Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

EMAKAVÄHK
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Tiikar

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 11, 2015 1:58 pm    Teema: Vasta viitega

Tere üle pika aja!
Kerstile vastuseks oskan öelda vaid niipalju, et ju siis määravaks sai paikse opi asemel kardinaalne lõikus eelnev rinnavähk ja tehtud uuringute tulemused. Mina ise olin juba eelnevalt meelestatud kardinaalse operatsiooni kasuks ja oleks seda ka nõudnud, kui otsus oleks olnud teine.
Inks ja Annabel. Tamoksifeeni võtsin pea 6 aastat. Sellest, et hormoontabletid võiks põhjustada emakakaela vähki, pole ma varem kuulnud. Minu arvamus asjast on veidi teine, et hoolimata hormoontablettide võtmisest, võib ikkagi tekkida ka emakakaela vähk.
Kui nüüd tagantjärgi mõelda, siis kuue aasta jooksul ei tulnud mul kordagi endale pähe ka günekoloogi külastada, kuigi teavitustöö on viimasel ajal meedias päris hea olnud. Hirm ja häbelikkus gün. läbivaatuse ees? Ja onkoloog, kelle juures ma 2x aastas kontrollis käisin, ei tundnud samuti isegi põgusalt huvi, et millal ma viimati günekoloogi külastasin.
Lapraskoopilisest opist paranemine on igal juhul kergem. Minuga oli ühes palatis naine, kellele see opp tehti ja tema kepsles ammuilma ringi, kui mina alles ägisedes ennast püsti üritasin voodist ajada.
Praegu juba tunnen ma ennast täiesti tervena, nädalake veel ja tööleminek.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
inks

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 11, 2015 5:44 pm    Teema: Vasta viitega

Emaka vähi risk Tamoksifeeni võtmise ajal on 1 juht 500 naise kohta, või siis 3 juhtu 1000 naise kohta (erinevad allikad annavad erinevaid numbreid). See on kõrgem kui tavapopulatsioonil. Pap test seda vähki ei avasta ja tavaliselt leitakse see vähk sest tekivad sümptomid. See vähk avastatakse tavaliselt algstaadiumis ja on väga ravitav heade tulemustega. Siin ameerikas nad võtavad seda vähi riski siiski tõsiselt ja selle pärast soovitatakse naistel kellel on olnud menopaus võtta aromatoosi inhibiitoreid.
Tore on kuulda et teil jätkuvalt hästi läheb.
Tagasi üles
kribu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 12, 2015 9:46 am    Teema: Vasta viitega

Tere,
tegelikult on see huvitav, et arstid ei räägi ise võimalikest riskidest ja kõrvalmõjudest. Mulle on küsimustele küll alati ilusti vastatud, aga kõiki asju ei oska ise küsidagi ju.
Tamoksifeeni infolehe lugesin ma ilusti läbi ja seal on kirjas emaka limaskesta kasvaja oht. Emakakaela oma pole seal mainitud. Kui ma tamoksifeeni võtma hakkasin, siis küsisin ka arstilt günekoloogi kohta ja ta soovitas hakata käima PERH'is günekoloogi juures (ise on ta ka PERH'is) ning ma pean ütlema, et sealne günekoloog on mind alati põhjalikult kontrollinud, hetkel käin 2 korda aastas ja PAP-test tehakse ka iga kord.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit