Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

maovähk

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Seedeelundite vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
ANNAKE

PostitusPostitatud: Püh Veeb 10, 2008 7:36 pm    Teema: maovähk Vasta viitega

Kas forumlastest on keegi,kes on kaotanud maovähi tõttu 80% maost või on kellegil teie tuttavatest nii läinud.Sooviks teavet raviskeemist,muljetest,läbielamistest.Milline on tulevik ja mida on tulevikult oodata.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
RA

PostitusPostitatud: Esm Veeb 11, 2008 6:26 pm    Teema: maovähk Vasta viitega

Kõik oleneb sellest, mida arstid arvavad ja millised on edasised raviplaanid.
Väga palju oleneb ka patsiendi vanusest.

Küsige ja arstid vastavad..., siis teate mis lootused on!
RA
Tagasi üles
Riina

PostitusPostitatud: Esm Märts 22, 2010 3:28 pm    Teema: Vasta viitega

Minu emal avastati. Mina kuulsin sellest eelmine nädal ja juba selle nädala lõpus on operatsioon. Nii järsku. Kellelgi pole olnud ja nüüd äkki... Olen pehmelt öeldes ¹okis ja ei tea kohe, mida öelda või teha.
Hetkel on seis selline, et ema ei taha eriti kellelegi rääkida, aga minul häirekell undab, sest see seab ju ka tema õed ja vennad ning lapsed riskigruppi. Äkki ikka peaksin nendega rääkima?

Midagi positiivset selle juures on vist see, et see on mingil põhjusel lõpetanud kasvamise. (see öeldi koeproovi analüüside tulemustest)
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2010 3:59 pm    Teema: Vasta viitega

See on hea, et lõikata on võimalik - annab rohkem lootust päris terveks saada. Haiglas oli mul toanaabriks küllalt noor naisterahvas, kellel kahjuks selline maovähk, mida lõigata ei olnud võimalik. Paar kuud tagasi avastati ja enne seda mitte mingeid terviseprobleeme selles osas. Nüüd aga halvenes seisund väga kiiresti ja hetkel ootas ta keemiaravi saamist. Tegelikult ei teagi, mis temast sai, sest siis kui mind peale oppi palatisse poolmagavana tagasi toodi, siis tema just ära viidi - hiljem kuulsin, et erakorralisele opile. Rohkem ei saanudki temaga enam kokku. Loodan, et suudeti tema olukorda väheke parandada.
Riinale aga tahaks lohutuseks öelda, et enamus vähke ikkagi ei ole päritavad. Ise olen nüüd küll ka geneetikutega ühendust võtnud, sest muretsen samuti oma tütarde pärast. Paar geenianalüüsi on juba tehtud, kuid need olid negatiivsed. Hetkel ootan uute vastuseid. Eks, kui midagi lõpuks selgub, siis annan täpsema ülevaate. Nii palju olen aru saanud, et geneetikud peavad suuremaks geneetilise vähi riskiks just seda, kui vähk on esinenud nooremas eas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
margareeta

PostitusPostitatud: Esm Apr 12, 2010 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

Minu emal avastati maovähk detsembris (perearst võinuks uuringule saata, sest ca aasta enne seda avastati kehvveresus, aga see selleks). Kohe suunati kiiresti opile, kuid paraku ei olnud lõikus võimalik vähi asetuse tõttu. Nii et ei opereeritud. Sai diagnoosiks IV staadiumi ja siirded olid sooltes ja lümfides. Kusjuures vähk ise oli väike. Praeguseks on ema saanud 4 keemiaravi ja 3. järel tehti ka uuring. Tänased posit. uudised on siis, et vähk koos oma siiretega on kadunud. See kui opereerida saab, annab aga ravis tohutusuure eelise.
Tagasi üles
Riina

PostitusPostitatud: Kolm Juun 09, 2010 8:54 pm    Teema: Vasta viitega

Niisiis, olen ¹okist üle saanud ja kirjutan ka meie loo lõpust.
Positiivne on see, et eemaldatud maotükkide uurimisest selgus, et tegelikult see polnudki vähk.
Negatiivne on see, et selle "vähi"diagnoosi tekitas emale tema nüüdseks juba eelmine perearst. Nimelt kirjutas ta emale mingid ravimid, millele oleks pidanud kirjutama veel mingid "ohutumaks muutvad ravimid" lisaks. Kuna arst seda ei teinud, siis see ravim tekitas ema maos sellised kolded, mida arst ise ja ka ka Hiiu arstid pidasid vähiks ja mille tõttu tal lõigati 2/3 maost.

Ehk siis, kui arst oleks olnud vähe rohkem teadlik ravimist, mille ta välja kirjutas, poleks meie pere vähihirmuga üldse kokku puutunudki. Evil or Very Mad
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Kolm Juun 09, 2010 11:17 pm    Teema: Vasta viitega

[quote="Riina"]... kirjutas ta emale mingid ravimid, millele oleks pidanud kirjutama veel mingid "ohutumaks muutvad ravimid" lisaks. [/quote]

Peale operatsiooni oli mul Paracetamoli kõrval tugevamaks "valve"-valuvaigistiks Diclofenac (mida tegelikult eriti vaja ei läinud) ja sellega koos pidi ühte teist rohtu võtma, et Diclofenac magu ära ei rikuks.

Hea meel, et Sinu lugu positiivsema lõpu sai!
Tagasi üles
Riina

PostitusPostitatud: Püh Juun 13, 2010 4:56 pm    Teema: Vasta viitega

Meie saaga sai alguse valesti kirjutatud ravimist.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Seedeelundite vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit