Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keemia järgsed uuringud - on midagi üldse vaja teha?
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
kurblik

PostitusPostitatud: Esm Juul 05, 2010 10:03 pm    Teema: Re: Keemia järgsed uuringud - on midagi üldse vaja teha? Vasta viitega

Kallis inimene!
Meie arvasime ka, et küll arstid teavad aga juhtus nii, et minu (41 aastane , üsna heas üldseisundis , arvestades 7-t keemiat 3 kuu jooksul)abikaasa ei jõudnudki mingisugusele kontrollile.Nüüd ei jõua ma ennast ära süüdistada, et, miks me ometi ei nõudnud mingisuguseidki uuringuid vahepeal.Tegemist oli küll IV staadiumiga, mis alles märtsis avastati ja tõesti üldseisund oli täiesti talutav, mis halvenes lõpus 5 päevaga meeletul kiiruselPalun võidelge enda eest ka siis, kui te ka tunnete ennast hästi!

*kirss* kirjutas:
Tere,

Kuna tervise eest peab ikka ise muretsema, siis:
kui lõppeb keemia, siis kas peaksid olema mingid uuringud?

Arst ütles, et ei tehta. Et alles sügisel võiks tulla üldse tema jutule. Polevat mingeid spets uuringuid, mida võiks teha, et vaadata, kuidas keemia läks. Samas olen lugenud siit igast vähimarkeritest, vereproovidest, kõhu uuringutest, luude uuringutest jnejne.

Keemia lõppes aasta alguses.
Vähemalt tehti ära sonograafia. Aga on see siis normaalne, et ma ootan üle poole aasta, et vaadata, kas keemia ikkagi mõjus? Teades seda, kui kiiresti asi levida võib.

Endal oli rinnavähk. Metadega. Rind läks ja kaenla alt lümfisõlmed ka.

Peaksin minema ehk perearstiga rääkima ja uuringuid paluma?...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
*kirss*

PostitusPostitatud: Esm Juul 05, 2010 10:44 pm    Teema: Vasta viitega

Nii, nüüd on kõik tehtud:
vähimarker, sonograaf (rind ja kõht), aju- ja luudeuuring ning günekoloog - kõik korras. Kasvõi selle pärast, et hiljem, millegagi võrrelda oleks ja endal süda rahul.
Maks, magu ja kopsud on vist veel jäänud teha, kui õigesti aru olen saanud. Samas kopsud sai eelmine aasta tehtud. Maksa ja mao uuringud...ma ei teagi, kas neid kuidagi teha saab.
Aga imestama on pannud küll see, et kogu info uuringute kohta tuleb ise hankida ja ka arstide juurde saamine on paljuski oma teha...
Tagasi üles
margareeta

PostitusPostitatud: Teis Juul 06, 2010 3:26 pm    Teema: Vasta viitega

Minu ema, kel maovähk, sai siiski uuesti uuringule. Helistasime ja panime aja arsti vastuvõtule kinni. Tehti uus kompuuteruuring (keemiast nüüd paar kuud möödas) ja see näitas, et olukord stabiilne ja 3 kuu pärast paluti uuesti arstiga ühendust võtta. Ema panigi aja oktoobrisse kirja. Nii et vähemalt siiski kontrolli all. Kahju, et vähki siiski opereerida ei saa (sest pahalane lümfides), aga hea, et allus keemiale ja tõmbus vähemalt tagasi ning laseb praegu tavaelu elada. Aga ise tuleb jah aktiivsem olla, küsida rohkem, panna aeg arsti juurde jne. Vanematel inimestel sageli nii, et öeldakse, et ah las olla ja ma ei hakka arsti tülitama ega üle küsima jne. Vähemalt minu emme on selline tagasihoidlik ja kartlik selles osas, aga õnneks vähemalt oma võitluses haigusega entusiastlik ja mitte veel käega lööv.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes