Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Palun foorumlaste kogemusi!

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Margit

PostitusPostitatud: Püh Märts 13, 2011 11:53 pm    Teema: Palun foorumlaste kogemusi! Vasta viitega

Sissejuhatuseks vabandan nende ees, kes elavad 1 päev korraga, sest minu mure on selle kõrval tühine. Mul on teadmatus ja hirm ja raske on olla mõistlik sellega, mõtete kiirrong...ja kodus ei saa sellest rääkida ka jne.
Olen 50 ja päris krabilist ei ole. Õnneks! Viimaste kuude jooksul olen teada saanud, et on müoom (ma tean et see on healoomuline), on munasarja tsüst, on lameepiteelrakud emakakaelal. Viimasest tehtud biopsia tulemuse kohta ütles arst, et see on "mitte midagi". Ja ei seletanud rohkem. Mis tähendab "mitte midagi", kas sellest saab ühel päeval "midagi"? Markerid ja PAP-d seni ok.
Tsüsti uurib hoolega - ei ütle midagi, ütleb ainult et kuna tarvitad hormoone, siis jälgime tihedamini.
See kõik peab olema tekkinud eelmise aasta jooksul, varem ei olnud midagi. Peale selle tunnen põletikulist pakitsust rindades ja ühelpool kaenla all. (Mammograafia oli ok) Hästi vastik tunne on, aitab ainult alkoholiga ülehõõrumine, siis annab järgi selleks korraks.
Aga mul on mure, sest ma tõesti ei suuda oma peaga välja mõelda, mis oleks õige teha - kas oodata ja loota, et kõik kaovad ise kuskile ära või küsida ise KOHE oppi ja lasta kõik puhtaks tõmmata altpoolt ennem kui nendel asjadel peaks tekkima halb iseloom?
Vanemad mul läksid mõlemad kõrges vanuses krabilise pärast, ühel peas ja teisel veres... Lapsel on haigus, mis võib vajada tulevikus kõrvalist abi... Seega eeldusi on ja samas ei saa endale lubada ka "saab mis saab" suhtumist - pean olema olemas, kui laps peaks abi vajama ühel päeval.
Lugesin kusagilt, et kui torkima minna kasvajaid, siis läheb alles vohamiseks, et läheb laiali, ühe lõikad, teine tuleb keha vastaspoolele jne - on see nii? Ise mäletan üht naist, kel oli müoom mitu aastat, lõpuks eemaldati, kuna tekkis verejooks ja mitu aastat hiljem oli tal sõraline igal pool kehas.. Ei saadudki jagu. Et siis lähebki peale torkimist liikvele või? Appi, ma ei tea enam mida mõelda või mitte mõelda...
Ma palun väga kogenud inimeste teadmisi, et mida oleks mõttekas teha - kas tunda end kogu aeg dünamiidi otsas istuvat või lõigata kõik ära ja loota, et sellega on asi lahendatud? Kuidas teil need algused olid? Kas on keegi olnud sarnases olukorras, kus algul olid kõik proovid ok, aga hiljem läks ikkagi käest olukord?
IGA kogemus on tänuväärne ja teretulnud! Smile Avatud ka kõikvõimalikele soovitustele ja arvamustele - ehk lükkab mõtte õiges suunas veerema.
Oi, nii pikk jutt sai...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tiiu

PostitusPostitatud: Esm Märts 14, 2011 4:32 pm    Teema: Vasta viitega

Väga riskantne värk see nõuandmine, järgnev on niisiis niisama naiste jutt.
Mida kindlasti soovitan, et lase kindlasti igal aastal munasarjavähi marker (vereproov) teha. Selline võimalus on haigekassa poolt antud. Selles suhtes olin mina liiga tagasihoidlik, ei julenud peale käia. See ei anna küll kindlat tagatist, aga küllalt suure ikka. Munasarju peaks ka ultraheliga vaatama.
Sinu vanemate vähid ei anna Sulle minu teada mingit eelsoodumust. Isegi kui kellelgi lähedastest oleks naissuguorganites olnud, oleks riski kasv ainult ca 5%.
PAP-test välistab minu teda praktiliselt emakakaelavähi.
Olen kuulnud, et dr Järvet Fertilitasest teeb kompamisega väga täpselt rinnavähi kindlaks kui mammograaf ei näita.
Öeldakse, et vähk on tänapäeval ravitav, kuigi mitte alati välja ravitav.
Käi nii sageli kontrollis kui arst kutsub ja võibolla küsi ka teist arvamust. Mina jätsin ühe arsti hooleks ja tema ei avastanudki.
Tugevat närvi ja kõige paremat teile mõlemale.
Tagasi üles
Margit

PostitusPostitatud: Esm Märts 14, 2011 7:30 pm    Teema: Vasta viitega

Aitäh, Tiiu!
Väga kurb kuulda, et Sinu arst ei märganud, mis toimub:( See on tegelikult nii kole mu arust, et inimene käib-käib arsti juures ja mõtleb, et no arst ju teab, tegi proove ja vaatas ja siis...selgub, et ta "ei märganud"... Kuidas ei märganud?! Täiesti arusaamatu minu jaoks!
Jätan Su soovitused-kogemused meelde!
Tänud veelkord mõtteid jagamast, see on päris oluline mu jaoks praegu.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Esm Märts 14, 2011 11:23 pm    Teema: Vasta viitega

Rindade pakitsus võib olla ka hormoonide võtmisest. Miks oled selle otsuse teinud, et hormoone võtta? Üldiselt just hormoonidele on antud hoiatus vähiriski tõsta. Arvan, et esmalt tuleks loobuda nendest, kui vähki kardad. Operatsioonide tagajärjel tekkinud vohamine on nö rahva jutt. Tihti on nii, et vähk avastatakse lihtsalt alles operatsiooni käigus ja sellises staadiumis, et on juba mööda organismi laiali levinud. Siit siis tulevadki jutud, et näed peale operatsiooni hakkas levima. Tegelikult oli levinud juba varem ja operatsioon oli lihtsalt lootusetult hiljaks jäänud. Muidugi võib ka olla, et peale opi on organism nõrgem ja ka siis võivad metastaasid hakata kiiremini kasvama.
Kuid sulle soovitaks, et käi lihtsalt tihedamalt kontrollis. See markeri kontrollimine on ehk ka hea mõte. Kuid kui arst soovitab munasarjad ära lõigata, siis võiks sellega nõus olla, sest seda tehakse tavaliselt laproskoopiliselt (kolme agukese kaudu) ja taastumine on väga kiire. Munasarja vähid on lihtsalt väga halvasti avastatavad. Ning tegelikult 50 aastaselt ju nii kui nii need munasarjad on oma tööke juba ära lõpetanud. Emakat ei tasu nii kergesti lõikama hakata, sest seda on palju kergem kontrollida.
Kõike head sulle ja ära liialt muretse.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Margit

PostitusPostitatud: Teis Märts 15, 2011 9:55 pm    Teema: Vasta viitega

Hormoonidega asi nii, et neid alles hakkasin võtma paar kuud tagasi arsti ettepanekul. Esimese hooga hakkasin ise ka mõtlema, et aga tõesti, miks ta siis pakkus neid, aga praegu meenus, et kui emal pea op oli, siis talle pandi ka hormoonid peale ja ta oli ikka üsna vana juba.
Muidu see pakitsus on nii hormooniga kui ilma, ju on miski muu põhjus.
Aga kõige selle pabistamise ja ülemõtlemise peale ma sain oma küsimustele väga veidral moel vastuse Smile Nägin unes, et vaatasin siia foorumisse, et kas keegi on ka vastu kirjutanud? Päris mitu vastust oli ja sellised toredad ja asjalikud kõik, aga viimane kiri pani i-le täpi. See kõlas nii:"Kuri? Kuri on siis kohal, kui ta on kohal! E." (See "kuri" siis pidi siis tähendama seda sõralist nagu ma aru sain) Üsna tõsi vist Smile
Katsun unes ja ilmsi saadud soovitused meeles pidada ja rõõmustada et "kuri" kohal pole! Smile
Aitäh teile! Soovin kõigile tervist ja ilusat algavat kevadet!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Muremõtted mata siia Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit