Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ema ja metsataasid kõikjal
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Heily

PostitusPostitatud: Reede Veeb 10, 2012 6:27 pm    Teema: Ema ja metsataasid kõikjal Vasta viitega

Tere!
Pole varem kunagi foorumites kirjutanud, aga täna tundsin, et pean seda tegema. Emal diagnoositi mõlema rinna vähk- mõlemas rinnas eri tüvega. Metastaasid kopsus, maksas, luudes, neerudes. Ma isegi ei suuda endale tedvustada, mis mind ees ootab. Kolmapäeval lähen konsiiliumisse, et läbi rääkida, kuidas edasi toimida. Kuigi meid ei oota ees keemia, operatsioon ja viimaste tulemuste järgi ka hormoontabletid. Kas keegi teab, kas on ka mingeid looduslikke vahendeid, kuna meditsiin ei saa aidata? Tobe küsimus, aga mida ma peaks neilt sela küsima. Ema on alle 58. Kas on ka pereliikmetele mingid tugigrupid? Mida need metastaasid endaga kaasa toovad?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Veeb 10, 2012 6:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, Heily.
Jätan siia mõned lingid:
http://www.omastehooldus.eu/
http://www.kuivaks.ee/public/files/ohk.pdf
http://www.aigarsade.com/Maailm_ilma_v2hita.pdf
http://herba.folklore.ee/?menu=taime&tid=231
http://www.scribd.com/doc/6607559/Tervis-Looduslikul-Teel

Jõudu ja õnnistust Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Elvi

PostitusPostitatud: Püh Veeb 19, 2012 11:27 pm    Teema: Vasta viitega

Mõistan Su meeleheidet. Otsin just foorumist enda murele sarnaseid teemasid. Mu isal diagnoositi kopsuvähk oktoobris.Järgnes kiiritus-ja keemiaravi,kuna opereerida ei saanud. Nüüdseks on ravikuurist möödas kuu ja ma kardan , et see on viimane. Kaks nädalat tagasi viisime ta hooldushaiglasse,sest kodus oli külm ja ta ei suutnud enam üldse tahket toitu süüa.Täna tõin ta enda juurde, sest seal ei söönud ta enam ka vedelat ja ongi praktiliselt 2 nädalat ainult vett joonud.Nüüd on ta minu juures.Mul on kohutav hirm ma ei saa sellega hakkama. Kõige suurem mure on, et ta elas siiani teises maakonnas. Kas keegi oskab öelda, mida ma peaksin tegema, et saaks mingit toetust või ravi siin. Tal on valud, matab hinge ja ma ei saa teda kuidagi aidata.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Püh Veeb 19, 2012 11:53 pm    Teema: Vasta viitega

1.ravitoit, mida saab vaixelt kõrrega manustada
http://est.nutricia.com/products-individual&p=nutridrink
seda peax olema saadaval ka apteekides n. üx pudel on ühe toidukorra eest.
2.konsulteerida koheselt oma omavalitsuses oleva sotsiaalosakonnaga
3.konsulteerida ka arstiga
Tagasi üles
betsi

PostitusPostitatud: Esm Veeb 20, 2012 10:05 am    Teema: Vasta viitega

AGAst sai vanasti laenutada meditsiinilise hapniku ballooni koos vajalike tarvikutega, kas ka praegu, seda ei tea.Sellest oleks haigele suur kergendus.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Veeb 20, 2012 10:56 am    Teema: Vasta viitega

Lisan Li-li-le, et Nutridrinki saab Tallinnas asuvast esindusest natuke soodsamalt kui apteegist. Lisaks ostes korraga 24 tk saab 10% veel maha. Samas muidugi ei tasu korraga palju osta, sest alguses tasub proovida, kas kas haigele need sobivad. Oma sugulase pealt näen, et kui ta neid sööb, siis organism kohe kosub. Kuid probleem ongi selles, et ta ei ole nõus neid eriti sööma. Sad
Kuid kindlasti pöördu oma perearsti poole. Kui ta elab sinu juures, siis peab ikka arstiabi ka kohalikult perearstilt saama. Praegu peaks ju info haige kohta arvutisüsteemides olemas olema. Vähihaigetele peaks abiks olema koduõendus teenus. Ei ole isiklikult kursis, kas see korralikult ka üle Eesti ainult toimib.
Kas hooldushaiglas ei olnud kõike vajalikku olemas? Kodus on üksinda ikka väga raske. Ehk oleks mõtet mõnda teist hooldushaiglat uurida? Kus maakonnas elate?
Jõudu teile!

Viimati muutis seda Kersti (Esm Veeb 20, 2012 9:42 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Veeb 20, 2012 11:49 am    Teema: Vasta viitega

Koduõendus ja vähihaigete kodune toetusravi on täiesti toimivad teenused kõikides maakonnakeskustes. Kus te elate?
Helista mulle - 6172 359 - või täpsusta privaatvestlusena, üritame leida kodust toimetulekut soodustava teenuste ringi.
Tagasi üles
Elvi

PostitusPostitatud: Esm Veeb 20, 2012 12:04 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh teile.Saime koha teise haiglasse,mis lähemal.Ja sulle,Kersti,jõudu ja jaksu. Ma olen sinu täditütar.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Veeb 20, 2012 3:31 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Elvi!
Korraks käis tõesti see mõte mul peast läbi, et äkki oled sina. Helistame!
Tagasi üles
Heily

PostitusPostitatud: Teis Märts 13, 2012 6:13 pm    Teema: Vasta viitega

Meil olukord iga päevaga hullem, kuna ta sai eile neljanda insuldi ja peale suurt võitlust kiirabiga viidi ta õnneks haiglasse. Aga seal teda kaua ei hoita. Rinnad on lagunemisprotsessis ning ta pole võimeline neelama. Ma ei tea, kuhu pöörduda, kuna tahan teda hooldusravisse panna, kuna tean, et ei suuda tema hooldamisega hakkama saada ning ühetoalises korteris koos kahe lapsega ei ole see juba nende pärast võimalik. Diakooniahaiglas on 3-kuune järjekord. meil käis ka ühel korral väga meeldiv hooldusõde, aga kellel kahjuks pole nüüd meie juurdeenam asja. kas ja kuhu ja kuidas pean pöörduma, et ma saaksin ema kuhugi haiglasse. Ma tean, et kaua meil pole jäänud, kuna vähk areneb nii kiiresti. Nüüd on metsataasid ka ajus. Maei tea
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Märts 13, 2012 7:08 pm    Teema: Vasta viitega

Omal vast on keeruline kõik kohad läbi helistada aga kohalik sotstöötaja peax teile nüüd abi küll pakkuma. Las otsib teile kärmelt hooldushaigla.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Märts 14, 2012 10:30 am    Teema: Vasta viitega

Saan aru, et su ema on PERH patsient?
Heily, helista mulle, kui ma õigesti aru saan, siis me juba kohtusime?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 14, 2012 10:38 am    Teema: Vasta viitega

Haiglast otse hooldushaiglasse on ehk isegi kergem saada. Millises haiglas ema hetkel on? Tallinnas on ju väga mitmed hooldushaiglad (Järve Hooldushaigla, RERH Järelravi kliinik - Regionaalhaigla Hiiu korpuses (Hiiu 44 ja Hiiu 39), Keila... Mingi variandi peaks saama sellest haiglast, kus ema praegu viidi.
_________

Kuna selle teema all on ka Elvi postitused, siis annan teada, et Elvi kallis isake sai puhkama juba mõne päeva pärast peale Elvi viimast postitust.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Märts 14, 2012 3:12 pm    Teema: Vasta viitega

Hooldushaiglatesse on hetkel väga pikad järjekorrad - tänase seisuga hooldusesse omahaigla patsiendid saavad 3-4 kuu jooksul.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 14, 2012 4:25 pm    Teema: Vasta viitega

Kohutav! Kuidas see ikkagi võimalik on, et omaksed peavad sellises seisus haigega hakkama saama. Siin nagu ei kehtiks enam mitte mingid inimõigused... Kas valudes ja hingamisraskustes inimesele tõesti ei pea mitte keegi enam leevendust andma? Loomadele me halastame ja ei lase neil piinelda...
Selle otsuse ju arstid ja õed teevad, et enam ei aidata, kuidas siis eutanaasia otsust ei ole võimalik teha... Kas inimest piinlema jätta on siis humaansem?
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit