitatud: Kolm Jan 16, 2013 4:19 pm    Teema: Vasta viitega

Step, kas sinuga on praegu kõik korras? See eriline moodustis mingit muud ravi ei vajanud?

Ma ikka olen päris hirmul. Muudkui valutab. Eriti siis, kui pikalt istun (nt töö on istuv ja siis valutab kogu päeva)
Tagasi üles
step

PostitusPostitatud: Laup Jan 19, 2013 12:19 pm    Teema: Vasta viitega

Konsiilium otsustas, et päris healoomuliseks seda pidada ei saa ühe näitaja pärast (Ki67 oli 1%) ja kuna mul oli ka aasta enne seda melanoom, siis foon on halb, et pean hoidma ennast. See oli nii haruldane jubin, mis esineb munasarja kasvajatest alla 0,5 % ja käitumine on ettearvamatu, seepärast piirpahaloomuline. Aga mingit ravi lisaks ei tehtud, lihtsalt pean kontrollis käima poole aasta tagant.

Kuigi ma arvan, et ma umbes tean, millal see asi sinna tekkis. Mul oli mingi jube põletik ja kõht valutas meeletult kuskil 2-3 nädalat ja tekkis selline kummaline määrimine. Umbes poolteist kuud enne seda ma olin käinud kompuuteruuringul oma melanoomi pärast ja see ei näidanud midagi, ilmselt siis tol hetkel ei saanud seal veel midagi olla. Munasari eemaldati laparoskoopiliselt kuskil 5 kuud hiljem ja selle ajaga ei olnud see moodustis suuremaks kasvanud, mõõdud olid täpselt samad. Ja see pidev määrimine kadus kuskil 4-5 kuud pärast op-i.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit