Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kompuuter
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Gitthe

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 10:04 am    Teema: Kompuuter Vasta viitega

Tere

Küsimus selline,kuidas tehakse kompuuteruuringut ja mis vahe on kompuuter- ja pet uuringul?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 11:10 am    Teema: Vasta viitega

tean rääkida ainult kõhuõõne ja rindkere kompuuteruuringust, pet-uuringu erinevusi ei ole omast kogemusest rääkida, kuid tean, et siin on inimesi, kellele on tehtud mõlemat - kui õigesti mäletan, siis manzu näiteks.

tallinnas ja tartus viiakse kompuuteruuringuks ettevalmistus erinevalt läbi - tallinnas tuleb ilmuda kohale tund varem ning juua 10-minutiste vaheaegade järel ära liiter kontrastainet ning ei nõuta uuringupäeval enne uuringut söömata olemist. tartus tuli osa kontrastainet juua juba eelmine õhtu, osa enne uuringut hommikul ja osa kohapeal uuringu eel ning uuringupäeval ei tohtinud süüa ega juua.

niisiis, kui juba kontrastaine joodud, siis lastakse natuke õhku soolestikku ning pannakse kanüül veeni, mille kaudu uuringu ajal samuti kontrastainet (joodi) süstitakse - süstimise ajal läheb kogu keha ebamugavalt kuumaks. ja siis sõidutatakse lauaga edasi-tagasi aparaadi vahelt läbi, vahepeal kästakse hingata, vahepeal ei tohi hingata - kõige ebameeldivam osa minu jaoks ongi see kontrastaine joomine (kusjuures, viimane kord oli maitse hoopis teine - ei ajanudki öökima).
Tagasi üles
Gitthe

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 11:16 am    Teema: Vasta viitega

Tänan Smile
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

mina võin rääkida tallinnas tehtavatest kompuuteruuringutest, samuti on mulle tehtud paar pet-uuringut.

kopuuteruuringu puhul tegelikult oleneb uuritavast piirkonnast, kas on vaja enne kolmveerand tunni jooksul ca liiter kontrastainet ära juua.
kui uuritav ala jääb rindkerest ülespoole, samuti rindkere ise (näit kopsud) , siis pääseb ilma joomata. ja praegu uuring ise kestab vaid mõni minut. et kui kõik plaanipäraselt sujub, siis 15-20 min peaks valmis olema.
kui uuritav jääb allapoole rindkeret, siis alla tunni kuidagi ei saa, sest kontrastaine manustamine käib neil skeemi järgi. viimased aastad on haigekassal raha rohkem ja kasutusel on jook, mis öökima ei aja. (varem oli ikka suht jäleda mekiga).
vaagnauuringul puhutakse sooltesse õhku lisaks.
uuema aja aparaat tegutseb väga kiirelt ning hinge kinni hoidmise aeg on vaid mõni sekund ,samuti ei jõua selle ajaga paanika tekkida.
kui kanüülipidi lahus verre lastakse, siis tekib sooja-kuumatunne üle kere ning samuti tunne, et kohe tuleb piss püksi.
a üldiselt eimidagi hullu. näed ise olen 7 aasta jooksul üle 20 korra erinevate kompuutrite all(sees) käinud ja täitsa elus.

pet võtab kindlasti paar tundi, sest enne on ootamist ja mitu protseduuri. ja eelmine päev ei või magusat süüa, sest veresuhkur ei tohi kõrge olla.

üks vahe on hinnaklass, aga tegelikult eks nad näitavad erinevat pilti ka. petuuringuaparaat näitab agressiivsed rakukogumid ära. väidetavalt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Marju

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 2:37 pm    Teema: Kompuuter Vasta viitega

Huvitav, kas lastele (beebidele siis) tehakse kompuutrit veits teistmoodi?
Õhusüstimisest veeni pole ma küll midagi kuulnud. Või arstid lihtsalt ei räägi kõiki "üksikasju", mis seal tehakse, ema närvide säästmise nimel?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 7:10 pm    Teema: Vasta viitega

õhku ei süstitagi veeni, ikka pärasoole kaudu soolestikku.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Aug 22, 2007 9:53 pm    Teema: Vasta viitega

Minul on tehtud samuti kõhuõõne ja rindkere kompuuteruuringut (CT) mitmeid kordi, kuid soolestikku õhku ei ole küll lastud. Vedelik on ka alati olnud üsna maitsetu ja hästi joodav. Nii, et minu arust on see üks leebemaid uuringuid üldse - aega muidugi võtab. Samuti olen paar korda PET-is käinud. Enne tuli aeg-ajalt PERH-i juurde Mustamäel spetsiaalselt varustatud buss. Minu arust võttis see uuring aega isegi ligi kolm tundi, sest enne pead olema tunnike hästi rahulikult - anti vist mingit rahustit ka ja siis toimus kontrastaine süstimine ja uuring ise võttis ka tund kindlasti aega. See oligi kõige keerulisem, sest peab tund aega hästi rahulikult ja liikumatult paigal olema. Tavalisel kompuuteruuringul sõidutatakse paar korda ja üsna kiiresti läbi nö masina. Mina olen aru saanud, et PET-i abil on võimalik leida üles ka väga väikseid vähirakukogumikke. Samas annab see uuring üsna suure protsendi nö valepositiivseid vastuseid.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2009 9:08 am    Teema: Vasta viitega

Mind täna ees ootamas kõhu ja rindkere kompuuter,tegelt kardan väga. arst küll ei rääkinud mingi aine joomisest ja tegelt see polegi hirmus ,kardan tulemust-pikka aega vaevab mind rõve näriv tunne kehas. ....aga kui midagi ongi,lööb see mu maailma jälle sassi ja ma ei taha,ei taha mingeid ravisid. Oky ei hakka ette muretsema,võtan ehk mingi rahusti ja siis näeb mis saab. lohutan sellega end et täna ikka keegi torkima ei hakka .padriku juurde alles järgmine nädal. annan teada kuidas mul läks. olge tublid,kaaskannatajad.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2009 1:40 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Tiinaly,

Oh see teadmatuse tunne on jube, eriti kui vastusest sõltub jälle edasine elu, selle kvaliteet. Mõistan sind täiesti. Samas hirm tekitab stressi ja stress jälle soodustab sõralist, seega mõtle praegu parem ilusatest asjadest ehk nagu Scarlett raamatus "Tuulest viidud": Sellele mõtlen homme!
Muidugi looda parimat! Kui abi on siis panen oma pisikese pöidla ka pihku, toetamaks Sind et ikka häid uudiseid saad!

Kallistusi Sulle Smile .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
tiinaly6

PostitusPostitatud: Kolm Nov 11, 2009 8:31 pm    Teema: Vasta viitega

No nii uuringul käidud ja pisut kõhe oli seal all aga näed täitsa elus. Algul anti midagi juua aga kontrastaine see küll polnud ,pigem paljas vesi,3 klaasi oli seda ja kui pikali pandi ,süstiti ikka veeni ka ja jäin ootama kuna siis kere kuumaks läheb aga midagi ei saanud aru. Ainult jama et vastuseid ei saanud,saadetakse otse arstile,nüüd kõrbe siin 5 päeva .Eks pean isegi hoidma pöidla pihus ja lootma ja veelkord lootma.Tagasiteel kordasin endale pidevalt,, OLEN TERVE,, ja see lause meeldib mulle ka MÕTLEN SELLELE HOMME ,SIIS SUUDAN SEDA PAREMINI TALUDA. kusjuures tõesti parem hakkab. Kalli ka minu poolt.
Tagasi üles
Mari

PostitusPostitatud: Teis Apr 06, 2010 10:30 pm    Teema: Vasta viitega

Huvitav,kas nüüd on siis kompuuter uuring kiiremaks muutunud või töötavad nad Hiiul pooleööni. Mul ees kogu kehast uuring aga kellaaeg suht hiline ,pool kuus. Millegi joomisest ei rääkinud arst küll midagi. Vaatasin veel üle on jah märgitud kohaleilmumise aeg. Nojah ,eks pärast öle näha. Jama ainult see,et vastusega oota veel nädal.
Tagasi üles
Hanny

PostitusPostitatud: Nelj Apr 08, 2010 3:19 pm    Teema: Vasta viitega

Kas Hiiul üldse tehakse kompuutrit? Minu teada ainult Magdaleenas ja Mustamäel. Mustamäel töötavad küll õhtul hilja ka.
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Nelj Apr 08, 2010 3:51 pm    Teema: Vasta viitega

hiiul on ct-uuringut nüüd juba 2 aastat või koguni 3 (aeg lendab nii kiiresti - mitte ei mäleta täpseid kuupäevi).

ise olen enemasti käinud mustamäel, ka viimati ca paar kuud tagasi, kusjuures seal on ehitatud eriti vinge täiesti uus uuringuaparaatide osakond nüüd.

hiiul olen kompuutris käinud vist paar korda, põhimõttelist vahet pole, sama mustamäe skeemi järgi teevad, isegi (vähemalt) üks tädike oli sealt hiiule tööle komandeeritud, kui mina seal olin.

kellaaeg on justnagu hiline jah, aga samas mina olen ct-uuringu aja ka laupäevaks saanud - kui pole tallinnast, siis läheb ju pea terve tööpäev raisku, teinekord paras jama jälle vaba päeva saada. mille alusel arst uuringukohta valib ma küll ei oska öelda. varem , kui aparaate oli vähem ja mõnikord läksid need ka rikki, siis oli valik vastavalt sellele, kus parasjagu uuring tehtav oli. a nüüd - ei tea, kas hiiul pääses võib olla kiiremini löögile või konkreetse arsti eelistus - ei tea.
Tagasi üles
tiinaly6

PostitusPostitatud: Kolm Mai 12, 2010 8:44 am    Teema: Vasta viitega

Tere kõigile. Kas keegi oskab öelda ,mida kompuuter tegelt suudab uurida kui teha teda näiteks kõhust ja rindkerest nagu mulle tehti. kas ta maoni ulatub( aga milleks siis veel mõõka neelata) ja soolikad kas ta nende sisse näeb? kuna mu kõhuvalu pole kadunud siis sellised kõhklused kahtlused on.nüüd lähen valukabinetti jälle ja kurdan ikka edasi aga tean et arst vaatab KT uuringut ja lausub et kõik on korras.aga pole ju. kaunist kevadet ja päikest.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Kolm Mai 12, 2010 10:54 am    Teema: Vasta viitega

Tere Tiinaly,

Minu arusaamise järgi näitab kompuuter ikka kogu selle sisemise ilu seisukorra väga täpselt ära, täpsemalt kui ultraheli, eriti just väikesemõõdulisi metakaid, kuna kasutatakse kontrastainet. Seega kui arst ütleb, et kompuutris on kõik korras, siis ilmselt see nii ka on, aga valud võivad olla ju hoopis muudest asjadest.

Loodetavasti saad ikka abi nende valude puhul.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes