Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

EMAKAVÄHK
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Aug 20, 2007 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

Nii head uudised, Kirsika!
See, et keemiaravi ei ole vaja teha viitab sellele, et vähk oli algstaadiumis. Prognoosid ju sellisel juhul ülihead. Võid tõesti rahuliku südamega oma eluga edasi minna. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
kräsupea

PostitusPostitatud: Nelj Aug 02, 2012 9:55 am    Teema: olen kesksooline, kes kogu aeg higistab Vasta viitega

Tere!
Kuidas tunnete ennast peale kogu günekoloogilise poole ära lõikamist?
Mina olen kui kesksooline. Õnneks on mul väga rahulik mees, kes ei tekita probleeme. Ma ei kujuta ette, kui ta midagi `tahaks`. Mul on sellest isegi mälestus ära kadunud.
Minu lugu - eelmisel aastal keemia, vasak rind, keemia, kiiritus, gün. op. selle aasta veebruaris. Praegu hormoonravi tablettidega. Embarassed
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tiinaly6

PostitusPostitatud: Reede Aug 03, 2012 5:10 pm    Teema: Vasta viitega

Tere . Kõigepealt head tervist sulle ja paranemist,see sul ikka suht värske teema,meie ,,vanakeste,, kõrval. Naljaga pooleks üteln sulle et anna siis oma mees mulle Laughing vot ma tahaks küll aga praegu pean piirduma vaid ette kujutamisega Laughing Tõsisemalt rääkides ei peaks need opid ja lõikused siiski naiselikkust ära võtma,koos toetava ja mõistva partneriga saab sellest üle. Või siis tuleks pöörduda psühholoogi juurde. Meest kuival hoides jääd sa temast lihtsalt ilma. Jõudu sulle ja armastus ja seks on siiski ka meie õigus ja elus vajalik. Mina ise siiski usun et leian vaba mehe ja siis ei sea endale piiranguid mis on siiski meie peas kinni.
Tagasi üles
Pluto

PostitusPostitatud: Nelj Aug 30, 2012 9:07 am    Teema: Vasta viitega

Minul avastati rasedusega HPV 16 ja 18 ja CIN3...nüüd pean peale sünnitust kontrolli ootama veel 1 kuu kolposkoopiasse.
Kas oskate aidata -mul esimene kuu määris, nüüd teine kuu on puhas kõik ja täna hakkas jälle pruunikat voolust määrima kas see peale sünnitust ok või võib olla seotud mu HPV seisundiga Sad
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Aug 30, 2012 10:18 am    Teema: Vasta viitega

Pöördu kindlasti oma günekoloogi, ämmaemanda või perearsti poole täpsustamaks, millest määrimine tuleneda võib. Omast kogemusest ütlen, et pärast sünnitust ongi mingi aeg kõik "ebanormaalne", aga kontrollis tuleb ka käia arsti juures ja seal omad küsimused esitada.
Tagasi üles
Tiikar

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2015 6:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tere!
Kevadel saab 6 aastat, kui lõigati ära parem rind. Nüüd ma taas Tartu Kliinikumi onkoloogia osakonnas ja lähen homme punkt kell 8 opile. Novembris võetud proovid näitasid vähirakke emakakaelal ja arsti otsus on, et plats tuleb puhtaks teha. Kuigi väidetavalt vähk ei pidavat valutama, siis mina küll tunnen alakõhus selliseid kergeid valusähvakaid.
Operatsioon tuleb laparoskoopiline. Uurisin siin foorumis günekoloogiliste vähkide teemat, aga infot on üsna vähe ja seegi aastate tagune. Ei osasnud isegi oma postitust kuhugi lisada, sest tundub, et see nagu ei haaku ühegi teemaga. Ei tea, kas on mõtet kajastada enda läbielamisi natuke värskemas võtmes? Kuidagi vaikseks on foorumis jäänud, kas pole enam huvi inimestel jagada oma kogemusi või on need lood juba nii läbi kirjutatud, et polegi enam rohkemat lisada?
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Püh Jan 04, 2015 7:03 pm    Teema: Vasta viitega

Kallis Tiikar!

Hoian sulle homme hoolega pöialt ja mingu sul kõik hästi!
Kirjuta ikka kuidas sul läheb, tahaks kindlasti teada. Ootan huviga häid uudiseid ja soovin sulle homseks ja edaspidiseks kõike head.
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Jan 05, 2015 3:31 pm    Teema: Vasta viitega

Tiikar, kindlasti kirjuta oma kogemustest günekoloogiliste vähkide all. Just uued, värskemad postitused ja kogemuste jagamised ju ongi puudu. Kahju on, et neid värskeid lugusid on, mida jagada, aga samas on ju see foorum jätkuvalt Eestis ainuke!
Kardan, et natuke on postituste tegemisel takistusi olnud kodulehe arendamise tõttu, võibolla ka see on inimesi kuidagi vaiksemaks muutnud. Loodan, et saame oma foorumi uuesti sama hästi töökorda, kui see varem oli.
Tagasi üles
Tiikar

PostitusPostitatud: Püh Jan 25, 2015 6:38 pm    Teema: Vasta viitega

Aitähh, Siirilii!
Kolm nädalat on möödunud eelmisest postitusest. Katsun siis kirja panna, mis kolme nädala jooksul toimunud on.
Pühapäeva hommikul kodus olles, enne sõidu algust, suutsin läbi häda süüa taldrikutäie putru. Isu õieti polnud. Kliinikumi saabudes, poole 1 paiku, selgus tõsiasi, et sel päeval enam süüa ei saa ja ei tohi. Ise ma lootsin, et ju lõuna ajal mulle ikka süüa antakse. Siis tundsin küll kahetsust, et oleks võinud kõhu ikka korralikult täis süüa. Juba poolest päevast oli kõht nii tühi, et hirmus. Õhtul toodi tassitäis kummeliteed.
Opipäeva hommikul ärkasin juba enne kuut. Käisin du¹i all ja jäin ootama lõikust. Kella kaheksa paiku sõidutati mind ettevalmistamisele, mis tähendas muuhulgas nüri ¾iletiga kraapimist. Kummaline on see, et ma ei mäleta, millal ära vajusin, iga ljuhul see ruum on viimane, mida mäletan.
Peale oppi ärkasin korraks kella kahe paiku päeval. Lõplikult ärkasin poole viie paiku intensiivis. Valu ei olnud, morfiin ju tilkus, olemine oli hea. Selgus tõsiasi, et kolme augu asemel on hoopis üks pikk haav. Intensiivist pääsesin palatisse järgmisel päeval lõuna paiku. Lõunasöögiks sain 10 supilusikatäit piimasuppi. Kolmandal päeva hommikul vabastati mind voolikutest: dreen ja põiekateeter, morfiini kogust vähendati poole võrra. Neljandal päeva hommikul lõppes morfiini manustamine. Kuna soolt tühjendasin viimati 5 päeva tagasi ja gaasidest vabanemine oli visa, siis neljandal päeval hakkas kõht valutama ja tekkis õhupalli tunne. Küsisin medõelt abi, selgus, et lahtistit saab ainult arsti ettekirjutusel, tema seda mulle oma äranägemise järgi anda ei tohi. Ootasin arsti ära ja sain oma rohu kätte. Mina rumaluke arvasin, et nii kui ma rohu võtan, siis on kohe minek keha kergendama. Hoopiski mitte, vaevlesin veel ca 3 tundi. Ah jaa, valuravi arst, väga kena daam külastas mind juba teisel päeval ja soovitas vaikselt hakata ennast istukile ajama, kui voolikud ära võeti, siis ta käis veel korra julgustas mind kõndima, siis paranemine kiirem. Viies päev - koju minek. Enne haiglast väljakirjutamist loeti sõnad peale, mida tohib süüa-juua ja mida mitte. Ja see on tegelikult väga oluline. Kuna soolestik ei taha hästi töötada ja peristaltika on aeglane ja valulik, eriti siis, kui soole sisu jõuab juba pärasoolde. Kolme nädala jooksul õnnestus mul kahel korral tekitada endale vastu ööd tohutu gaaside kogum kõhtu just seetõttu, et sõin valesid asju. Sellest vabanemine oli piinarikas, sisuliselt vaevlesin öö otsa. Eile oli esimene päev, kus WC-s keha kergendamine enam valu ei tekitanud.
Vähk ise oli üsna algstaadiumis, seega lõppkokkuvõttes on mul praegu kõik väga hästi.
Tagasi üles
Siirilii

PostitusPostitatud: Esm Jan 26, 2015 1:18 pm    Teema: Vasta viitega

Tere
Lugesin sinu postitust ja tuli endalgi meelde, kuidas aasta tagasi Tartus samamoodi oppi ootasin.
Nüüd siis hakkab sul paranemine suure hooga pihta ja olemine läheb aina paremaks Wink Tore, et teada andsid, kuidas sul läks, ootasin juba tükk aega sinult uudiseid.
Kas sulle tehakse veel mingit ravi ka peale oppi, või ootad veel mingeid vastuseid? Mäletan, et minul läks ikka väga kaua aega, enne, kui vastused tulid. Mõtlesin ise juba, et ju ei saadagi, et olen tegelikult terve, aga ei pääsenud kuhugi, ükspäev oli ümbrik postkastis ja hakkas tramburai
pihta Wink
Tagasi üles
Tiikar

PostitusPostitatud: Teis Jan 27, 2015 2:37 pm    Teema: Vasta viitega

See on tõsi, et tunnen ennast väga hästi. See, et haav on veel pingul ja torgib aeg-ajalt, on eelnevaga võrreldes kukepea. Operatsiooni ajal tehtud kiiruuring metastaase ei näidanud, eemaldati emakas, munasarjad ja parailiakaalsed lümfisõlmed. Muud ravi rohkem ei järgne, poole aasta pärast tagasi kontrolli, nagu see ikka käib. Parim on muidugi see, et ma ei pea jälgima enam, mida suhu pistan - putrude, kohupiima ja püreesuppide ajastule võib joone alla tõmmata. Vähemalt mõneks ajaks kindlasti.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Jan 27, 2015 4:02 pm    Teema: Vasta viitega

Head kosumist sulle, Tiikar!
Mul tekkis küll küsimus, et miks emakakaela vähi puhul kõik oli vaja ära lõigata?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
inks

PostitusPostitatud: Kolm Jan 28, 2015 4:27 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ka huviga ootasin su kirjutamist sest mul endal kahe nädala pärast ees profülaktiline lapraskoopiline munasarjade eemaldamine sest olen BRCA+. Kahju muidugi et tuli suurem operatsioon kui alguses planeeritud ja kaua haiglas olid. Aga tundub et sa ikka toibusid kõigele vaatamata hästi. Kas sa võtsid rinnavähi jaoks Nolvadexi/Tamoxifeeni? Ja kas arst arvab et Tamoxifeen põhjustas vähi?
Tagasi üles
annabel

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2015 11:14 am    Teema: Vasta viitega

Tervitused! Jälgides kõrvalt seda postitust tekkis mul küsimus - nimelt tundub, et Nolvadex põhjustab suure tõenäosusega rinnavähi seljatanud patsientidel naiste "asjades" uued vähirakud. Minuga juhtus aga selline lugu, et enda onkoloogilt ei kuulnud ma sõnagi kontrolli vajalikkusest! Tänu sellele foorumile sain infot ja ka kontrolli mindud. Mu günekoloog võtab asja väägagi tõsiselt - ju siis oht on!-ja teeb iga 4 kuu takka UH ning igasugu muud proovid. Wink Seni on kõik korras olnud. Mu jutu mõte on selles, et väga vajalikust infost kiputakse üle libisema...ja ise ei oska alati tullagi selle peale mida ja kust uurida!
Tiikarile aga jõudsat paranemist ja loodame, et kõik saab korda! Very Happy
Tagasi üles
konodont

PostitusPostitatud: Nelj Jan 29, 2015 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Mina käisin seni günekoloogi juures 2x aastas, eelmisel kevadel ütles ta aga, et nüüd arvamus, et piisab käimisest ja PAP testist 1x aastas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit