Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keelevähk, 3. staadium
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
liisukene

PostitusPostitatud: Esm Juun 14, 2010 9:04 am    Teema: Vasta viitega

Loodan siiralt, et Sinu isal kõik paremini läheb!
Minu isal on asi nüüd nii kaugel, et magab koguaeg, süüa ei saa. Joob ainult. Arstid sondi ei ole nõus panema, sest ütlevad, et söögitoru on veel nii lai ja toit läheb ilusasti läbi. Aga neile lihtsalt ei tee selgeks, et toit ei lähe ju kurgust alla. Isegi vedelad pudrud ei lähe. ainult mahla tahab. teen talle küll saumiksriga kana ja köögiviljapüreed. Teen nii vedela,et ta saaks tassist juua. Aga nüüd ta ei saa isegi nii vedelat toitu süüa. Ainult mahla ja puljongit joob. Suurest näljast on ta nii nõrk, et ei jõua tassi enam korralikult käes hoida. Eile kaebas ta valu lümfides ja suutis mulle selgeks teha, et tal on raskem hingata. kutsusin kiirabi, aga nemad ei teinud midagi.Ainult mõõtsid vererõhku. Oleks ju võinud haiglasse viia. Aga ei - lihtsalt jäetakse haige inimene abita. Vaeseke. Nii kahju on vaadata, kuidas tal nii valus on. Kahju. Ta ju tahaks süüa, aga vot ei saa. Ütleb et magu tal nii valutab. Ma ei tea enam mida teha. Pakkusin talle välja hooldushaigla. 4 päeva tagasi ta oli nõus sellega, et kui hullemaks läheb siis peab hooldushaiglasse minema. Aga nüüd ta ei taha enam minna. Ütleb et tahab siin olla. Mida teha? Vastu tahtmist ei hakka ju kaa viima. Nii raske on... aga pole midagi teha. Pean vastu pidama ja isa kõrval lihtsalt olema.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
tiinatints

PostitusPostitatud: Esm Juun 14, 2010 1:56 pm    Teema: Vasta viitega

Liisukene, seda on kurb kuulda, et Su isal paremini ei lähe Sad . Miks talle operatsiooni ei tehtud? Mu isal vahetati ära pea kogu suupõhi, käelt võeti nahka, et panna suhu keeleasenduseks ja jalalt võeti nahka, et asendada puuduolev käenahk, alumised hambad võeti kõik ära, mõlemad lümfisõlmed eemaldati. Tänaseks isa sööb juba peaaegu ise selle nn keelelapiga, no see söök peab muidugi olema täiesti vedel, aga ikkagi neelab juba, ninatoru kaudu saab pool portsjonist, ülejäänu sööb ise. Räägib, segaselt küll, aga räägib. Analüüsid on hetkel head ja arstide väitel paraneb hästi, kuigi staadium on tänaseks neljas. Reedel saab nädalaks koju ja siis tagasi kiiritusele. Kuidas Sinu isale kiiritust tehti, kas järjest või kord nädalas või veel harvemini?
Ma hetkel kõige rohkem kardangi seda perioodi, mil ta kodus on, sest ema on mul eriti enesekeskne inimene ja kas ta suvatseb isa söömisprobleemiga arvestada, mina ei tea. Enda juurde ma isa ka võtta ei saa, väike laps ja töö ja enda tervis, pole isa vahepeal ca viis aastat näinud, minu jaoks peaaegu võõras inimene... Samas see läheduse puudumine teeb minu jaoks jälle kogu olukorra lihtsamaks, muidu läheks vist hulluks...
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Kolm Jan 11, 2012 9:33 am    Teema: Vasta viitega

Nii, vahepeal on pool aastat mööda läinud, isa jätkanud vanade eluviisidega ning tänaseks on seis selline, et kaelapiirkond valutab, kurgust on pidevad verejooksud ja neelata on üliraske - kahe nädala pärast läheb uueks kiiritusraviks... Suurest tugevast mehest on saanud ahervare ja seda vaid 68-aastaselt...
Ma ei ole ise saanud arstidega rääkida ja oma ema segasest jutust ei saa paraku palju aru, nii et ootan aega, mil isa haiglasse tuleb, siis saan ka ise rohkem infot... Hetkel olen ise kahevahel, kas parem on õudne lõpp või lõputu õudus, sest isa paranemisse sellises staadiumis ma enam ei usu...
Tagasi üles
liisukene

PostitusPostitatud: Teis Apr 03, 2012 2:31 pm    Teema: Vasta viitega

Loodan, et kõik läheb siis hästi!! Smile
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Kolm Apr 04, 2012 8:30 am    Teema: Vasta viitega

Liisukene, tänan heade soovide eest! Kuidas Sinu isal läheb?
Mul isa nüüd peale keemiat kodus tagasi, ravi kannatas ilusti ära, aprillis tuleb uuesti kontrolli. Arst ütles, et kui ravi mõjub, siis saab arvatavasti veel paar aastat ajapikendust, kui ei mõju ja kasvaja suureneb, siis paar kuud... No ootame ja loodame.
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2012 11:00 am    Teema: Vasta viitega

Isa käis Tallinnas kiiritusravi järgses kontrollis. Vaadati suhu ja üteldi, et hetkel nagu kõik normis, aga edaspidiste probleemide puhul pöörduda perearsti poole, Tallinnasse pole rohkem mõtet tulla, kuna peapiirkonda kiiritusravi üle kahe korra ei tehta. Kas nii siis ongi? Tundub, et kiiritus mõjus, sest isal pole hetkel valusid, saab jälle süüa ja on isegi juurde võtnud ning kummaline, et ravi rohkem teha ei taheta, kui see ometi mõjub? Kas kellelgi on sarnase olukorraga kogemust, sest hetkel on tunne, et inimene, kes näeb oma elukommete tõttu veidi asotsiaalne välja, kantakse lihtsalt maha? Kas edaspidi on ainsaks raviks valuravi?
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Apr 11, 2012 2:01 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti ei kanta inimesi maha nende välimuse põhjal! Pigem on küsimus ravieelselt püsitatud ravieesmärkides - kas konkreetse kiiritusravi kuuri eesmärk oli raviv või palliatiivne? Ehk kas oli võimalik prognoosida inimese võimalus paraneda ravi kaudu või oli näha, et ravi ainuke võimalus antud olukorras on pidurdada kasvaja arengut ning leevendada vaevuseid?

See vastab tõele, et 1 organism talub 1 ühiku kiiritust ja kes on selle va ühiku kätte saanud, sellele enam kiiritusravi teha ei saa. Otsustatakse ju alati raviotsused, kaaludes ravist loodetavat kasu ja potensiaalselt tekitatavat kahju. Pole ju mõtet inimest kiiritada üle tema taluvuspiiri ning seeläbi põhjustada talle lisavaevuseid.

Tundub, et teil oleks perekonnaga vaja rääkida isa ravinud arstiga, sest infos on lüngad.
Tagasi üles
liisukene

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 10:26 am    Teema: Vasta viitega

minu isa kahjuks ei ole enam
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 10:42 am    Teema: Vasta viitega

Olgu koit nüüd küünlatuleks,
õhtulambiks ehajoon …
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Nelj Mai 31, 2012 2:29 pm    Teema: Vasta viitega

Meie kaastunne sulle!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
tiinatints

PostitusPostitatud: Püh Juun 03, 2012 9:04 pm    Teema: Vasta viitega

Minu sügav kaastunne...
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Teis Dets 04, 2012 10:14 am    Teema: Vasta viitega

Isa on uuesti haiglas, arvatavasti viimast korda...
Paar kuud tagasi hakkasid uuesti tugevad peavalud, neelata pea võimatu, ainult vedelikku, kurku lõi tugeva põletiku (nii väitis perearst kurku vaatamata...). Kuu aega ravis, mingit muutust ei tekkinud, siis oli perearst nõus kompuutrisse saatma. Mitte keegi ei katsunud/vaadanud kordagi inimese pead ja kaela selle kahe kuu jooksul... Perearsti väitel oli kompuuter korras, kaelas olev segav asi tekkis väidetavalt keemiaravist, ema nõudmisel saadeti isa vähemalt valuravi arsti juurde, isa enam püsti ei seisa ja enamik aega magab. Sel nädalavahetusel palus isa lõpuks ema, et vaataks ta kaela, mis tal seal on - seal oli auk(!). Ema oli viimasel ajal tähele pannud, et juues läheb isal kogu aeg pluus eest märjaks, mõtles veel, et ju siis joob halvasti, tegelikult oli kaelas konkreetselt auk... Kiirabi küsis, kuidas see inimene veel elab ja kuidas ta veremürgitust pole saanud. Tänaseks siis haiglas, täiesti voodihaige, toitaineid saab tilguti kaudu ja oodatakse, et organism suudaks narkoosiga hakkama saada, siis pannakse toitmissond otse makku. Arst ütles otse, et kael on kõik vähki täis ja kaelaarterini on vaid mõni millimeeter...
Miks ma seda siia kirjutan - ma ei saa aru, mismoodi on võimalik, et kompuutertomograafia midagi ei näidanud või valetatakse osadele patsientidele? Ma saan aru, kuidas mul on vedanud oma perearstiga, kes vajadusel alati uuringutele suunab ja põhjalikult kontrollib, samas Ida-Virumaal on perearstid, kes diagnoose panevad inimest vaatamata ja katsumata, uuringutest rääkimata... See ei ole ainus perearst, kelle kohta on piisavalt kaebusi, aga välja vahetada ei saa, sest pole kedagi asemele võtta... Isa vähk avastati ju samuti tänu hambaarstile, kelle poole ta suures hädas pöördus, sest perearst ravis mitu kuud igemepõletikku antibiootikumi ja Kamistad-geeliga, kordagi inimese suhu vaatamata...
Ma loodan, et isa jääb ühel õhtul rahulikult magama ja enam ei tõuse, ta on nii palju kannatanud...
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Dets 04, 2012 11:32 am    Teema: Vasta viitega

Nii raske kuulda, mida kõike vähk võib korda saata. Jõudu selle kõigega leppimiseks! Sellises staadiumis tõesti juba loodad, et inimene ei peaks nii kaua enam piinlema.
Kuid kompuutri vastus perearstilt tekitab küll küsimusi. Üldiselt saab alati uuringu vastusest küsida koopiat enda kätte. Kahtlustuste peletamiseks võiksite seda teha.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Dets 04, 2012 5:37 pm    Teema: Vasta viitega

Selline asi karjub kaebamise järele! patsientide esindüsühingu vahendusel soovitan seda kindlasti teha.
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2012 2:45 pm    Teema: Vasta viitega

Minu isa vaevad lõppesid...
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit