Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kuidas käituda?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Ohh ja Ahh

PostitusPostitatud: Laup Nov 27, 2010 8:57 am    Teema: Kuidas käituda? Vasta viitega

Aasta alguses tekkis emal kopsupõletik - köha ja tohutu jõuetus. Kui põletikuravi ei mõjunud hakati asja lähemalt uurima ja selgus, et vähk on kopsus ja maksas. Emal olid maksas suured valud, nende vastu sai Tramadoli mis toimis koheselt. Ka jäi ta nii jõuetuks, et voodist välja tuli ainult vetsu minekuks. Selle saime nädalaga korda tänu antidepressantidele - uudis oli liiga suur koorem talle. Märtsis helistas perearst, et veri vägaväga paha ja tueb emosse minna. Seal ütles mulle arst ukse taga, et siin pole ju enam midagi teha, ainult valuravi. Viisin ema koju ja hakati tegema palliatiivset keemiat. See mõjus nii hästi (kõrvaltoimeid ei olnud), et terve suvi oli inimene normis ja elas tavalist elu. Kolded kopsust kadunud, maksas ka asjad paremad. Nüüd kuu tagasi tehtud kompuuter avastas vee kõhukoopas ja edasiläinud vähi maos. Paar nädalat tagasi tekkis bronhiit millele esimene ravi ei mõjunud piisavalt ja pandi teine antibiootikumi kuur peale. Peale seda on ema kõigele käega löönud. Pikutab ainult voodis ja ei huvitu millestki. Vereproov väga väga halb, perearsti sõnul eluohtlik seisund. Emos öeldi, et see keemiaravi tagajärg ja organism saab ise hakkama. Nüüd siis eelmisel ööl oksendas ja kõht lahti, tea kas juba teisest antibiootikumi kuurist? Arstidest ema keeldub - pidid tekitama stressi. Sööb ja joob normaalselt. MIDA MINA SAAN TEHA PRAEGU??? Käin ja teen söögi, kütan, koristan aga see muretsemine on jube! Tahaks ta haiglasse saada, et olukorrale õige hinnang saada aga kuidas???? Tema ise keeldub sinna minemast (ei jõuakski), kui kutsuksin kiirabi siis olen kindel, et mind saadetakse kuu peale. Palun andke nõu!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kata Stroof

PostitusPostitatud: Nelj Dets 02, 2010 9:14 am    Teema: Vasta viitega

Mul on väga kahju. Kuid mina pidin kutsuma perearsti selleks koju, et saada ema haiglasse. Selleks, et juhul, kui ta peaks tilgutite alla minema, siis oleks see võimalus. Hooldekodus see puudub. Kuid see suurematele ja targematele selgeks tegemine, et Sina pole laisk vaid murest hullumas ja abitu, see on see kõige raskem osa. Kui ema Sul veel seda o-tähega rohtu ei söö siis on minu meelest väga hästi. Oma ema puhul täheldasin seda, et kui ta hakkas ox.. blablablad võtma, siis oli eriti hull olukord. see kohulahtisus on väga paha. samas hea on see, et ta sööb. oh, palu perearsti et saadaks selle koduõe vms. uuri hooldushaiglaid ja räägi nendest perearstiga.
kõike paremat soovides...
Tagasi üles
Kata Stroof

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2011 3:09 pm    Teema: Vasta viitega

Kas Sind aidati??
Tagasi üles
Ohh ja Ahh

PostitusPostitatud: Reede Jan 21, 2011 8:53 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas ma nüüd ütlen ..... täna sai kuu meie kurvast päevast.
Ema palus arstilt teistsugust ravi - ei suutnud enam Xelodat ja muid tablette süüa kuid kahjuks osutus uus ravi talle liiga koormavaks. Vähk oli tal teadmata kohas, kuskil seedetraktis aga kõige rängemalt oli metastaasidest kahjustunud maks nii, et uue raviga see enam hakkama ei saanud ... .
Ei oskagi öelda, et kas õnneks või kahjuks aga nii see meil lõppes.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit