Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Minu vähk ja minu mõtted.

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kirsti

PostitusPostitatud: Esm Okt 22, 2012 1:05 pm    Teema: Minu vähk ja minu mõtted. Vasta viitega

Pea on mõtete virrvarri täis. Tahaks kellegagi rääkida, aga pole. Tahaks oma küsimustele vastuseid ja sama palju kui neid tahaks, kardan neid vastuseid.
Pean veel kaks päeva ootama, siis on konsiilium ja saan teada, mis mind täpsemalt ees ootab ning ka seda, kas mu vähk on ainult emakakaelal. Naistearstil käisin 25. sept, sealt tulin tagasi nuttes, sest kuigi arst mitte midagi ei rääkinud, oli tema reaktsioon, küsimused ja läbi lillede jutt hirmutavad. Onkoloogi juures sain pisut rahu hingele, aga nüüd jälle hirm. Onkoloog ütles, et kasvaja on käega katsudes tunda ja umbes 4cm läbimõõduga, aga võibolla ei vajagi kirurgilist sekkumist. Uuringud said ka tehtud ja nüüd pean ootama.
Natuke rohkem, kui kaksaastat tagasi matsin ema, kellel oli ka vähk, eks see teeb asja minu jaoks ka hirmsamaks.
Tean, et ette muretseda pole mõtet, aga ikka mõtlen, et kuidas ja kas ma tööl saan käia, kuidas ma lastele seletan oma kiilanemist, kuidas voodielu hakkab olema Smile ja kas seda üldse hakkab olema, kas ma saan arste usaldada, kas nad võtavad mind, kui katsejänest või otsivad nad ikka mulle sobivat ravi, kas ma saan terveks? jne. Vahel ajavad mu mõtted mind naerma ja vahel nutma. Praegu vaba nädal ka, tööl oli hea käia, siis polnud aega enda muredele mõelda.
Siit foorumist olen palju lugenud ja tundub, et mis elu ka ei tooks, olete te tublid ja positiivsed, ma loodan, ei ma tean, et ka minus on piisavalt positiivsust ja elutahet, et see vähk seljatada ja eluga edasi minna, lihtsalt vahepeal on vaja mõtted peast väja saada.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Okt 23, 2012 9:51 am    Teema: Vasta viitega

Alati, kui inimene saab raske haiguse diagnoosi, on see śokk, kriis. Sealt edasi on võimalik kas otsida oma küsimustele vastused ja seeläbi infoga relvastununa minna võitlusse või jääda kriisi "kinni". Sina oled tubli, oled asunud küsimustele vastuseid otsima - oled leidnud foorumi ja tulnud siia! Tubli, saad kiita!

Teadmatus ehk info puudus tekitab ebamäärasust, hirmu tundmatu ja eesootava ees. Õnneks on siin piisavalt isiklike kogemustega inimesi ning haiglas koolitatud spetsialiste, kellelt oma küsimustele vastused küsida. Sammhaaval, pisitasa, tekib sinulgi siis teistelt saadud juhiseid enese ellu kohandades isiklik kogemus, mida siis taas soovi korral edasi anda järgmistele "uutele tulijatele".

Rääkida on ikka kellegagi - kus haiglas sa ravi saama hakkad, kui PERHis, siis on meil siin olemas psühholoogid, sotsiaaltöötajad, ka nõustab teabetoas vähihaigeid saatusekaaslane. Küsi infot, uuri teiste kogemusi, kindlasti kirjuta üles oma küsimused arsti vastuvõtule minnes - ega kabinetis ei mäleta küsida ning pärast ei mäleta vastuseid.
Tagasi üles
kirsti

PostitusPostitatud: Kolm Okt 24, 2012 2:54 pm    Teema: Vasta viitega

Täna oli konsiilium. Vähk on liiga suur, et lõigata Sad Hakkan novembris saama keemiat ja kiiritust. Mis see minu jaoks tähendab?
Loomulikult ei märganud ma täna midagi küsida, olin nagu puuga pähe saanud. Nüüd olen veidi netis uurinud ja targemaks saanud. Kas arstid vastavad meilile ka? Embarassed
Tagasi üles
kirsti

PostitusPostitatud: Nelj Okt 25, 2012 2:16 pm    Teema: Vasta viitega

Täna arst helistas ja sain oma küsimustele vastused. Kui mu organism talub keemiat ja kiiritust nii nagu ettenähtud, siis oppi ei tulegi. Vaja oleks nuud keha ja vaimu turgutada. Suitsetamise jätsin maha (täna küll alles esimene päev, aga siiski... tervis on tähtsam). Kas keegi oskab öelda, milline mu menüü peaks nüüd olema? Neli nädalat aega keha turgutada.
Tagasi üles
Mari

PostitusPostitatud: Laup Okt 27, 2012 10:46 am    Teema: Vasta viitega

Kõige parem menüü, normaalne kogus kõige tavalisemat kodutoitu. Söö kõht korralikut täis.Kui oled senini toitunud tervislikult või enamvähem tervislikult pole mõtet oma menüü muutmisega pingutada ,sest keemia paneb toidu eelistused tihtipeale niiöeda ise paika. Kuigi minu puhul ei muutunud küll praktiliselt midagi aga mõni kurtis,et ei saa süüa paljusid asju enam. Aga kõik see on iga inimese puhul väga erinev.
Jaksu sulle .
Tagasi üles
kirsti

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2012 7:42 pm    Teema: Vasta viitega

Täna käisin kiiritusearst juures. Ravi hakkan saama juba esmaspäevast. 7nädalat kiiritust ja kord nädalas keemiat, aga mitu korda ma keemiat saan ei mäletagi Smile Esimese asjana ütles arst, et juuksed jäävad alles, ega ma tegelikult juuste pärast põdenudki, aga kuna ma olen otsustanud vanemate sugulaste eest oma haigust varjata, siis juustega on seda lihtsam teha. Kuna ma siiski noor (34) inimene rääkis arst ka seksist, mis pole mitte lubatud vaid lausa soovituslik 3 nädalat peale ravi algust, muidu võib tupp hoopis kinni kasvada (emakakaelavähk on mul). Loomulikult ka iivelduse ja kõht kinni/lahti teemadest rääkisime. Ka mainis arst, et mul saabub nüüd menopaus, mis see täpsemalt endast kujutab, pean veel uurima (natuke ikka tean ka) ja kui keegi siin viitsib, siis võib ka mulle infot jagada.
Tunnen ennast palju rahulikumalt ja täna tööl, kui läksin rääkima, et mis saama hakkab, ajasin töökaaslased pisarateni naerma ja pidin neid korrale kutsuma, et mul ikkagi raske haigus Wink Üritan asja võtta huumoriga, unustamata selle tõsidust.
Igaljuhul ravi alustan ma vaga optimistlikult.
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Nelj Nov 01, 2012 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tubli tydruk:)
Tagasi üles
kirsti

PostitusPostitatud: Reede Nov 09, 2012 3:04 pm    Teema: Vasta viitega

Esimene nädal möödas Smile Keemiat sain teisipäeval ja alles täna tunnen end hästi. Mind vaevab väsimus, tunnen, et kui saaksin omas rütmis kulgeda, oleks eluke lihtsam. Töölt jäin küll koju, aga lapsed tahavad ikka tähelepanu. Samas tunnen ka pisut süümekaid, et lastega ei tegele enam nii palju kui varem ja pesamuna juba jonnib. Ehk saab nädalavahetusel koos miskit toimetada Smile
Ilusat nädalavahetus Smile
Tagasi üles
kirsti

PostitusPostitatud: Kolm Dets 12, 2012 9:03 pm    Teema: Vasta viitega

Nädalad on lennanud linnutiivul, minu keemiad on läbi Smile Kiiritust saan edasi ja nüüd lisaks välisele ka sisemist, mis on jube, aga õnneks mitte nii hull kui keemia.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit