Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

mured peale radikaalset oppi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
cecilia

PostitusPostitatud: Teis Mai 18, 2010 9:00 am    Teema: Vasta viitega

Üksikuid rakke ei leia jah keegi, need võivad aastaid oodata ja kui sobiv võimalus avaneb... Aga lümfidest praegu ei leitud midagi? Eks Sa reedel siis kuuled täpsemalt, aga mingi keemia siis ikka ootamas? Peaasi ikka, et õigel ajal jaole saadi.

Oleme tublid ja peame vastu, päike ju paistab ja ilmad lähevad aina suvisemaks Cool .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Mari

PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2010 8:29 pm    Teema: Vasta viitega

Tere.

Üheksas päev peale oppi. Füüsiliselt 90% taastunud, valuvaigisteid ei võta ja teha saab kõike peale raskemate asjade tõstmise. Vaimselt see eest üsna läbi. Sõraline oli täiesti uus tegelane, seekord siis munasarja vähk. Nüüd ootan hirmuga oma kuut pikka keemiat ja selle kõrvalmõjusid. Püüdsin täna keemia kohta veidi uurida aga ei öeldud mulle midagi. Sain vaid esimese keemia aja teda. Arstid võiks meid ikka väheke informeerida sellest,milliseid kõrvalmõjusid võib oodata. Muidu olen jälle nagu eelmise ajal,et kui tervisel midagi viga siis ei tea kas karta mingit tõbe või oodata ja loota ,et küllap on keemiast ja lähe üle.
Huvitav kas on olemas ka mõni selline koht,kus keegi teeks ka minu sugusele võhikule lihtsas keeles selgeks mida tähendab mu diagnoos, millised on mu väljavaated paranemiseks mulle määratud raviga ja kui suur on mu risk ravist keeldumisel.

Aga olge tublid ja nautige kevadet kel vähegi võimalik. Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Mai 21, 2010 10:27 pm    Teema: Vasta viitega

Kas ei ole nii, et arstid ei räägi sellepärast, et igal inimesel võivad kõrvalmõjud väga erinevad olla. Kas on mõtet siis ilma asjata ette muretseda?
Eks iga inimene saab ise otsustada, kas soovib ravi või mitte. Vägisi ei tehta tänapäeval enam midagi. Samas ei oska mitte keegi ette ennustada, kuidas haigus ilma ravita areneda võib. Ehk tõesti ei juhtu midagi, kui vähirakud ei ole veel organismi laiali kandunud. Kuna vähk aga väga salakaval tegelane, siis tuleks ehk ikkagi kõik ravivõimalused ära kasutada. Eks siin kehtib reegel, et parem karta kui kahetseda. Ravist loobumist võiks ehk mõelda vaid siis, kui haigus on juba väga-väga kaugele arenenud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Mari

PostitusPostitatud: Laup Mai 22, 2010 6:38 am    Teema: Vasta viitega

Olen täiesti nõus,et keegi ei oska öelda milliseid ja kui tugevaid kõrvalmõjusid üks või teine ravim kellelegi põhjustab aga täielik teadmatus tekkitab samuti hirme . Kuidas kellelgi aga mul oleks küll kergem, kui tean mis mind tabada võib ,siis olen selleks lihtsalt valmis ja paanika iga uue jama puhul jääks ära. Ise netist infot otsides võib endale ikka väga jubeda mööduvate ja mitte mööduvate mõjude paketi kokku panna. Aga eks ma katsun esimesse keemiasse minnes arstilt jälle ühtteist küsida . Inimene aita ennast ise. Confused

Elu kestab seni kuni suudame mõelda,liikuda, armastada ja andestada. Twisted Evil
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Laup Mai 22, 2010 11:11 am    Teema: Vasta viitega

tegelikult ikka oleneb palju ka tohtrist - kes kui palju seletab. minul on erinevate seletusastmetega tohtritega täiesti isiklik kokkupuude olnud. üks näiteks vastas mu küsimusele ,et mis selle haigusega kaasneb, küsimusega: "diagnoosi teate?" vastasin "jah", mispeale pobises ta umbes , et mida siis veel ja oligi kõik. ütles mulle, millal uuesti tulla ja lahkusin kabinetist. kusjuures tõesti nii oligi.
PS eriti kummaline selle arsti juures oli see ,et näit mõne meespatsiendiga suhtles ja selgitas ta väga 100%. (pidin toolilt kukkuma kuuldes inimeselt, kui kuidas ja mismoodi too tohter kõnelenud oli)

ja ravimid, mida patsiendile manustama hakatakse - minu teada on see nüüd küll praegu juba täiesti elementaarne patsiendi e inimõigus - küsi ja sa pead saama vastuse.
ja kui sa tead raviminime, siis saad googeldada, lugeda vastava ravimi võimalikke kõrvalmõjusid ja pärast küsidki suurte siniste/vm silmadega ripsmete plaksudes arstilt, et kas see või teine või naasugune asi võib mind ees oodata. siis tavaliselt ikka ka kõige kidakeelsemad on sunnitud vastama kasvõi jah/ei/võibolla vormis, a abi ju seegi.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Püh Mai 23, 2010 6:46 pm    Teema: Vasta viitega

Kuid kui neid ravimite (eriti keemia ja hormoon) infolehti lugeda, siis on seal kõrvalmõjudena küll kõik maailma hädad kohati üles loetletud. Kui kõigi nende tulemist oodata ja karta, siis oleks küll väga raske üldse ravi alustada.
Tagasi üles
sirts

PostitusPostitatud: Nelj Mai 09, 2013 11:54 am    Teema: Vasta viitega

Minul on opist möödas juba 5 aastat ja sellega on kõik korras aga nüüd teeb muret paistes jalg, osad räägivad on tegemist lümfipaisuga osad et tegemist on neerudeveaga ja nii ma siin siis ravin teda ise oma tarkusega.Ja huvitav igapool ka infivoldikud on välja antud kui in tegemist ülajäseme lümfipaisuga ja kuidas sellega hakkamasaada.aga kui see sama pais on jalal siis infot ei saa kuskilt Very Happy
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit