Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Mis hetkel ei tehta enam ravi?

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
margareeta

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 6:29 pm    Teema: Mis hetkel ei tehta enam ravi? Vasta viitega

Ema sai aasta tagasi keemiat maovähiga ja see mõjus hästi. Inimene on sellest ajast elanud tavaelu, ilma vaevusteta. Poole aasta tagant on käinud kompuuteruuringuil (2X) ja on teada antud, et vähk on n-ö uinuvas olekus, maost kadunud, kuid üksikud sõlmed on lümfides ja kopsus. Diagnoos IV staadium (opereerida ei saanud). Järgmine uuring ees veebruari keskel. Paar nädalat tagasi hakkasid seljavalud (mida ta ise peab närvivaludeks). Perearst suunas valukabinetti, kus arvati, et põhjus võib olla vähist tulenev. Perearsti ja valuarsti jutust sai ema aru, et nüüd jääbki üle vaid valuravi. Nn kindlat vähi ravaiarsti ei ole ja sisuliselt tuleb end ise järjekorda kellegi juurde suruda, et saada uuringutele. Uuringu tulemused on öeldud telefoni teel ja saadetud perearstile ja kogu lugu. Pika jutu peale küsimus: kas see, et opereerida ei saa, võrdub sellega, et ravi ka enam ei tehta? Et kui läheb paremaks, siis Ok, ja kui halvemaks, siis valuravi vaid.
Kui küsid, kelle juurde üldse pöörduda, soovitati opereerinud kirurgi. Tema imestas, et miks te siia üldse tulite, pole tema rida. Siis pani ema aja oma keemiaarsti juurde kirja, too saatis uuringutele. Ja rohkem enam arstiga ei kohtunud, vastus telefoni teel. Ise pani ema registratuuris uue aja uuesti keemiaarstile kirja (vahe siis pool aastat). See ei tundu patsiendisõbralik süsteem. Ja haige ongi oma murega üksi ja n-ö lootusetuks tunnistatud.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Ohh ja Ahh

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 02, 2011 11:01 pm    Teema: Vasta viitega

Tavaliselt see nii ikka ei ole. Midagi on teil valesti läinud, et nii välja kukkus. Ja raviarst peaks ikka sama olema kogu aeg. Ravi tehakse seni kuni inimesel eluvaim sees. Nimetatakse seda "palliatiivseks raviks". Uuri netist. Minu ema sai terve aasta juurde tänu sellele. Ja ilma uuringuteta ei saa kindlasti keegi väita, et nüüd on kõik.

Jõudu! Muud ei oska soovida Sad
Tagasi üles
anu_anu

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 10:14 am    Teema: Vasta viitega

Tere, kindlasti on ka positiivsemaid kogemusi ja suhtumisi, aga ka meie kogemus patsiendisse suhtumise osas oli väga väga negatiivne. Sellise diagnoosiga patsient peab võitlema enda elu eest, et üldse saada abi ja tähelepanu saaks. Absoluutselt osavõtmatud telefonikõned arstiga, soovitused valu korral võtta tavalisi valuvaigisteid, soovides arstiga rääkida öeldi, et kui räägib, siis toimub see teiste patsientide arvelt jne... Ma ei hakka kirjutama kõike seda negatiivset ja mis raskused olid meil, aga soovitan isegi mitte haigel endal vaid lähedastel nõuda kõike, mis vähegi abi võiks anda. Proovida vahetada arsti või mida iganes.. Kui olete Tallinna inimene, siis ainuke positiivne kogemus oli meil valuravi arsti Mare Kolgiga. Kui te pole tema vastuvõtul käinud, siis teda soovitaksin küll, temalt saime palju häid nõuandeid ja soovitusi- tema oskaks teid äkki ka suunata. Kõike head soovides.
Tagasi üles
Ohh ja Ahh

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 10:37 am    Teema: Vasta viitega

Uskumatu!!!! Tartust pole küll sellist suhtumist kuulnud.
Tagasi üles
A4

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 03, 2011 11:01 am    Teema: Vasta viitega

Ohkan raske südamega, et nii ongi...ja ei oska muud soovitada kui arsti vahetada. Ikka patsient peaks olema see inimene, kes ütleb, millal aitab..isegi kui lootus pea olematu ja süsteem mäda ja mis iganes veel. Kellele siis veel loota kui mitte arstile? Igatahes jõudu, visadust ja tarkust lähedastele!

Oma tagasihoidliku soovituse panin ka PS-i.
Tagasi üles
margareeta

PostitusPostitatud: Reede Veeb 04, 2011 8:02 am    Teema: Vasta viitega

Tänan kõiki vastajaid kaasaelamise ja soovituste eest. Ootame veebr. keskel uue uuringu tulemused ära ja sellest lähtuvalt ka tegutseme. Valuarst Kolgi poole juba pöördusime; suhtumine väga inimlik (mida raskel haigel ongi väga vaja). Ma lihtsalt mõtlesin, et kui kord juba keemiaravi tehtud ja see väga hästi mõjunud (inimene elanud üle aasta vaevusteta tavaelu), et kas siis rohkem keemiaravi enam tegema ei hakatagi sellise diagnoosiga. Aga proovime "õige" arsti jurude saada ja oma küsimustele sealt vastused saada.
Tagasi üles
puma

PostitusPostitatud: Laup Veeb 05, 2011 9:39 pm    Teema: ravist Vasta viitega

kindlasti peaks ta ise aktiivsem pool olema arstiga suhtlemisel.Arstid on hullult üle koormatud ja no ei jaksa nad ka suhelda.Tean seda omast kogemusest.ootasin ka viisakusest analüüside vastuseid pea kuu-ise juba peast hall.No kirjutasin siis arstile ja kõik Ok.Perhi kodukal on kõikide arstide emailid olemas.ja kui siis ka tulemust pole-vaheta tõesti arsti.mina väga väga rahul oma doktoriga aga nad on tõesti kohutavalt ülekoormatud.Seega-selle asemel,et koduspõdeda-kirjuta julgesti.
Tagasi üles
aldra

PostitusPostitatud: Laup Märts 05, 2011 1:54 pm    Teema: muremõtted mata siia Vasta viitega

Tere üle pika aja!Lugesin siin kurba kirja ja tahtsin ka enda muret kurta.Ka minuga juhtus nii,et n.ö.tõmmati arstide poolt vesi peale ja saadeti kodu surma ootama.Nagu olen kirjutanud,natuke üle 2.a. tagasi avastati luumetastaasid.Eelmise aasta sügisel leiti midagi kõhukoopas,saadeti opile,aga midagi teha ei olnud,metakad olid roninud soolte seintele,vaatamata sellele,et sain pidevalt keemiat.Peale oppi tekkis pidev iiveldus ja oksendamine.Ükski iivelduse rohi ei aidanud.Olen olnud mitu korda EMOs turgutamisel.Viimane kord tehti röntgen,mis näitas,et on miski takistus,mis ei lasel söögil ,joogil makku minna.Saadet uuesti opilauale,ei leitud miskit takistust.Peale oppi nädal oli korras,nüüd kordub kõik uuesti.Arstid ajasid käed püsti,meie enam aidata ei saa,teile ei mõju enam ükski ravim.Nii et head tervit.Nii palju siis endast.Vabandan,kuigi kedagi kurvastasin.Lootust ei tasu kunagi kaotada,lihtsalt mul pole vedanud.Edu teile kõigile!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
cecilia

PostitusPostitatud: Laup Märts 05, 2011 9:28 pm    Teema: Vasta viitega

Kallis Aldra,

Kurb oli lugeda Sinu postitust, et sõraline kuidagi oma sõrgu Sust lahti ei taha lasta. Loodetavasti suudavad arstid Su elukvaliteeti parandada, et see iiveldus nii hull ei oleks. Kas siis kõik ravid on juba ära proovitud, et arstid käed üles tõstavad? Tahaksin Sind kõvasti kallistada, sest arvan, et lootus jääb alati, saabumas on ju kevad, päike paistab juba nii ilusasti!
Ja hoian Sulle kõvasti pöialt, et ikka leiduks veel mõni võimalus nende metakate arengut peatada!
Tagasi üles
Kadi

PostitusPostitatud: Laup Märts 05, 2011 9:35 pm    Teema: Vasta viitega

Aldra, väga kurb on lugeda Sinu kirjutist.
Kas oled lugenud David Servan-Schreiberi raamatut "Vähi vastu"? Ehk saad sealt abi ja innustust võitlemiseks, kui arstid on andnud loobumisvõidu.
Jõudu Sulle!
Tagasi üles
aldra

PostitusPostitatud: Püh Märts 06, 2011 10:04 am    Teema: muremõtted mata siia Vasta viitega

Tänan toetuse eest!Kahjuks arstid ajasid n.ö,käpad püsti.Nad proovisid korra veel taxoteret,mida ma enne ei talunud,aga ka seekord ei talunud.Peale seda sattusingi haiglasse.Öeldigi siis,et me oleme kõik ära proovinud.Ah jah,ma olen seda raamatut lugenud.Olen lugenud palju,aga...
Tagasi üles
A4

PostitusPostitatud: Püh Märts 06, 2011 10:29 am    Teema: Vasta viitega

Kui siinne arst on käed üles tõstnud, aga endal veel võitlusvaimu jagub, tuleb minna mujale abi järele. Üksi on seda haigel inimesel keeruline teha. Leidke keegi, kes võitleb koos teiega! Paraku nõuab see ka rahalisi kulutusi. Ja isegi kui tulemus on sama, siis vähemalt on üritatud. Ja see tunne on oluliselt parem kui istuda ja oodata, millal...
Tagasi üles
Sally

PostitusPostitatud: Püh Märts 06, 2011 11:59 am    Teema: muremõtted Vasta viitega

Väga kahju, et asjad on nii halvad,aga ma tean juhuseid kus arstid on käed püsti ajanud ja haige koju saatnud, aga haige on abi saanud alternatiivmeditsiinist.Sel ajal, kui me kasutame ravimeid ei lubata ju midagi kõrvale võtta.Aga nüüd võiks ju kõike proovida.Olen kuulnud, et hiinlastel on mingi hea ravim ,firma on Fohow. Internetist saab lugeda ja see firma asub Estonia pst.Siis on ayurvedal midagi.Mina ise olen küll mõelnud, et kui minul see moment kätte peaks jõudma, et midagi pole arstidel enam pakkuda,siis hakkaks küll kõike proovima.Kaotada pole midagi, ainult alla ei tohi veel anda.Tuleb võidelda ja usk peab säilima. Muidugi välismaalt võibolla saaks abi, aga see nõuab palju raha ja mingit tagatist ka ei ole,et abi saad.Ma tean inimesi, kes käisid ja ei saanud abi.Ainult sellesse pH dieeti
küll ei maksa uskuda.Kui vaatasite Pealtrnägijas seda Sakariase lugu, siis tema üritas sellega ravida, aga tulutult.Jõudu ja tugevat usku Sulle.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Kadi

PostitusPostitatud: Püh Märts 06, 2011 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

Aldra, kas mõne teise arsti konsultatsiooni ei saa minna? Mu tuttavaga juhtus selline lugu (Tartus). Avastati kasvaja (emakakaela, kui õigesti mäletan). Sai keemiat, et operatsiooni saaks teha. Sai ka kiiritust. Operatsiooni ikka ei toimunud, öeldi, et ei saa teha. Vaikus ca pool aastat. Siis sai kirurgi juurde, kes opereerib n.ö. raskeid juhtumeid. Vahetati ka raviarsti (oli olnud isegi kerge skandaal, et kuidas haige pikaks ajaks nii omapead jäetud). Tehti keemiat. Detsembris oli op., oli väiksema ulatusega kui enne kardeti. Praegu saab uuesti keemiat. Ma konkreetselt hetkel ei tea, kes need arstid olid-on.
Ehk ikka saad veel mingit ravi, ehk saab midagi teha!
Tagasi üles
Bulgakov

PostitusPostitatud: Reede Apr 29, 2011 8:48 am    Teema: Vasta viitega

Tere!

Lugesin sinu postitust ja olukord tundub kuidagi väga tuttav, mul endal oli sama lugu, et raviarst justkui kadus ära ja keegi minu muret ei kuulanud, nägin kõvasti vaeva, et uuesti arsti juurde pääseda:S
Õnneks oli kõik hästi, aga ikkagi olin kuidagi pettunud.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit