Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Suur mure:S

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
mimmumammu

PostitusPostitatud: Teis Jan 11, 2011 9:41 pm    Teema: Suur mure:S Vasta viitega

Mure siis selline ,et isal avastati jämesoole vähk,mis on edasi läinud ka maksa ja IV staadium,nüüd läheb paaripäevapärast esimesele keemiaravile.
Kas kellegil on jagada kogemusi selles valdkonnas?
Mure lihtsalt piinab,mis saab edasi,kas ta tuleb sellest välja jne...:S kuigi arst juba ütles,et ilmselt siin miskit enam teha ole:Saga ikka loodame,et keemia aitab...
rääkige oam kogemustaest ja andke ka nõu...
Hetkel joob palju ravi teesi ja toitub võimalikult tervislikult:)jääme ootama nüüd esimest keemiat...ehk kõik läheb paremaks:)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Reede Jan 14, 2011 6:10 pm    Teema: Vasta viitega

Diagnoos on karm aga kõik siin elus on ju võimalik. Need ei ole ju muinasjutud, millest meedia kirjutab, et kuidas tullaxe välja ka halvimatest olukordadest. Isiklikult pole mul kokkupuuteid olnud täpselt sama diagnoosiga inimestega, kuid ravi saamine näitab lähitulevikus paljuski, mis muutuma hakkab ja kuidas läheb.
Tagasi üles
mimmumammu

PostitusPostitatud: Reede Jan 14, 2011 7:09 pm    Teema: Vasta viitega

aga kas saaksid ka rääkida veidi nenest kogemastest?
Tagasi üles
Ohh ja Ahh

PostitusPostitatud: Püh Jan 16, 2011 8:34 am    Teema: Vasta viitega

Kahjuks on maksa kahjustumine üks kehvemaid varjante. Maks on põhiline organ keemiaravist puhastumisel ja kui ta ei toimi nii nagu vaja siis ...
Minu ema pidas vastu aasta peale diagnoosi saamist. Kurb seda sulle kirjutada aga nii see läks.
Tagasi üles
Kata Stroof

PostitusPostitatud: Esm Jan 17, 2011 1:30 pm    Teema: Vasta viitega

see maksa edasi kandumine on jah jama. ja vaevalt Sa neid kurbasid kogemusi siin kuulda tahad. minu ema ei pidanud aastatki vastu.
aga kas Su isake liigub ise?
Tagasi üles
julkin

PostitusPostitatud: Esm Jan 17, 2011 8:45 pm    Teema: Vasta viitega

kurb kuulda, et su isaga lood pahad. südamest loodan, et miski siiski aitab. mu vanaisal oli jämesoole vähk, mis kahjuks levis lausa meeletul kiirusel. alates haiguse avastamisest kuni lõpuni kulus u 6 kuud Sad lõpuks me juba palusime sõna otseses mõttes jumalat et ta kiiremini läheks...
aga see oli minu vanaisa-vanust oli ka suht palju, 76aa. äkki sinu isal läheb paremini, lootma peab!!!

jõudu ja jaksu teile!
Tagasi üles
leevi

PostitusPostitatud: Kolm Juul 06, 2011 10:42 am    Teema: Vasta viitega

heihei,

minul 2 aastat tagasi opereertit rinnavähk. jaanuaris olin puhas. mais maksas metakad. 5 suuremat kollet ja 30 väiksemt pulinat. taxotere osutus karmiks, võeti maha. vahepeal EMOs. nüüd ootel, 15 juuli arsti juurde ja peaks tabletikeemia tulema. tomograaf leidis väikses ajus ka mingi 1cm kolde, ilmselt tuleb kiiritus.
aga lugedes, et aasta, siis mina sellega ei nõustu...plaanin ikka kauem elada ja mitte vireleda.
vireleda ja valudes elul lõppeda lasta , on julm.
tahaks ikka väärikalt ja vaikselt suikudes siit lahkuda.
loomadele halastakse....inimestele mitte.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Juul 06, 2011 1:48 pm    Teema: Vasta viitega

Leevi, see milles Sina siin vaikides kõneled, üritataxe juba aastaid ette sööta seadusetegijatele, et olex valida oma väärika lahkumise võimalus. Uskumatu, et me oleme endiselt selles vallas madal arengumaa Mad
Tagasi üles
leevi

PostitusPostitatud: Kolm Juul 06, 2011 2:03 pm    Teema: Vasta viitega

see lahkumise teema on ilmselt väga keeruline. et mingil hetkel peab keegi sinu eest seda otsustama, kui sa ise enam ei suuda. võib tekkida erimeelsusi meeste, naiste, tütarde, poegade jne vahel. kes otsustab ja , et otsus ei oleks kaheldav, omakasupüüdlik jne. kindlasti on sellist asja raske reguleerida, kokkuleppeid saavutada. aga kui ma siiski otsustan tunnistajate juuresolekul, teadvelolekul seda teha, teha lasta....no laske siis teha.
kas keegi tegelikult ka eestis selle küsimusega tegeleb. või on see tagatubade, foorumite tühi jutuaine.
mina olen nõus kaasa lööma antud küsimuses.
Tagasi üles
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Kolm Juul 06, 2011 4:50 pm    Teema: Vasta viitega

jutt pole väga tagatubadest kaugemale läinud kahjux, seda teemat on tõstatatud ka hospiitsi konverentsil, kuid ei taha see teema veel söödavax saada Sad Kui võtta oma elu viimane reis eutanaasia eesmärgiga ette, siis ehk on see võimalik aga missugune inimene hakkab seda sellise eesmärgiga varakult tegema, et tõesti "õigex ajax" pärale jõuda? - hetkel vaid vist selline võimalus. Ja palju võix selline asi maxta? No mix küll ei või meil olla midagi nii humaanset?
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2011 6:43 pm    Teema: muremõyyed Vasta viitega

Aga leevi, kust Sa võtad, et aasta on elada, kas onkoloog ütles seda?Asi ei saa olla ju nii tõsine, kui alles avastati need kolded.Ja see väikeajus olev kolle, kas see avastati tavalises kompuutris? Pealegi keemia tabletid aitavad ka päris hästi, vähemalt mind on nad küll aidanud.Ainult nende mõju ei ole igavene.Kuid siis tuleb jälle uus ravim.Iseasi,kuidas organism ja elundid nendele vastu peavad.Minul on praegu nii,et neer streigib.Kui neeru näitajad on halvad, tehakse ravis paus,kui paranevad ,võtan jälle edasi.Kui hästi või halvasti selline ravi vähile mõjub, selgub muidugi järgmises kompuutris.
Mis puutub eutanaasiasse, siis olen ka selle poolt.Võibolla olen egoistlik, aga arvan, et vähemalt vähihaige võiks oma lõpu ise määrata.Mul peaks olema õigus määrata, kaua ma suudan ja tahan kannatada ja millal arvan, et nüüd on kõik.
Kui ma ise olen nõusoleku andnud, milles siis küsimus, keegi ei sunni ju mind.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Juul 08, 2011 8:20 pm    Teema: Vasta viitega

See on tõesti selline teema, mida ka mitmeid kordi olen mõelnud. Eutanaasia on Euroopas vist ainult mõnel maal mingil kujul lubatud - Hollandis ja Belgias ... Probleem on vist eelkõige selles, et kes peaks see inimene olema, kes nö kaasaaitaja on. Arstidele seda kohustust ei taheta peale panna. Kuid võiks ju olla nii, et kui inimene ikkagi leiab kellegi, kes oleks nõus teda aitama, siis saaksid teha lepingu. Või ma ei tea... Mingil hetkel oleks ju võimeline ikka ise ka veel asja ära tegema. Ei pea vähemalt salaja mingeid rohtusid omale koguma hakkama. Julm teema, kuid mis teha...
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Laup Juul 09, 2011 11:48 am    Teema: muremõtted Vasta viitega

Mina arvan, et näiteks inimene ise võiks selle ära teha, kui talle vastavad tabletid kätte usaldatakse, siis ei saa süüdistada ka kedagi teist.Ja eks inimese eluisu on ikka piisavalt suur, et ta võtab selle sammu ette ikkagi siis ,kui tunneb, et enam ei suuda.Tema ise on kõige parem otsustaja.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit