Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Küsimused uuringutest
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
pandariin

PostitusPostitatud: Reede Juul 27, 2007 12:41 pm    Teema: Vasta viitega

Küsin uue küsimuse:
Kuidas tehakse uuringuid luudele. Mul valutavad jalad kogu aeg-nii põlved kui reie- ja sääreluud. Arst ütleb, et see on keemiast, kuid valu oli mul juba enne keemiat. Perearst tegi põlvedest röntgeni. See oli korras. Aga see nn vähiuuring on vist teistsugune. Milline? Laseksin selle ise teha, aga ei oska küsida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tiinaly6

PostitusPostitatud: Laup Juul 28, 2007 12:55 pm    Teema: Vasta viitega

tere. selle nimi on zintigraafia, kõigepealt süstitakse radioaktiivset ainet veeni ja siis kõnnid 2tundi ringi ja siis lähed aparaadi alla ,umbes 15 mintsi ja vastuse saad kohe ,mulle tehud 3 korda aga õnneks kõik korras. ega keemia põhjustabki valusid liigestes. aga mine ka neuroloogi juurde.
Tagasi üles
maari

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 8:09 pm    Teema: Vasta viitega

Minul tehti see luu-uuring peaaegu kolm aastat tagasi, kui kaebasin oma arstile jalavalusid. Tookord ei näidanud uuring midagi, kõik oli ok, aga jalad valutasid ikka edasi. Siis perearst saatis mind reumatoloogi juurde, kes leidis et mul on algav reumadoidartriit. Pani ravi peale ja kuni kolm aasta oli kõik korras ka. Nüüd enne kopsukompuutrit, kus avastati et luudes on muutused, hakkasid mul kuskil pool aastat tagasi jälle liigesed valutama ja ka kaela ning õlavöötmesse ajas kogu aeg valu. Praeguseks kui olen kolm keemiat (täna sain kolmanda) ära saanud, kus sees ka luudele keemiarohi, on asi jälle parem. Muidugi tunnistan ausalt üles, et pole reumarohtusid peaaegu kolmveerand aastat võtnud ka. Sellest võisid ka valud tekkida. Aga parem oleks, kui laseksid ikka luu-uuringu ära teha, on asi kindlam.
Olge terved.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Juul 31, 2007 10:39 pm    Teema: Vasta viitega

Olen samuti oma liigeste ja ka seljavaludega hädas olnud. On tehtud kaks korda ka seda stsintigraafiat. Kokkuvõte osteoartrootilised või põletikulised muutused liigestes. Lülisambast aga on tehtud magnetresonantstomograafia (MRT). Selle vastus oli tegelikult, et üks kahtlane kolle. Siis tehtigi täpsustuseks stsintigraafia - mis kahtlusi jällegi ei kinnitanud. Saa nendest uuringutest ja nende täpsusest siis midagi aru. Confused Kuid mina mäletan, et keemiaraviga tegelikult need liigesehädad ikka peale hakkasid. Lisaks siis ka see aastate pikkune tamoxifeni neelamine, mis pidi samuti liigesevalusid põhjustama. Nii olengi nende valudega tasapisi lihtsalt harjuma hakanud. Kas see aga tegelikult õige on?
Samas olen aru saanud, et ega keemia ajal neid kompuuteruuringuid eriti ei tehta - vähemalt PET-i tegemisel oli see üheks tingimuseks, et vähemalt 4-5 kuud peab keemiast möödas olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
maari

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 5:10 pm    Teema: Kerstile Vasta viitega

Tahtsin sinu käest küsida, miks sa seda tamoxifeni võtad ja nagu ma aru sain juba pikalt. Miks ma küsin on sellepärast, et mul on tekkinud peale keemiaravi selline tunne, nagu oleks põiepõletik. Uroloog oli siis soovitanud võtta tamoxifeni, aga kui ma sinu juttu lugesin, ega eriti ei tahaks.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Aug 01, 2007 10:41 pm    Teema: Vasta viitega

Ei, põie põletiku pärast küll tamoxifeni ei võeta (rohu nimi on nolvadex). Tamoxifeni võetakse hormoontundliku rinnavähi korral. Seda rohtu nimetatakse antiöstrogeeniks ja see hoiab ära nende hormoonide sidumist vähirakkudes paiknevate hormoonretseptorite poolt. See vist vähendab ka üldse organismis östrogeenide taset, kuigi mul on tehtud selle pärast ka munasarjade operatsioon. Tavaliselt võetakse 5 aastat.

Arvan, et põie raviks on mingi teine sarnase nimega rohi.
Tagasi üles
el

PostitusPostitatud: Nelj Dets 27, 2007 9:52 am    Teema: Vasta viitega

Minu rinnaoperatsioon oli selle aasta aprillis. Sain ka kuus korda keemiaravi, mis lõppes augusti alguses. Novembris hakkas päris tugevasti valutama vasak käsi (mitte see operatsioonipoolne). Käisin arsti juures nüüd detsembri alguses. Arst saatis mind ka tstintograafiasse. Täna sain vastuse, et kõik on õnneks korras. Käsi annab aga ikka tunda. Arst arvas, et seda võib põhjustada ka hormoonravi ja soovitas lihtsalt oodata. Kas kellelgi on kogemusi, mis sellise valuga ikkagi peale hakata?
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Dets 29, 2007 6:33 pm    Teema: Vasta viitega

Mis moodi see käsi valutab? Kas luud ja liigesed? Ning millise rohuga Sa hormoonravi saad?
Tagasi üles
el

PostitusPostitatud: Laup Dets 29, 2007 7:11 pm    Teema: Vasta viitega

Arimidex. Peale põlveliigeste ka käsi terves ulatuses (ilmselt siis ikka luud).
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Laup Dets 29, 2007 11:09 pm    Teema: Vasta viitega

ka minul on käsi valutanud, arst soovitas määrida Ibumetiniga või Fastumgeeliga. Aitas. See pidavat närvivalu olema.
Tagasi üles
el

PostitusPostitatud: Püh Dets 30, 2007 1:53 pm    Teema: Vasta viitega

Tegemist ei ole operatsioonipoolse käega ja ära olen proovinud juba kõikvõimalikud salvid (Fastum, Lioton jne.)
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Dets 30, 2007 2:32 pm    Teema: Vasta viitega

Mäletan, et mul oli ka peale keemiaravi probleeme liigeste ja käe ning jalavaludega. Kuid need olid rohkem ikka ajutised valud. Näiteks jalad ja põlved hakkasid valutama just öösiti. Hommikul, kui liigutama hakkasid, kadus ära. Käevalud on ka olnud sellised tüüpilised närvivalud, mis paari päevaga on ära kadunud. Kuid seda peab küll ütlema, et selliseid imelikke valusid on ikka olnud. Mina olen aeg-ajalt kasutanud glükosamiini ja minu arust see nagu aitas ka. Arimidex-i ise veel võtnud ei ole, kuid arst rääkis, et see rohi mõjub laastavalt just luu tihedusele. Kuid kindlasti ei saa see mõjuda luudele nii ruttu. Nolvadexiga saab mul veebruaris 5 aastat täis ja siis pidin ka jätkama arimidex-iga. Käisin ka luutihedust juba mõõtmas. Oli normaalse näitaja alumisel piiril. Üldiselt soovitati pidevalt hakata lisaks kaltsiumi tarbima (kindlasti D-vitamiiniga koos)
Tagasi üles
annelyo

PostitusPostitatud: Püh Juun 29, 2008 4:52 pm    Teema: Vasta viitega

ma ei tea,ma ei saa küll kurta et arst oleks osavõtmatu minu haiguse suhtes.Iga kahe kuu takka on kompuuter tomograafia või siis sonograafia,igasugused analüüsid jne.Roferoni süśte torgin endale juba poolteist aastat ja tean et tagataskus on veel ühed ravimid juhuks kui see süst enam ei anna oodatud tulemusi.Olen oma arstiga väga rahul ja ma ei oskakski nagu küsida et tehke mulle seda või seda.See ikka arstide pärusmaa otsustada.Ikka on tõsi see et arstil ja arstil on vahe kui siin loen neid postitusi.
Aitähh. Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
behinde

PostitusPostitatud: Püh Apr 14, 2013 8:24 pm    Teema: Tere :) Vasta viitega

Käisin günekoloogi juures tavapärases kontrollis, kui ta leidis rinnast midagi mis talle üldse ei meeldinud. Saatis mind kohe verd andma ja ka UH saatekirja sain. vereproovi vastused saan teada juba lähipäevil aga UH'ni on aega veel kuu. tekkis küsimus, et kas üldse ja kui palju verest välja lugeda annab. Kui vereproov on karras, kas siis võin juba kergendatult tunda end või võivad uh' tulemused rääkida hoopis muud infot ?
Tean, et küsin seda kõike võibolla ette ruttavalt aga väike hirmukoll on nahavahel ja püüan end oludega kurssi viia.
Tänan Teid juba ette ära Wink
Tagasi üles
pandariin

PostitusPostitatud: Püh Apr 14, 2013 8:52 pm    Teema: Vasta viitega

Verest võetakse vähimarker Ca 15-3. Kuid oota ära ikka UH, sest vähimarker võib olla kõrge ka muul põhjusel, näiteks siis, kui sul on põletik.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes