Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

EMAKAVÄHK
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
merled28

PostitusPostitatud: Esm Juun 18, 2007 10:59 am    Teema: EMAKAVÄHK Vasta viitega

Soovin teada kui tõsine on minu seisund.Sain arstilt saatekirjaonkoloogiasse.diaknoosiga HPV ESMANE TEHTUD 10.05.2002.a tulemus ASUUS.TEINE TEHTUD 27.09.2005 PAP 2 ja 3 CINI LSIL 18.08.2006 PAP 2 NSIL 20.10.2006 PAP3 ASC H Viimane 28.05.2007 pap 3 hsil kui se teid aitab siis on mul olnud peetund rasedus umbes aasta tagasi hiljuti oli emaka välinerasedus mille käigus eemaltati parempoolne munajuha siis õeldi mule et mul on kõhuõõnes liited.loodan et kiri ei olnud väga segane.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Juun 22, 2007 6:07 am    Teema: Vasta viitega

Sellest seisundist ja diagnoosist teab rääkida ikka otseselt vaid arst ja veelkord arst. Kannatust ja närvi Sulle - kui olex midagi väga kiireloomulist, siis olexid Sa onkos otsaga juba olnud ilmselt aastal 2005 Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Peti

PostitusPostitatud: Laup Juun 23, 2007 3:20 pm    Teema: Vasta viitega

merled28!

See ilmselt on tsütoloogilise uuringu vastus ja ei oska muud öelda, et murtsemiseks vähi poole pealt pole vast mõtet. Alati ikka uuritakse selliseid asju igaks juhuks.
Ilmselt sa ka ise oled maha rahunenud, sest sinu postitusest on tükk aega mööda läinud ja pole sa ka informeerinud siinset foorumit tulemustest teadvustanud.
Aga kui ka praegu midagi "hirmsat" pole, käi ikka süstemaatiliselt naistearsti juures kontrollis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
merike

PostitusPostitatud: Püh Juun 24, 2007 10:26 pm    Teema: Merlele Vasta viitega

Terekest. Kõigepealt, mis tüüpi HPV sul on? On ju olemas kõrge riskiga ja madalama riskiga tüüpe. Kuna sul on need muutused juba mitu aastat, siis pole vaja muretseda. CIN 2 ja CIN 3 näitavad rakumuutusi emakakaelal. Seda loetakse vähieelseks seisundiks ja tavaliselt lõigatakse võimaluse korral emakakaelast osa ära. Räägin oma kogemustest, mul oli hpv 16 ja arenes väga kiiresti, lõigati kähku ja loodan, et olen pääsenud. Ära ainult muretse ja küsi rohkem arstilt. Tean, et nad ei räägi eriti midagi, kui sa ei küsi. Jõudu ja usku sulle! Merike
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
KIRSIKA

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 7:47 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas emakakaela vähi oppi teostatakse? (ja milline on hilisem enesetunne, valud vms, millal koju lubati jms.) Merike, palun räägi täpsemalt, mis ja kuidas... Ja veel - mis ja kuidas on laparoskoopia? Ette tänades Kirsika.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 8:28 pm    Teema: Vasta viitega

kunagi, kui omal oli emakakaela op, siis see oli nii nagu günekoloogilised toimingud ikka, kuid narkoosis. Kenad sokikesed pandi jalga ja kanüülid külge n. aidaa Wink op oli suht lühike ja koju sain samal õhtul Cool
Tagasi üles
KIRSIKA

PostitusPostitatud: Laup Juun 30, 2007 7:54 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh, li-li, lugesin Sinu vastust ja tuju läks natuke paremaks, ehkki kardan endiselt. Eile tegin pabinas ebatäpsuse, emakakaela vähk küll, ent ära opitakse kogu emakas. Kardan, et see on ulatuslikum op ja tagajärgedega nii kergelt ei lähe... Kõik see teema on mulle uus ja olen veel üsna liimist lahti. Ei tea midagi, mis on kiiritusravi, mis keemiaravi... ei kujuta ette, et kuidas ja mis. Aga Sulle, li-li, aitäh lohutavate sõnade eest!
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Juun 30, 2007 10:07 pm    Teema: Vasta viitega

ehee, nüüd tulevad kollijutud Razz
kogu emakat vist ikka nii päris ei tehta nagu muud günni staffi aga ka sellest saadaxe üle ja varsti sibad taas kribinal-krabinal Wink Ex need hirmud on kõigil, kuid enne oppi ju suudetaxe kenasti Sind ettevalmistada, et laual oled juba rõõsa ja rahulik Cool
karukallid Sulle julgustusex kaasa Very Happy
Tagasi üles
merike

PostitusPostitatud: Püh Juul 01, 2007 1:24 pm    Teema: Kirsikale Vasta viitega

Terekest. Kui võetakse ka emakas, siis minu teada oled kuni 10 päeva haiglas. Kui tehakse laparoskoopia, on taastumuine pärast oppi vähe kergem. Sellest saad täpsemalt lugeda Tartu Ülikooli Kliinikumi lehe pealt, seal on protseduuride kirjeldus olemas. Minul lõigati emakael ära Tartus onkoloogias ja pool aastat hiljem Tartu naistekliinikus opereeriti laparoskoopiliselt tsüst. Kui onkoloogias tehti tükitööd ja 2 tundi peale oppi võisid oma valudega uttu tõmmata, siis naistekliinikus ei lastud kannatada mingeid valusid ja suhtumine oli väga inimlik. Üldse on taastumine erinev, mõni ei saa arugi,mõnel (nagu mina)keerab terve organismi tuksi. Aga ole positiivne ja võta kõike huumoriga. Jõudu Sulle
Tagasi üles
merike

PostitusPostitatud: Püh Juul 01, 2007 1:33 pm    Teema: Kirsikale Vasta viitega

Ja ära mõtle keemia ja kiiritusravi peale. Kas arst ütles seda? Minagi tegin selle vea ja mõtlesin, sa ju ei tea veel , kas sul seda vaja ongi. See selgub alles peale oppi, ära küta ennast üles. Ole tubli!
Tagasi üles
KIRSIKA

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 7:36 pm    Teema: Vasta viitega

Oh, kullakesed... nii hea (vaatamata kollijuttudele) oli teie kirju lugeda! Olete mulle justkui parimad sõbrannad, kes toetavad ja lohutavad. (Muide, ma pole ühelegi oma sõbrannale midagi rääkinud...ei tea, võib-olla, kui kõik ükskord mööda saab, siis ehk.) Uudis ise on nüüdseks nädalajagu vana. Olen oma nutud ära nutnud ja püüan eluga edasi minna.
Südamlikud tänud veelkord teile, li-li ja merike, et ei jätnud mind pimedusse kobama, vaid selgitasite ja aitasite üle saada! Haiglasse lähen 24. juulil... loodetavasti millalgi peale sealt tagasi tulekut näeme ja kuuleme veel üksteisest. Meeleolukat suve ja palju armastust!
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Esm Juul 02, 2007 11:13 pm    Teema: Vasta viitega

Kui oled Hiiul haiglas, siis külasta "teabetuba" ja kasuta sealset netti, et meid kursis hoida Cool PARIMAT!
Tagasi üles
Krissu
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Juul 03, 2007 9:22 am    Teema: Vasta viitega

Teabetoa perenaine on küll ametlikult puhkusel, ent nagu li-li ütles - nett on kasutatav (tema ei puhka) Laughing

Nüüd sinu küsimustest, Kirsika.
Laparoskoopia on selline opp, kus kahe-kolme augukese kaudu viiakse torude kaudu kaamera ja instrumendid kõhu- või muusse kehaõõnde ning suuremat haava kehale ei tulegi, kui ca 1-2 cm pikkune. Taastumine kiire - mõni saab olenevalt opi raskusest või kulust koju juba samal päeval (minul läks päev kauem, kuna opp ise oli raskem ja teisel korral olin juba keemiaravist nõrgem).

Emakas eemaldatakse (vähemalt minul ja paljudel mu tuttavatel) siiski nö suure haava kaudu. Kui sul ainult emaka eemaldamine, siis nad saavad ehk pisema haavaga hakkama, nii umbes keisrilõike laadne arm jääb. Minul surgiti ikka kogu kõhuõõnt (2 korda), ja nii jookseb minu arm nabast allapoole kuni lõpuni välja.
Taastumine oli aeglane ja mida oppi edasi, seda aeglasemaks läks - kui esimesel suurel lõikusel ma teisel päeval tegin voodile toetudes tiiru ümber voodi, siis pärast teist oppi suutsin teisel päeval vaid kuidagimoodi istuli tõusta. 10 päeva haiglas on miinimum.

Nüüd kollijuttu ka minu poolt - kui pärast oppi koju minnes või ka haiglas järsult väga kõrge palavik tõuseb, siis padavai ja kiirelt haiglasse tagasi, kasvõi öösel - see tähendab põletikku.

Ole tubli, Kirsika, hoian sulle pöialt ja olgugi see mure suur ja kaotus ränk (mõtlen sisemist naiseilu), siis lohuta ennast teadmisega, et tampoone ei pea enam ostma ja kunagi ei jää seltskonnaga sauna või ujuma minemata päevade pärast Laughing
Tagasi üles
KIRSIKA

PostitusPostitatud: Nelj Juul 05, 2007 12:39 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh, Krissu, lugesin Sinu kirja ja olen nüüd eelseisvaks pisut ettevalmistatud. Ja siin portaalis käies saan iga korraga aina rohkem ja rohkem aru, kui tähtis on hädasolijale kellegi targema inimese tugi. Ükski minu sõbranna poleks osanud minu pingeid nii hästi maha võtta, kui teie siin... Aitäh kõigile osavõtlikuse ja soojade sõnade eest! Kallistan teid kõiki!
Tagasi üles
KIRSIKA

PostitusPostitatud: Esm Aug 20, 2007 9:48 am    Teema: Vasta viitega

Op on seljataga! Elan ja olen ja paranen iga päevaga! Taastumise esimesed päevad olid küll piinarikkad, ent inimesed minu ümber olid igati abiks. Keemiat-kiiritust (mida ma vaat, et kõige rohkem kartsin) ei määratudki. Üle pika aja, tunnen, et süda on kerge! Aitäh kõigile, kes mind siin foorumis hea sõnaga toetasid!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Günekoloogilised vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit