Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Privaatsus foorumis

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Üldine
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  

Kas foorumi postitusi peaksid lugeda saama:
ainult foorumi registreerunud liikmed
35%
 35%  [ 7 ]
kõik huvilised
65%
 65%  [ 13 ]
Kokku Hääli : 20

Autor Teade
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2012 3:02 pm    Teema: Privaatsus foorumis Vasta viitega

Täna tõusetunud probleemi tõttu - foorumikasutajate postitusi on ajakirjandus meelevaldselt ja luba küsimata mitte ainult kasutanud-refereerinud, vaid otseselt tsiteerinud - tõstatan arutelu, kas muudame foorumi üleüldse kinniseks ehk lisaks sellele, et postitada saavad ainult registreerunud kasutajad, saab teemasid lugeda samuti ainult sisse loginult?

Iseenesest oleks kahju, kui uued huvilised ei saaks lihtsalt lugemas käia, aga oleme sunnitud ka kaitsma oma liikmete huve nende mõtete kurjalt ja loata kasutamise eest.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2012 3:08 pm    Teema: Vasta viitega

Pretsedent on loodud, kuid ma siiralt loodan, et see oli üx ja ainus kord, sest varem ma küll ei tea, et midagi sellist olex olnud - ....kui, siis äkki on midagi sarnast olnud perefoorumis kuskil aga seal oli tegu mingi pahalasega vist.
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2012 8:03 pm    Teema: Vasta viitega

Minu isiklik arvamus on, et kui pretsedent on loodud, siis ei saa kunagi edaspidise suhtes kindel olla...
Toetan Krissu mõtet, sest foorumi registreerimine ei ole ülemäära keeruline, kuigi ka see ei kindlusta, et keegi registreerib end puhtalt info hankimiseks. Aga sellise teema ajakirjandusse paiskamine nõuaks kindlasti postitaja nõusolekut.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Tiiu

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2012 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Mina hääletasin avalikkuse poolt. 2,5 aastaga on jäänud mulje, et suurem enamus käib registreerimata vaatamas ja nad on ju kõik mures inimesed. Loodan, et teema laheneb osaliste jaoks positiivselt. Ja meile kõigile on ehk lõpuks siiski sellest artiklist kasu. Aitäh meie sõbrale.
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Esm Apr 23, 2012 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Hääletasin kõigile avatud foorumi poolt. Leian, et siia lugema, just lugema peab pääsema iga huviline võimalikult lihtsalt ja kiiresti.
Need ajakirjanikud on nagu saaki haistvad ¹aakalid, nad leiavad üles mille iganes ja kust iganes, mis aga müüb. Pole ju aega autorilt küsida, äkki keegi teine jõuab ette. Tulebki juba kirjutades arvestada sellega, et pärast saatmisnupu vajutamist, oled oma read, oma mõtted laiale kivile pannud. Õnneks on olemas meil privaatsõnumid ja neid lahti ei kanguta.
Kaunist kevadet kõigile!
Tagasi üles
Mari

PostitusPostitatud: Teis Apr 24, 2012 7:12 am    Teema: Vasta viitega

Tere.

No mis parata ,kui ajakirjanikel on "hapukurgi hooaeg".Leht peab ju millegagi tähelepanu köitma ja müüma . Nii otsest foorumis kirjutatu allatõmbamist ei pea ma inimlikust seisukohast,liiati veel nõusolekut küsimatta õigeks, aga puht juriidiliselt pole ju seadust rikutud. Eks need on ju need neti-ajastu viljad. Avalikku kohta postitatu on ju avalikuks lugemiseks mõeldud ja meil tuleb paraku leppida tõsiasjaga ,et avaliku foorumi puhul ei saa me valida lugejate hulka ega ka ringkonda.
Foorumi kinniseks muutmist ei pea ma siiski õigeks. Oleme edasi vapralt toeks neile ,kes on ehk selle tee alguses ja käivad siin ainult lugemas ning infot otsimas või tuge ja lohutust saamas.

Kena kevadet ja jaksu kõigile.
Tagasi üles
betsi

PostitusPostitatud: Teis Apr 24, 2012 7:41 am    Teema: Vasta viitega

Mina olen ka selle poolt, et kõik huvilised saaksid foorumit lugeda.Mehe haigestudes oli arvamus, et nüüd ongi kõik.Aga lugedes foorumit, sain palju lootust juurde.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Apr 24, 2012 8:50 am    Teema: Vasta viitega

Olen ka tegelikult ikka avaliku foorumi poolt. Eks me peame sellega lihtsalt rohkem arvestama, et sinu poolt kirjutatu on avalik ja kõigile kasutatav. Registreerimine siin nii kui nii ei aita. Hetkel ei tule täpselt meelde millise teemaga seoses, kuid mind on küll ka varem meedias tsiteeritud. Tol korral ei olnud nii tundlik teema ja siis ei olnud mul küll selle vastu midagi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tiss

PostitusPostitatud: Teis Apr 24, 2012 10:00 am    Teema: Vasta viitega

Tere, olen kindlalt avaliku foorumi poolt.
Ma ei oleks vist iial siia foorumisse sattunud või viitsinud ülepea hakata uurima, millega tegemist, kui oleks tulnud registreeruda. See siin ei ole ju valitud seltskonna eralõbu vaikselt sahtlis sahistada. Mind on see foorum tohutult aidanud ja teatavasti ma ei ole ainuke.

Kollase ajakirjanduse käest pole pääsu nii või naa, kui juba keegi on jälje ülesse võtnud. Vahest võib ajakirjandusest kasugi olla, tekitab laiemat kõlapinda. Loomulikult on see lugu kahetsusväärne, aga mida muud Õhtulehelt oodatagi.

Ja veel... Ei häbeneta oma sukurtõbe, kõrget vererõhku, reumat või läbielatud insulti avalikult kuulutada. Aga kui peaksid mainima, et ravid parasjagu mingit sorti vähki, näed kohe õudusest ja kaastundest tardunud silmi... Minu meelest on foorum ka siin tänuväärne teavitustöö tegija, et tänapäeval on paljudel juhtudel tegu kroonilise haigusega ja diagnoosi saades ei pea kohe hauaplatsi järele ringi vaatama Exclamation
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Apr 24, 2012 12:29 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh, positiivsete kommentaaride eest. Peax musi v. kalli emotikumid siia kuidagi saama Very Happy
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Apr 24, 2012 2:53 pm    Teema: Vasta viitega

Suur tänu postiivse toetuse eest, jääme avalikult loetavaks edasi. Otse loomulikult on foorumi esmane eesmärk ikkagi vähihaigeid ning nende lähedasi toetada ja seda ilma selleta, et kõik kasutajaks registreerima ennast peaksid.

Kogu see situatsioon lihtsalt paneb mõtlema, et kus jookseb piir anonüümse suhtlusvõimaluse ja igal hetkel tsiteeritavaks muutumise võimaluse vahel. Kogu foorumi idee ju ongi olnud võimaldada inimestele nende soovi korral suhtlemine ilma selleta, et ajakirjandus sind lehte paneks. Oma päringule sain artikli kirjutanud ajakirjanikult vastuse, kus ta tunnistab, et ei küsinud luba tsiteerimiseks ning tõdeb, et poleks vast pidanud kajastama Sally haiguslugu nii detailselt. Ahjaa, artikli avaldamiseks olla keegi vähihaige edastanud vihjena lingi.

Seetõttu - teema lõpetuseks info, et lisasime foorumi reeglitesse järgmise klausli:
Foorumi kasutamisel peab olema tagatud foorumikasutajate anonüümsus - seetõttu on keelatud igasugune postituste tsiteerimine, analüüs või kasutamine ilma postituse autoriga kooskõlastamata ning foorumi administratsiooni sellest kooskõlastusest informeerimata.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Apr 24, 2012 4:48 pm    Teema: Vasta viitega

Ja lisaks veel, et alatiseks jääb võõrastele pilkudele suletuks Vähiühing KAEV liikmetele mõeldud tsoon, kuhu siis võib privaatsemad teemad rahuliku südamega kirja panna. Sinna ligipääsu saamiseks tuleb astuda ühingu liikmeks.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Üldine Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit