Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

kolonoskoopia

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mann

PostitusPostitatud: Nelj Dets 06, 2007 12:32 pm    Teema: kolonoskoopia Vasta viitega

Ma olen üldiselt arg inimene,nimelt mu vanaemal oli jämesoole vähk ja kuna mul nüüd samad vaevused,siis tahetakse teha kolonoskoopiat(oli vist selline sõna), oskab keegi öelda ,kas see on väga valus protseduur ja mil moel seda tehakse? Mul nimelt valulävi puudub,isegi süsti kardan. Tehakse seal mingi tuimestus või mitte miskit?

Tänan
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
merike

PostitusPostitatud: Nelj Dets 06, 2007 10:35 pm    Teema: kolonoskoopia Vasta viitega

Tere Mann! Olen pidanud selle protseduuri korra üle elama ja rohkem ma seda teha endaga ei lase. Minu jaoks oli see hirmus valus, kuigi läksin sinna rahuliku südamega, sest see pidi olema kõigest ebameeldiv. Aga olen aru saanud, et see sõltub inimese soolestikust, sest minu jaoks on ka kõhugaaside lahkumine kehast väga valus. Ja hiljem kuulsin, et oleks võinud saada ka rahustit ja valuvaigistit enne seda, oleks ma vaid seda teadnud küsida. Kindlasti peab soolestik tühi olema,seda parem sulle endale. Nii et ole tubli ja ära karda midagi , see on lihtsalt ebameeldiv.Mina olevat olnud väga suur erand. Jõudu sulle! Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
manzu

PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2007 12:19 am    Teema: Vasta viitega

parimat soovides võin kommenteerida vaid, et vastik-vastik-vastik!

mina olin sellal tegelikult juba paar nädalat kohutavate kõhuvalude/spasmide/gaasidejnejne käes haiglas vaevelnud (sestap uuringule läksingi, et enam hullemaks ikka poleks minna old). sellepärast ka vaatamata rahustitele ja vaigistile oli kogu mu sisikond juba enne ju nii hell, et ei teadnud kuidaspidi istuda või astuda või üldse püsti püsida ja loogiline, et järgnev uuring just lobedalt ei sujund, ja ega ei igatse küll.

tagantjärele võib öelda, et ikkagi üleelatav, ja pärastine teadlikkus oma soolestiku olukorrast on seda vaeva väärt.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2007 7:16 pm    Teema: Vasta viitega

ise pole kogenud, aga tuttav ütles, et võrdlusmoment gastroskoopiaga ehk mõõganeelamisega ei kannata üldse võrdlust - kolonoskoopia pidada lapsemäng mõõganeelamise kõrval olema.
Tagasi üles
tiinatints

PostitusPostitatud: Reede Dets 07, 2007 10:13 pm    Teema: Vasta viitega

no ma siis äkki saan veidi lohutada - mina olen need mõlemad protseduurid ühel päeval üle elanud ning olen elus Very Happy . tegelikult olen ma igasuguste sisemiste uuringute suhtes ülihell, minu jaoks oli maailma kõige piinarikkam uuring hoopis tsüstoskoopia, nimetati nii vist seda põieuuringut, kus aparaat mööda kuseteed põide lükatakse... vot selle kõrval oli kolonoskoopia tõesti naljategu Very Happy
aga tegelikult oli asi kergem, kui ma kartsin, sest abikaasa meenutas ca 10 aasta tagust kogemust samast uuringust ja siis oli tegu tõsiselt jämeda ja metallist riistapuuga, millega lähisisemust uuritakse... üldiselt kellel soolestik hell, sellele üsna ebameeldiv, mul soolestik väga sopiline ning arst otsis pidevalt õiget teed, kuhu minna, nagu labürindis, uuring kestis üle tunni ja ma olin lõpuks ikka üsna läbi omadega. kui kõhus liiteid, siis need kohad valusad ja võtavad silma märjaks, kui õhku sisse lastakse. aga üldiselt täitsa talutav ja naljakas ka, kui parasjagu ebameeldiv ei ole Smile . kusjuures tagantjärgi mõtlen, et oleks pidanud laskma teha teises järjekorras - ma lasin gastroskoopia teha enne, kui kolonoskoopia ning olin esimesest juba nii närvis ja pinges, sest arvasin, et kol. veel hullem, tegelikult see pinge tegi asja kindlasti hullemaks. ole rahulik, vaata oma "sisemist ilu", nagu uuringu läbiviijad soovitavad ja pole hullu midagi Smile
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Dets 10, 2007 5:48 pm    Teema: Vasta viitega

Kuulasin ka ühte inimest, kes selle uuringi läbis ja ta väitis, et tohtrid annavad endast kõik, et see protsedur väga ebameeldiv ei olex. Vajadusekorral antaxe kindlasti rahustit ja pidevalt selgitataxe asju protseduri käigus. Kuna selle uuringukäigus lastaxe ka õhku sooltesse, siis tekkivad ka kõhutuuled ja need tulex kõik ilma peenutsemata väljutada Cool
Terve meez, kes tagant köhib Twisted Evil
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Uuringud Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes