Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Keelevahk ja kiiritusravi

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kai

PostitusPostitatud: Nelj Dets 20, 2007 3:34 pm    Teema: Keelevahk ja kiiritusravi Vasta viitega

Tere. Koigepealt sooviksin oelda, et olen Te koigi yle vaga uhke. Sooviksin ka, et ma ise saaksin kasvoi natukenegi nii positiivne olla, kui Teie koik siin olete. Ja ma ise ei ole selle koigiga mitte otseselt kokku puutunud, vaid oma lahedaste kaudu (oma kadunud ema ja nyyd ka kahjuks isa kaudu).
Kylastan Te foorumit siin ikka paar-kolm korda nadalas. Ja kuna mu isa ise siia tulla ei julge Wink, siis motlesin, et votan ise selle asja kasile ja kuulan teiste inimeste soovitusi ja kogemusi (loodan siis need ikka oma isani ka kudagi viia, ta on meil vahe poikpaine Very Happy ).
Yhesonaga, mu isal avastatai selle aasta septembris (ega ma tapselt teagi, sest sel momendil kui sa teada saad, siis oled lihtsalt shokis) keelel 1.astme vahk, mis onneks mujale polnud liikunud. Hea seegi. Isale tehti siis op ja novembris alustas ta kiiritusraviga (minu teada sai ta 25 X 10min). Eelmine reede oli tal siis viimane ravikord.
Nyyd aga ytleb ta, et haavandid suus ja kaelal lahevad iga paevaga hullemaks (soogiisu on onneks tagasi, aga syya ei saa, kuna suu on ylimalt valus). Iiveldus, mis tal veel selle nadala algul oli, on ka onneks kadunud. Aga need haavandid...? Kas oskab ehk keegi oelda, et kas see on selle ravi puhul normaalne ja mida me teha saaksime? (kuigi ega mul on ysna raske isa aidata, sest ise Eestis ei ela. Aga prooviksin teda siis vahemalt moraalselt aidata). Kas oskab keegi palun nou anda?

Suured tanud
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Nelj Dets 20, 2007 7:51 pm    Teema: Vasta viitega

Tere Kai,
Minu vanaisal oli ka keelevähk ja meenub isegi üsna selgelt, et tal olid raskused nende haavanditega suus, mis kindlasti on tingitud ravist. Meite taat loputas ikka kummelileotisega ja tupsutas astelpajuõliga, see ilmselt leevendas. Loodetavasti on see hea ka Sinu isale.
Kõike parimat ja mõnustat jõuluaega Smile
Tagasi üles
Kai

PostitusPostitatud: Reede Dets 21, 2007 12:22 pm    Teema: Suured tanud Li-Li Vasta viitega

Mul on vaga hea meel, Li-Li, et nii kiirelt vastuse sain:). Eks ma soovita siis isale ka seda astelpaju (kummelit ma nagu arvasin isegi, aga astelpaju on kyll uudiseks). Ega isaga on tykk tegemist, sest ta on parajalt poikpaine ja nyyd kahetseb, et yldse selle ravi labi tegi ja on seetottu ysna masenduses. Ei taha iseenda aitamiseks midagi ette votta jne. Aga eks ma anna endast parima.
Selleks ma eile ytlesingi, kuidas ma koikide siinses foorumis osalevate inimeste positiivsust imetlen. See on erakordne ja annab kohe kindlasti joudu juurde (mulle naiteks isa julgustamisekski Smile).

Koike ilusat ja rahulikku jouluaega koigile
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Dets 21, 2007 3:46 pm    Teema: Vasta viitega

...no Su issil on ka üsna värskelt saadud kogemus ja ex omalgi oli peale ravisid tunne, et kui keegi mulle ütleb, et peaxid veel miskit sellist üleelama, siis olexin pigem tuusiku kabelisse küsinid Razz üsnapea sai aga selgex, et nii väikese ajaga võivad ikka päris totakad mõtted tulla Laughing Kindlasti halb enesetunne teeb ka mõtted mustemax, kuid usun, et varst suudab Sinugi isa teisiti kogetut vaadata Smile Olge ikka teineteisele toex ja püüdke tulevikku vaadata ka rohkem, kui üx päev, et elu keex igapäev Wink
Tagasi üles
manzu

PostitusPostitatud: Reede Dets 21, 2007 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

sellest on päris mitu aastat juba kui ise kiiritusravi sain. ja pärast kiiritusest põhjustatud haavadega maadlesin. oli tülikas. ja valus. haavandeid suus võib peale kummeli loputada ka soolveega (0,5% lahus oli vist - samuti aitab mikroobe tappa.) tegelikult arsti käest peaks saama ka mingit spets lahust (mulle anti, kui keemiarvi ajal suu limaskestad katki läksid).
usun et, saialilletee toob samuti mõningat leevendust.(on samuti antiseptilise toimega)
ise jõin kiiritusravi ajal palju karkade teed (punastest õiekroonlehtedest droog) - selline hapukas ja aitas iiveldust leevendada ning röga vedeldada, et kurgus ei kriibiks, aga sellal mul suu päris katki ei läinud. võibolla aitas ka astelpajuõli, mida kulus mitu pudelikest.

eks ta keeruline aeg organismile. hapukoor aitab püsti püsida.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Dets 22, 2007 12:14 pm    Teema: Vasta viitega

Mina pole kiiritust saanud, ent keemiaravist oli samuti suu veriseid haavandeid täis. Kasutasin tuimestamiseks tittede hambatuleku leevendajat - Kamistad geeli - see on samuti kummeli põhjal ja desinfitseeriva ja valuvaigistava toimega. Samuti imesin leebema maitsega nö kurgutablette - samuti desinfitseerivad haavandeid.
Külm hapukoor samuti tõesti leevendab haavandite valu.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit