Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

mure
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ipanema

PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 12:55 pm    Teema: Vasta viitega

[quote="Pirx72"]Miks ei saa kaaslast lemmik loomaga võrrelda?

Laughing

Ma loodan, et kõigil on huumorimeel olemas Wink ma ei kujuta ette seksi loomaga (isegi mitte lemmikloomaga)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
motomees

PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 3:55 pm    Teema: Vasta viitega

Ma selle peale ei osanudki tulla Smile Aga lahtlen, kas pirx seda just mõtles irw.

Mina sain täna kiita ja kohe laita ka ühe kaasfoorumlase käest, aga eks ma olin ise süüdi ka natuke Sad Aga annan siis "luuamutile" siit ka ühe Smile ehk enam ei riidle nii palju.
Tänane päev on juba vägagi asjalik olnud, notari juures käidud ja "varandus" ilusasti kirjas ja määratud jne. Mõtlen veel, kas kollektsioon ise rahaks teha, kuid aja jooksul see ju hoopis kasvatab väärtust ja eks naisuke müüb ise kui tarvis peaks olema. Lähipäevadel peaksin saama ka detailse hinnakirja enamvähem teada. Oma teadmistele toetudes tegin miskit juba ära, aga vaatan tuntumate tegelaste arvamused ka üle ja siis saab täpsemalt miskit määrata. Nüüd võib rahus saatust ootama hakata Sad
Eks püüan ikka natuke miskit enda heaks ka veel teha, aga ega eriti ei tahagi miskit enam. Paar asja veel tahaks oma elus korda saata. Suured unistused kahjuks enam niikuinii ei täitu, pean pisikestega tegelema Sad

li-lile ka üks Smile
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 5:00 pm    Teema: Vasta viitega

No mis sa kostad Very Happy üx asjalik päev annab tõesti ju palju n. tore, et oled leidmas ka lõpux midagi enda jaox Smile Kui see midagi väga isikliku pole, siis äkki jagad meiegagi, mis plaane pead Wink
igasse päeva päikest!
Tagasi üles
motomees

PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 6:30 pm    Teema: Vasta viitega

Ei nii isiklikku vast ei ole, sest plaanisin juba eelmisel aastal naisukesele see suvi meeldejäävaks ning huvitavaks muuta, sest ta on minuga väga kannatlik olnud ning ning enda teadmata mind toetanud ja ise palju kannatama pidanud Sad Lisaks kogu koleda tõe rääkimisele tahtsin, et meil oleks vähemalt see suvigi ilus ja talle alatiseks meeldejääv, sest see võib ju olla viimane Sad
Ostsin omale jalgatta koos varustusega, et hakata sõitmas käima. Enam ma vast sellist võhma ei kannata kui varem, aga kujutan ette, et sõidame temaga koos ja saab ehk veidi parem mu enda jaoks Smile Samuti lähen mingi aeg proovin golfimängu ära, seda pidime ka kunagi koos tegema Sad Paari asja kursused, kuhu pidime koos minema, jäävad mul küll pooleli, aga saan vähemalt teha mõtetes neid koos temaga Sad Tahtsin teda Hispaaniasse viia, sest tean, et talle meeldib seal väga. Ise pole ma seal käinud ja oleks tahtnud koos temaga minna, sest see oleks teda õnnelikuks teinud ja mulle meeldib kui ta on rõõmus, õnnelik ja naeratav!!!
Olin juba kaua aega kõigeks selleks ning mõneks asjaks veel raha kogunud ja nüüd natuke kulutan endale, ülejäänu jääb temale kui mind enam ei ole!
Lisaks veel vaja osad pooleliolevad asjad ära lõpetada nagu langevarjukursused ja oma kool, mis on juba kaua veninud (viimasel ma ei näe tegelikult juba pea paar aastat enam mingit mõtet) ning naisukesele lubatud ehtekarp mille tahtsin talle teha ning mis jõuab ehk temani millalgi peale minu aja arvamist ... Sad Lisaks on mul ka naisukese õepoja ees üks võlg, mis vajab likvideerimist!!!

Hakkavad jälle kurbusehood peale tulema, täna just meenus kuidas ta kodus velotrena¾ööriga trenni tegi ja "meeleheitel koduperenaisi" vaatas, ise selline armas ja naljakas. Või kuidas ta nii naljakalt ja ainult temale omaselt jookseb, mulle meenuvad ainult temaga seonduvalt kõiksugu detailid Sad Täna on millegipärast valud ka kguaeg väga tugevad, valuvaigisteid olen juba liiga palju söönud Sad Eks ka nende valude pärast on mõtted temale äinud rohkem, igatsen teda niiii niiii väga, et saaks lihtsalt käest kinni hoida, siis oleks ehk kergem Sad Varem ju oli tema olemasolust niiiii palju abi, aga ma ei saa teda sundida ega ka meelitada ja ei tahagi seda teha Sad Kui ma pean nii üksi hakkama saama kuni lõpuni, siis ma pean Sad Aga ma ikkagi loodan veel seni kuni lootus ükskord koos minuga sureb Sad
Ei taha nii masenduses lõpetada, üks Smile kõigile õtusse!!!
Tagasi üles
kerahein

PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 7:46 pm    Teema: Vasta viitega

Kallis motomees!
Ma imetlen sind, kuidas sa järjekindlalt oma rida ajad, kuidas sa oma kallima eest seisad!
Ka mina olen Pirx72 väljaütlemistest hämmeldunud. Selliseid hävitavaid hinnanguid ei ole minu meelest meil õigus anda. Aga nagu ütles mu kadunud ema: kõik, mis teed, teed endale!
Motomees, sa oled hakanud tegutsema ja see on lausa suurepärane! Paljud inimesed elavad, nagu elaks nad igavesti. Meie siin teame ja tajume teravamalt, et elu võib üpriski lühikeseks jääda. Seepärast on lõpetatud teod väga olulised, sinu kooli lõpetamine on sama tähtis, kui sahtlite korda tegemine. Ära jäta välja ütlemata sõnu, mis su sees pakitsevad. Ma väga usun ja loodan, et saate kallimaga südamest südamesse rääkida ja mitte ainult üks kord. Sa oled tark mees, küll kõik laabub.
Rahulikku õhtut kõigile!
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Juun 17, 2011 8:03 pm    Teema: Vasta viitega

Motomees, mine konsulteeri valukabinetis veitsa, aitavad ehk midagi muuta, et sa vähem valutax, siis on kergem oma unistusi teostada Smile PS: tulin nati aega tagasi just Hispaania reisu pealt, mille pojale korraldasime, mis muutis tema elu palju ja uus "hingamine" on alanud Cool
Tagasi üles
motomees

PostitusPostitatud: Laup Juun 18, 2011 1:54 am    Teema: Vasta viitega

Kell on peaaegu 3, magada ei saa, kõhus on valud, mõtted on mustad ja peab kangeid "rohtusid" kasutama jälle Sad

Mnjahh, kui ma tark mees oleksin, siis oleksin naisukest paremini hoida osanud ja ehk oleksin üldse osanud haigust vältida või varem jaole saada Sad Praegu ei ole küll targa inimese tunnet peal Sad
See ei ole ju miskine naise eest seismine, ma lihtsalt ei taha, et temast nii räägitakse Sad Kelle eest ma ikka seisaksin kui mitte oma naisukese ja pere eest. Tema eest nö seismine on vähim mida ma üldse tema heaks teha veel saan. Ma olen alati kõike tema heaks teinud ja tema üle uhke olnud, teiste ees temaga uhkustanud. Mitte selles mõttes, et teda näidanud, vaid alati temast rääkinud kui tubli, asjalik, kohusetundlik, tark ja hea naine ta on. Ta on alati mu jaoks KÕIK olnud ja olen tahtnud, et tal oleks kõik võimalikult hästi nii palju kui minust sõltub. Ma kahetsen iga hetk, et teda piisavalt ei usaldanud, et kohe oma haigusesse pühendada Sad Usun, et siis oleks asjad teisiti läinud Sad Ma loodan ise ka väga, et kõik veel hästi laabuks meiega, aga kardan halvimana seda, et kui ta isegi kunagi ümber mõtleb, et siis liiga hilja ei oleks Sad

Mina ei ole Pirx72 peale pahane, muresid on niigi palju Sad Tean vaid, et ei hakka oma naisest iialgi nii arvama nagu nii mitmedki inimesed püüavad mulle selgeks teha Sad Las mulle jäävad vähemalt ilusad mõtted ja mälestused temast nii kaua kui midagi veel mäletada saan!!! Sad
Elu lühikeseks jäämise võimaluse ja lõpetatud tegude kohta ütlesid Sa karehein küll hästi, aga Sa oled koguaeg hästi öelnud Smile

Reisimised on alati toredad, aga ennekõike oleksin ma tahtnud oma kallikesega Hispaaniasse minna. Tema on paar korda käinud, aga mina ei ole ja ma tean kuiväga talle seal meeldib. Oleksingi tahtnud talle ehk viimaseks ühiseks reisiks jääva reisi kinkida. Ta on reisidel alati nii õnnelik ja me oleme alati väga hästi reisidel klappinud ja läbi saanud omavahel ja see oleks olnud veel üks võimalus kõigest rääkida temaga.
Jutt läks jälle pikaks, püüan veel pikali visata Sad
Tagasi üles
sensus

PostitusPostitatud: Püh Juun 19, 2011 11:57 am    Teema: Vasta viitega

KINNITUSE SEADUS
See on üks võimas seadus. Kui midagi sügavalt, täielikult ja absoluutselt kinnitada, siis hakkab see miski täide minema. Sellepärast inimesed ongi õnnetud, selle sama seaduse pärast – nad kinnistavad ebaõnne! Sellepärast inimesed ongi õnnelikud – siiski ainult vähesed inimesed, sest ainult vähesed teavad, mida oma eluga ette võtta. Kui kinnitada rõõmu, siis kinnistub rõõm ja inimesed muutuvad rõõmsaks.
...
Kõik sõltub teie valikust. Mõtetega saab luua põrgu ja ka paradiisi. "Inimene on see, mida ta mõtleb."

Osho 2010. Hingepalsam. Kirjastus Pilgrim. Lk 146-147
Tagasi üles
motomees

PostitusPostitatud: Esm Juun 20, 2011 9:34 am    Teema: Vasta viitega

Uskuge mind, ma püüdsin haigusest teada saades nii positiivne olla kui võimalik ja naisukesele veel rohkem kõike võimaldada jne Sad Tegin tõesti suure vea, et talle ei rääkinud ja kahetsen seda kogu südamest Sad Positiivsuseks ei ole mul aga hetkel eriti ühtki põhjust enam jäänud Sad

Lisan siia 2 väga olulise inimese arvamused-soovitused mulle, aga kuidas siis käituda? Sad

Esimene ja mulle rohkem meeldiv: " ... ta helistas mulle igal õhtul nii kolm kuud jutti. Rääkis millest iganes, mina kuulasin, aga ma tahtsin kuulda ainult ühte lauset: tule tagasi!
... sa ei taha teda mõjutada. Õige. Minu mees seda kahte sõna suust välja ei saanud ja kõik. Tema oli minu peale solvunud, mina ju jätsin ta maha. ....olete küllalt kaua omaenda rasvas praadinud, mõtteid ja tundeid selitanud. Saage kokku ja kutsu ta tagasi, ära oota, et ta ise ütleb, et kas ma võiks nüüd sinu juurde tagasi kolida. Ta ei ütle seda, kindel. Tee sina see esimene samm, see kõige raskem."

Ja teine: "Ma arvan, et ... on teine mees ja töövahetus on hoopis tagajärg. Leidis endale rikka mehe... Eks mulle tunduski, et ta üritab sind ära harjutada mõttega, et teil suhe otsas ja siis minna, et see kõik väga raske poleks. Aga kergemaks ta siiski tegi ainult oma asjad ja sinul on ikka jama. See suhtejänt kestab sul ju üle aasta vähemalt. Päris hull tegelt. Ära raiska tema peale aega, ta pole väärt seda mida läbi elad. Mäletad ma ütlesin sulle siis kui te tutvusite et ... ei jää sinu juurde, ta oli minu jaoks kohe "liiga hea". Mitte sinule vaid tibilik ja rahaga harjunud. ...stel ei ole mitte kunagi sellist elu naisele võimalik pakkuda. Mäletad?"

Vahe nendel kahel inimesel on see, et esimene teab minu haigusest ja teine ei tea. Ma ei ole endiselt nõus, et naisuke on kunagi miski raha peal väljas olnud, sest mul ju pole kunagi suuri rikkuseid olnudki ja miks ta siis nii kaua minuga oli üldse? Sad Saan täna ka oma kollektsiooni väärtuse teada, siis tean, kas on miskit rikkust hinge taga. Selle saab ta siis mingi aeg omale kui mind enam ei ole. Mul on oma arvestus tehtud, aga küsisin ka spetsialistidelt hinnangut.
Aga samas ma kardan temaga ühendust võtta ja tagasi kutsuda, sest ütles mulle kunagi, et ma kunagi teda ei paluks Sad

Tervisest ka niipalju, et ma nagu ei teegi midagi, aga eile olin õhtul nii kurnatud ja nõrk ning jäin kusagil 19 paiku magama. Valud olid sees, aga õnneks jäin magama. Öösel muidugi ärkvel 1 paiku valude tõttu jälle ja enam magama ei olgi jäänud Sad Valuvaigistid aitasid veidi ja pragu ei valuta vähemalt.
li-lile Smile
Tagasi üles
sensus

PostitusPostitatud: Esm Juun 20, 2011 7:24 pm    Teema: Vasta viitega

motomees kirjutas:
Positiivsuseks ei ole mul aga hetkel eriti ühtki põhjust enam jäänud Sad

See ongi negatiivsuse kinnistamine.
Tsiteerin::
Sellepärast inimesed ongi õnnetud, selle sama seaduse pärast – nad kinnistavad ebaõnne!
Tagasi üles
motomees

PostitusPostitatud: Esm Juun 20, 2011 10:18 pm    Teema: Vasta viitega

???
Ma ei kinnista ebaõnne ... samamoodi ei kinnista ma ka mingit õnne!
Püüan olla nii positiivne kui võimalik, aga õnnest on ikka palju puudu Sad
Miskit positiivset toimub ju pea iga päev kui ise miskit ette võtta, aga iseasi, kas sellega miskit peale hakata on peale teadmise.

Näiteks käisin sel nädalavahetusel golfikursustel, vägagi tore oli, aga oleks koos naisukesega toredam olnud Sad Temaga koos olin selle ju kunagi registreerinud, aga nüüd tuli üksi võõrastega olla Sad Nagu ma kunagi ka ütlesin, ei ole mul kunagi olnud probleemi kellegagi tutvuda, nii ka sel kursusel tutvusin ühe kena ja toreda naisterahvaga, kellega mind paariliseks pandi. Pisikest kasvu blondiin raamatupidaja. Saime omavahel päris hästi läbi ja miskipärast kutsus ta mu siis kursuse lõppedes nn "kohvikusse ja loomaaeda". Täna käisime siis ühes söögikohas lihtsalt söömas ja juttu ajamas. Loomulikult ütlesin ka talle, et ma suhtest huvitatud ei ole ja armastan endiselt oma naisukest mis siis, et ta mu juurest ära läks.
Selleks on kaks põhjust:
esiteks ma tõesti armastan, igatsen oma naisukest ja ei tahagi kedagi teist enda kõrvale ja tema koju ning voodisse Sad
Teiseks, oleks väga vale kui ma praeguses haiguseseisundid endale kellegi kõrvale võtaks Sad
Ütlesin sellele neiule siis, et me võime niisama suhelda ja ka kohvikus ja loomaaias käia, kuid armastan oma naisukest ja ootan teda ikkagi kaua kaua tagasi veel. Ta pani mu üllatavasse olukorda kui küsis, et mida ma oma naises nii armastan, et ootan teda ikka veel?
Mõtlesin ja ütlesin, et täitsa ilma põhjuseta armastan teda! See pidi tema meelest ilus vastus olema Smile
Aga nii ta on, sest põhjuseid on palju, aga tegelikult kalli inimese armastamiseks polegi ju põhjust tarvis!!!

Nagu näha, positiivset on, aga õnne ei ole Sad Eks ma püüa ikka igas asjas miskit positiivset ka näha nagu kallis pesamunake kunagi ütles, et kasvõi elamine ise on juba naeratust väärt. Aga tema oli mulle rohkem väärt kui mu oma päev ...!
Tervis pole ka täna eriti jupsinud peale söögi tagastamise ... Sad
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Juun 20, 2011 10:41 pm    Teema: Vasta viitega

Armastuse ülemlaul(kr 1)

Kui ma räägiksin inimeste ja inglite keeli,
aga mul ei oleks armastust,
siis ma oleksin kumisev vasknõu või kõlisev kuljus.
Ja kui mul oleks prohvetianne
ja ma teaksin kõiki saladusi
ja ma tunnetaksin kõike
ja kui mul oleks kogu usk,
nii et ma võiksin mägesid teisale tõsta,
siis poleks minust ühtigi.
Ja kui ma kõik oma vara ära jagaksin
ja kui ma oma ihu annaksin põletada,
siis ma ei saavutaks midagi.
Armastus on pika meelega,
armastus hellitab,
ta ei ole kade,
armastus ei kelgi ega hoople,
ta ei käitu näotult,
ta ei otsi omakasu,
ta ei ärritu.
Ta ei jäta meelde paha,
tal ei ole rõõmu ülekohtust,
aga ta rõõmustab tõe üle.
Ta lepib kõigega,
ta usub kõike,
ta loodab kõike,
ta talub kõike.
Armastus ei hääbu kunagi.
Olgu ennustused - need kõrvaldatakse,
olgu keeled - need vaibuvad,
poolikult me tunnetame
ja poolikult me ennustame,
aga kui tuleb täielik,
siis kõrvaldatakse poolik.
Kui ma olin väeti laps,
siis ma rääkisin nagu väeti laps,
mõtlesin nagu väeti laps,
arutlesin nagu väeti laps.
Aga kui ma sain meheks,
jätsin ma kõrvale väeti lapse kombed.
Praegu me näeme aimamisi nagu peeglist,
siis aga palgest palgesse.
Praegu ma tunnetan poolikult,
siis aga tunnetan täiesti,
nagu minagi olen täiesti tunnetatud.
Ent nüüd jääb usk, lootus, armastus, need kolm,
aga suurim neist on armastus.

Smile
Tagasi üles
Pirx72

PostitusPostitatud: Teis Juun 21, 2011 10:02 am    Teema: Vasta viitega

[quote="motomees"]
Näiteks käisin sel nädalavahetusel golfikursustel, vägagi tore oli... tutvusin ühe kena ja toreda naisterahvaga...[/quote]

Tubli, tubli motomees. Elust tulebki rõõmu tunda. Unusta oma endine naine ära. Kuigi mu arvamus on kõikidele teada ja ma ei ütle enam tema kohta ..., on mu arvamus endine.
Esimese kirjutaja juhtum on erand, teise oma on tegelik maailm. Kahju on vaadata kuidas sa end piitsutad ja kallist aega tähtsusetule inimesele kulutad. Tee uusi ning huvitavaid tegevusi ning unusta ta. Naudi igat päeva.
Tagasi üles
motomees

PostitusPostitatud: Teis Juun 21, 2011 2:27 pm    Teema: Vasta viitega

Ei oskagi midagi kosta selle peale Sad
Tagasi üles
motomees

PostitusPostitatud: Kolm Juun 22, 2011 2:05 am    Teema: Vasta viitega

Kell jällegi kohe 3 saamas ja mul mustad mõtted peas Sad
Seekord ikka täitsa tõsiselt, et ei taha enam valude käes vavelda ega haigusega üldse võideldagi Sad
Tegin ka täna siis sisuka päeva ja käisingolfi mängimas, sain kursuse läbi ning väidetavalt on annet sellega edasi tegeleda. Peale seda jõudsin veel õhtul kontserdile, kus esines "thirty seconds to mars". Hea kontsert oli iseenesest. Läksin sinna lootuses, et ehk on ka naisuke seal kas siis üksi või mõne sõbrannaga. Ta oligi seal, kuid hoopis ühe mehega Sad Ma arvasin isegi enne teda nägemata ära tema riietuse ning asukoha kus ma kalli naisukese leida võiks, sest olen temaga ju ise ka enamvähem sealsamas seisnud Sad Naisuke oli lihtne kuid väga ilus nagu ta alati on olnud, kuid niiii valus, et ta oli koos teise mehega. Niiväga oleksin tahtnud ise temaga seal kontserdil olla ja tal ümbert kinni hoida ning koos nautida Sad
Ma ei oska kirjeldadagi mis minu sees toimuma hakkas ja siiani toimub. Käed värisevad, seest on kõik nagu nii tühi ning hing tahab karjuda ja kehast välja rabeleda Sad Niiiii valus on ja igasugune motivatsioon end ravida on ka läinud, lõplikult. Saaks kuidagi selle kõik ühele poole. Ma tõesti ei suuda mitut valu taluda, ei suuda lihtsalt SadSadSad See hingeline valu on palju hullem kui füüsiline.
Ma ei saa tõesti aru kuidas tema, kelles ma olen kõige kõige kindlam üldse olnud, mulle ikkagi nii teha võis SadSadSad Mina olen alati kõike ainult tema heaks teinud, ei ole teda mitte kunagi petnud, olen alati igatpidi toetanud ja nõu ja jõuga abiks olnud, oleksin ka igasuguse haigusega tema kõrvale jäänud Sad Ma lihtsalt ei suuda seda uskuda, tõepoolest ei suuda. Ma ei taha kahe valuga võidelda enam, ma ei jaksa ega tahagi enam jaksata SadSadSad Nii valus on Sad
Mäletan kui me kunagi rääkisime, et kui linna tööle läheb, siis kindlasti tekib tal uued huvid ja linn on nagu põnev jne, et jätab minu maha siis kui läheb. Ütles siis veel mulle, et ta siis ei lähe kuid mina ikka julgustasin takka, et mingu ikka, see on ju tema enda pärast hea kui saab kergema töö, et kooliga ka kergem tegeleda oleks. Ma ei ole ju iial talle midagi keelanud või takistanud midagi teha ja nüüd saan siis ise nii palju haiget nagu ma oleksin maailma kõige halvem mees olnud SadSadSad
Samas ma ikka loodan, et äkki see ei olnud ta uus mees vaid lihtsalt sõber, sest ma ei näinud, et nad oleksid käest kinni hoidnud või kallistanud vms. Isegi kui see on ta mees, ma ei ole tema peale pahane, ma armastan teda ikkagi ja jään ootama niikaua kui jaksu jagub veel. Ta on mulle kõik ja jääb ka selleks kuni lõpuni. Mis võiks iseenesest juba tulla, ma ei taha enam kannatada, tõepoolest ei taha! Mõtlesin hiljuti veel tänu ühele kaasfoorumlasele, et ehk peaks tõesti raviga edasi tegelema ja naisukesele võimaluse andma aega saada asjade üle mõelda ning tagasi tulla mu juurde. Pahandage ja öelge mis tahate, aga ma lihtsalt ei suuda enam neid füüsilisi ja hingepiinasid taluda, tahan, et kõik kiiresti lõppeks Sad Ma ei ole midagi sellist teinud, et niimodi kannatusi taluma peaksin Sad
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15  Järgmine
Lehekülg 13, lehekülgi kokku 15

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit