Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Teadmatuses

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Helen

PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2010 11:26 am    Teema: Teadmatuses Vasta viitega

Tere!
Olen 21-aastane noor naine. Täna hommikul avastasin oma paremast rinnast valuliku tüki. Tõttasin kohe perearsti juurde ning homme saan teada, millal uuringutele minna saan. Pole sellest veel kellelegi rääkinud, kuid südant puistada tahaks küll. Ehk oskate mind aidata.
Kuidas toime tulla muremõtetega, mis mu pead vallutavad?
Kuidas peletada/leevendada hirmu, sest ma kardan - väga.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
kerahein

PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2010 12:17 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Helen!
Vaatan, et meie tavalised appitõttajad-lohutajad kõik suvepuhkusel. Ise ka kohe minemas.
Mida sa kardad? Tean, tean! Aga keegi pole sulle veel midagi öelnud. Sul on vaja üpris palju kannatust ootamiseks. Kuni saad aja, siis ootad uuringute tulemusi. See on päris vastik aeg, võtab seest õõnsaks ja vapramatelgi kõhu lahti. Seda üksi läbi teha on raske. Mõtle hoolega, kellega sa saaksid oma muret jagada? Ema, keegi sugulane, sõbranna? Kes tuleks sinuga arsti ukse taha ootama, kellega saaksid seal tühjast-tähjast rääkida, et aeg kiiremini läheks, kes hoiaks su tuju ülal, kui tarvis? Üksi ka võib, eks sa ise tead, kuidas sulle sobib paremini.
Muidugi mõtle, et see tükk on tavaline külma ja tõmbetuult saanud lümfisõlm.
Tubli, et kohe arstile läksid, saad südamerahu tagasi!
Kui tahad, võin sulle midagi ekstreemsemat ka soovitada?
Tagasi üles
Helen

PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2010 9:30 pm    Teema: Vasta viitega

Tänud sulle, Kerahein! Sinu jutt on väga rahustav, saan nüüd ilmselt ka magama jääda.
Rääkisin õhtul oma elukaaslasele. Ilmselt võtan tema uuringutele kaasa, ei taha ema ega õde muretsema panna.
Üks halb asi minu juures on see, et ma pabistan alati hullupööra. Seepärast ei saa ka seda mõtet kuidagi peast. Valmistan ennast alati ette kõige hullemaks ning see viib mu meeleolu alla.
Aga tänud sulle, veel kord! Nii hea on sinuga rääkida.

Mida sa selle ekstreemsema all mõtled?
Tagasi üles
cecilia

PostitusPostitatud: Nelj Juul 29, 2010 11:44 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Helen,

Dr. Kütner on www.rinnavähk.ee-s väitnud, et nii noortel küll nüüd rinnavähki pole. Seega on tegemist ikka ilmselt millegi süütumaga. Aga mis Sind muretsema paneb? Ka on Teie suguvõsas seda esinenud?

Raske on elada kui kohe alati musta stsenaariumi ette kujutada. Muidugi südamerahu huvides võid uuringu läbi teha, aga musta muret pole vaja küll endale tekitada, kuigi siis on kergendustunne kindlasti seda suurem Smile .

Ole tubli!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
kerahein

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2010 6:37 am    Teema: Vasta viitega

Tere hommikust!
Loodan, et said hästi magada!
Ei hakka sind nende ekstreemsete harjutustega piinama. Vahest hiljem, kui murepilved su peakese kohalt haihtunud on. Tõesti, nii noorelt ei saada vähki. Aga mõnikord on hea, kui noored mingi raputuse saavad, et elu ei ole igavene, vaid on väga habras.
Kallista oma kalleid ja ära mõtle homsele päevale! Mulle väga meeldib see moto, et ela päev korraga. Siis ma elangi tänases päevas, mitte ei soiu eilses või ei unele tulevikus. Muidugi tuleb aeg-ajalt pilku heita nii minevikku, kui tulevikku. Aga tänases elamine toob ka parema homse.
Olen ca 10 päeva internetist eemal.
Hoian sulle pöidlaid!
Tagasi üles
Helen

PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2010 7:27 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Sain magada, ja väga hästi isegi:)!

Uurisin rinnavähi kohta - kõige nooremad rinnavähijuhud on olnud 18-aastastel, aga see-eest väga harvad juhud. Vanus, alates millest tuleks regulaarses kontrollis käia, on erinevatel saitidel erinev. Ühes on kirjas, et alates 20.-st eluaastast, teises alates 30.-st eluaastast. Mida uskuda?
Mind paneb ennast muretsema asjaolu, et olen aborti teinud ning mu vanaema suri aasta tagasi algsest rinnavähist (raviti n.-ö terveks) luudesse edasikandunud vähi tõttu. Pärast Mammi surma ei läinud minu perekonna naised kontrollile, sest tegemist oli mu isa poolse vanaemaga ja keegi kusagilt oli kuulnud, et rinnavähk levib emalt tütrele. Tegelikult asi vist nii ei ole?

Mõtlesin isegi, et nii positiivse kui ka negatiivse uuringu tulemusel hakkan oma elu hoopis teistmoodi hindama. Praegu, enne seda suurt muret, näib, et mu elu oli ikka kuradima õnnelik ja hea. Aga ma ei märganud seda. Ma ei osanud hinnata seda, mis mul on või mis ma ise olen. Ma olen näinud palju vaeva oma tuleviku planeerimisega (ülikooli õpingutega), aga ma pole kunagi osanud oma saavutustest rõõmu tunda. Tundub, nagu oleksin elanud tulevikus, aga olevikus olek ja selle nautimine on jäänud tagaplaanile. Aga nüüd muutub kõik, kohe kindlasti. Elan päev korraga ja võtan sellest mis võtta annab! Armastan rohkem, naeran rohkem, veedan rohkem aega oma lähedastega. Teen kõike seda, mis on viimastel aastatel unarusse jäänud.

Tänan hoolimast!
Päikest!
Tagasi üles
emili

PostitusPostitatud: Püh Aug 01, 2010 7:21 pm    Teema: Vasta viitega

Väga lahe hoiak enese suhtes Very Happy .Eks me kõik oleme rohkemal või vähemal määral selle läbi teinud ja seda olen minagi. Ja ma olen selle üle väga tänulik, sest muidu ma ei teaks, kes ma tegelikult olen ja kus on minu sisemine jõud. Algus tundub küll nagu kõige hullemas õudusfilmis, aga lõpptulemus on tähtis. Ja ma olen õnnelik, sest iga kogemus, kui halb see ka poleks, paneb väärtustama tõelisi asju.
Küll kõik saab korda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit