Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

kilpnäärme pahaloomuline kasvaja

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Riho Tuisk

PostitusPostitatud: Reede Nov 27, 2009 5:02 pm    Teema: kilpnäärme pahaloomuline kasvaja Vasta viitega

tahaks julgustada neid kellel on kasvaja kahtlus,kas minna opile või ei.mida kiiremini,seda kasulikum Exclamation tallinna onkos lõigati minult ära KILPNÄÄRE ja lümfid.see kasvaja oli pärilik.operatsioon kestis 4 tundi dr Ulla dr Tuulik dr Maisvee dr Mikomägi kõik on PROFFID aitah.osakonna met personaal on ka tasemel.opile minna ma ei kartnud sest oli ainult võita kõige tülikam oli ainult peale opi need voolikud ja juhtmed,mis olid minu küljes .kiiritustsain 30 korda,mis tegi enesetunde kehvaks.tänu dr Antruhhovale väljusin ka sealt võitjana.mida pidin seda tegin.nüüd on aasta mõõdunud ja ainuke probleem on et kaela lihased-kõõlused on pinges.olen käinud taastusravil mis on veidi leevendanud.aastaks määrati invaliitsus pension 80% töövõimetust,kuid väiksemaid töid püüan teha vahepeal puhates. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail Vaata liikme veebilehte
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Laup Nov 28, 2009 10:24 am    Teema: Vasta viitega

Väga julgustav:) Siia on hea suunata inimesi lugema, kes oma hirmudega maadlevad Cool
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Tiikar

PostitusPostitatud: Esm Dets 07, 2009 11:34 am    Teema: Vasta viitega

Tere!
Mina sooviks küsida, millised olid sümptomid, mis sundisid Teid arsti juurde minema? Ja teiseks, sooviks teada, kas Te pöördusite kõigepealt nina-, kõrva-, kurguarsti juurde või saite suunamise kohe onkoloogile? Minu emal opereeriti mõned aastad tagasi kilpnääret. Siis läks kõik kenasti, paranes opist kiiresti ja ilma komplikatsioonideta, kuigi ta kannatab südamepuudulikkuse käes ja vanust on ka juba 80-ne kanti. Nüüd on tal aga tekkinud mingi muhk kuklasse ja kurgu laest eritub mingit vedelikku. Ise on ta surmkindel, et tal on kilpnäärmevähk ja et temasugust „vana romu“ niikuinii keegi opereerima ei hakka.
Tagasi üles
Riho Tuisk

PostitusPostitatud: Esm Dets 07, 2009 6:05 pm    Teema: Vasta viitega

Peale operatsiooni peaks ema käima kord kvartalis veel kontrollis.
Soovitan minna oma piirkonna onkoloogia registratuuri ja rääkida seal neile sama jutt, mis siin vastasite. Kui soovite ttäpsemat infot minu juhtumi kohta võite helistada mu telefonile (5519495, elan Tallinnas, kui soovite koos emaga kohtuda).
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Veeb 23, 2010 10:58 pm    Teema: Vasta viitega

Minul, kui eriti mitmekülgsel eksemplaril võimalus järgmiseski teemas sõna võtta.
Nimelt oleme arstiga mitmeid aastaid jälginud minu kilpnäärme ühel sagaral paiknevat moodustist. Iga aasta tegime ultraheli ja biopsia - siiani kõik ok. Kuid nüüd oli pikem vahe, sest järjekorrad ju nii uskumatult pikad ... Nüüd siis näitasid tulemused mingeid muutusi rakkudes ja arst andis mõista, et parem oleks operatsioon ette võtta. Kõrvu jääb aga ka õe poolt kõrvalt lausutud sõna "pahaloomuline" - jumal teab kellele ja kelle kohta see öeldu käis, kuid ... Nii ma siis praadima hakkasin ja proovisin oma uuest "saavutusest" aru saada. Kas tõesti jäime jälle hiljaks... Oleks pidanud ikka kohe ära lõikama... Kas on äkki ikka kompuuteruuringuid liiga palju tehtud... Nii piinlik ja hale enda pärast ... Miks jälle nii pidi minema ... jne jne. Kuid kõige huvitavam, et suutsin paari tunni jooksul täiesti maha rahuneda ja asjaga juba leppida. Kui nii, siis nii ... Eks võtame siis jälle aja maha opi jaoks ja eks siis jälle see jube keemia ... Seekord siis kindlasti parukat vaja ... Kuidas tööga ja haiguslehtedega ... Jälle olin seisukohal, et järjest küll keemiaravi ajal haigulehte ei võta. Tööl ju vaja käia ... Ei saa nii saamatu ja vilet olla ... Confused Uskumatu - ikka ei ole nõus aega maha võtma! Suveks peaks kõik läbi saama ... sinna juba reisid planeeritud... Asi paigas ja ei mingeid pidevaid muremõtteid enam.
Alles paari päeva pärast hakkasin internetist lõpuks ka kilpnäärme vähi teemasid otsima. Oma suureks imestuseks avastasin, et see vähiliik on üldiselt väga hea prognoosiga. Keemiaravi tehakse väga harva... Operatsioonile lisaks siis ravi radioaktiive joodiga, mis allesjäänud pahalase rakud ära hävitab. Polegi nii jube või mis ...
Täna siis pidin minema arsti juurde, et opi aega kirja panna ja muidugi olin üsna kindel, et arst ei tahtnud mind lihtsalt telefoni teel väga traumeerida, et tegelikult ikka päris kindel, et asi jälle pahaloomuline. Kuid ei olnudki nii ... rääkis ikka, et lihtsalt mingid muutused sees ja et ei midagi väga hullu. Kuna minu soov oli võimalikult ruttu opp ära teha, siis soovitas arst teist osakonna kirurgi, kellel järjekord väheke lühem. Nii, et opile lähen praeguse seisuga 24.märtsil.
Elame veel! Wink
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Riho Tuisk

PostitusPostitatud: Reede Veeb 26, 2010 2:37 pm    Teema: heameelega aitaks Vasta viitega

Kersti loen Teie kirja ja ka kohe vastan igale teie reale.kui on opp olnud siis esialgu 2 aastat ? peaks käima kord kvartalis kontrollis (vereproov + 2-3 korda kompuutertomograafis) et metanaasid ei teeks pesa kuskile mujale.minul kontrolliti ka kopsu(15 aastat olen aspestiga kokku puutunud) .õnneks kõik uurituoli puhas. Laughing suitsu ei ole elus teinud.esimeses kirjas mainitud doktorid tegid profesionaalselt puhta töö . ma ka usun seda.mida kiiremini opp seda parem pärast.soovitan lugeda "vähi vastu"(ameerika arst kirjutas,kes ise sai oma vähist võitu) väga hea raamat.teiseks taimi vanaselja"võida hirm"(keskraamatukogust)mina keemiat ei saanud,ainult kiiritast,mis võttis veidi habet Laughing vähem ajada ,juuksed on alles Laughing olen 61 aastane.1aasta olen inva pensil 3500 kuus.kes jõuab võib ka töötada.mina jõuan ainult kerget tööd teha.mina joodi ravist ei tea midagi.minult võeti(ei tundnudki)väike rakuke ja uuriti,siis alles öeldi et on pahaloomuline.arstide konsiilium otsustab kas oppi või mis saab,mitte üks arst.
kui tohib,tuleksin hea meelega Teid haiglasse vaatama-lobisema üks kõik millal.minu telefon 5519495 Riho.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Reede Märts 26, 2010 3:36 pm    Teema: Vasta viitega

Ning ongi järjekordne operatsioon (seekord siis kilpnäärme üks sagar) seljataga. Kõik läks väga ruttu ja ladusalt. Järgmine päev pärast oppi olin kell 11 juba kodus. Eks see haav ikka väheke tunda annab ja väheke jõuetu on see olemine ka, kuid eks see käib asja juurde ja peab võtma lihtsalt aja taastumiseks. Lisaks hakkab aga üks kilpnäärme eemaldamise kõrvalmõjudest ikkagi tunda andma - kaltsiumi puudus nimelt. Käed surisevad ja on sellised tuimad. Arst muidugi rääkis ka sellest, et on siis vaja kaltsiumi tablette hakata võtma. Kuid ise mõtlen nüüd, et ei tea, kui palju seda kaltsiumi siis ikka võtma peab (võib). Norm ju muidu 1-2 tabletti päevas. Eks proovin apteegist või arstidelt uurida, kuid ehk on kellelgi siin foorumis kogemusi. Ning veel, et kui kaua selline olukord võib siis kesta? Internetist eriti infot ei leidudki.

Rihole aga tänud toetuse eest - vaatasin kohe, et ega ma haiglas eriti kaua ei viibi ja ei hakanud külalisi üldse kutsuma.

Teate veel, mis mulle Hiiu haiglas seekord eriti muljet avaldas - see oli eriliselt lahke ja toetavalt naeratav personal. Razz
Tagasi üles
Tiikar

PostitusPostitatud: Laup Märts 27, 2010 11:59 am    Teema: Tere! Vasta viitega

Ma ei ole küll pädev kilpnääret puudutavates asjades, kuid käte tuimus ei ole kindlasti seotud kaltsiumi puudusega. Kaltsiumi puudus võib tekitada lihaste spasme, aga see on rohkem sportlaste häda. Endokrinoloog oskaks küll sinu küsimustele vastata, kui sul mingid mured kilpnäärmega seoses tekkima peaks. Aga kaltsiumi tablette võid sellegipoolest võtta, sest luud, kondid tahavad vanemas eas ikka natuke „dopingut“ saada. Mina ise nosin Calcigran Forte’t 2x päevas.
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Laup Märts 27, 2010 1:04 pm    Teema: Vasta viitega

Seda ütles arst küll kindlalt, et kaltsiumipuuduse esimesteks sümptomiteks on just surinad kätes. Sama on kirjeldatud ka Internetis kilpnäärme opi tüsistustes. Olen nüüd nii palju leidnud, et need probleemid võivad esineda mõned nädalad aga võivad muutuda harva ka krooniliseks. Raviks siis ikkagi kaltsiumitabletid 2000mg päevas + D-vitamiin. See on natuke teine asi, kui füüsilisel pingutusel tekkivad krambid. Kilpnääre või õigemini kõrvalkilpnääre reguleerib kaltsiumi taset veres ja kui see saab viga, siis võib tekkidagi selline kaltsiumi järsk langus.
Tagasi üles
Riho Tuisk

PostitusPostitatud: Esm Märts 29, 2010 5:27 pm    Teema: Vasta viitega

tere Kersti olid tubli et operatsioon tehtud.kaltsiumist ei tea ma midagi.kui arst nii kirjutas siis peab võtma. minul on elu lõpuni l-thyroxin berlin-chemie 1,5tabletti päevas mis asendab minu äralõigatut kilpnääret.peale oppi hakkasid mul ka käed värisema.nüüd olen taastusravil käinud hingasin klaas "kirstus" soola tolmu et öösel suu ei kuivaks ,kuid see tõstis mul liiast vererõhku Question jätsin pooleli.elame veel Very Happy olen juba 1,5 aastane (peale oppi)
edu ARSTIDELE. riholt.
Tagasi üles
Tiikar

PostitusPostitatud: Kolm Märts 31, 2010 7:58 am    Teema: Vasta viitega

Panin "puusse" oma targutamisega Embarassed . Vähemalt on Sul adekvaatne info olemas, kõige halvem ongi just teadmatus. Üritan edaspidi soola mitte puhuda.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit