Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

ka ajukasvaja

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
m1l2s3

PostitusPostitatud: Teis Märts 17, 2009 10:49 am    Teema: ka ajukasvaja Vasta viitega

Minul olnud kaks ajuoperatsiooni. Kasvajaid kätte ei saadud, ühte on kaks korda natuke väiksemaks lõigatud. Aga olen elanud ikkagi juba 9 aastat kasvajatega. Olen ka tänulik tohtritele, et olen saanud oma lapsi suuremaks kasvatada ja olen jäänud mõistuse juurde ning käed-jalad liiguvad.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
li-li
Site Admin

PostitusPostitatud: Teis Märts 17, 2009 12:58 pm    Teema: Vasta viitega

küll on kummaline öelda draagiliste juhtude kõrval "IMELINE" aga ometigi on ju nii Rolling Eyes Aju, mis on keerukaim organ inimesel, tekitab alati palju küsimärke, kui seal midagi diagnoositaxe. Jagux ikka tervist ja jõudu edasisex, et ka lapselastest rõõmu olex Smile
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
m1l2s3

PostitusPostitatud: Teis Märts 17, 2009 3:02 pm    Teema: Vasta viitega

seda minagi mõtlen - et nad enam ei kasvaks ja et enam uusi ei tekiks. Ikka päev korraga:))))))))
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Teis Märts 17, 2009 9:45 pm    Teema: Vasta viitega

Tere, m1l2s3! Oled jälle üks elav näide, et kunagi ei tasu lootust kaotada.
Kas Sa ei tahaks oma haigusest ja ravist lähemalt kirjutada?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
m1l2s3

PostitusPostitatud: Kolm Märts 18, 2009 8:08 am    Teema: ravi Vasta viitega

Hea meelega Kersti,
Avastati kasvaja alles peale seda kui olin juba perearsti täielikult ära tüüdanud ja ta käratas, et "teil on nii palju vigu, et mina ka enam ei tea mida teiega teha". See oli 1999.a.
Selle peale ma loomulikult vahetasin perearsti, kes saatis mind neurokirurgi vastuvõtule ja nädalaga oli pilt tehtud ja viga avastatud, kusjuures kasvaja oli nii suur, et seda näitas isegi tavaline röntgenpilt, peale mida siis saadetigi tomograafiasse.
Järgmise nädalaga olin haiglas sees ja juba opereeriti. Opid olid rasked ja taastumine võttis aega, aga täielikult välja kasvajat ei saadagi kuna on nii ajutüve ligidal, et kui päris ära lõigata, siis elukvaliteet kohe kindalsti ei paraneks. Viimane opp oli 2007. kuna oli jälle nii palju kasvanud et tekitas hirmsasti valu. Ega ajukasvajatega mingit erilist ravi rohtudega ega muuga polegi - ainult kirurgia. Nüüd, eelmisel sügisel käisin uuesti kontrollis ja avastati veel teine kasvaja, aga ega nad väga neid lõikama ei kipu, sest see ei pruugi asja paremaks teha - ikka nii vähe kui võimalik aju kallal käia. Nüüd olen jälgimisel ja üritan hakkama saada. Peale viimast oppi jäi nägu ka veidi viltu, sest närvid sai kahjustada ja vaevusi tekkis isegi rohkem kui esimesel korral. Aga ikkagi jäin liikuma ja mõistus pähe Smile Smile
Tagasi üles
Kersti

PostitusPostitatud: Kolm Märts 18, 2009 11:09 pm    Teema: Vasta viitega

Aga millised need esmased sümptomid üldse olid? Peavalud? Tasakaalu kaotused? Kas keemiaravi ei tehta?
Tagasi üles
m1l2s3

PostitusPostitatud: Nelj Märts 19, 2009 8:08 am    Teema: Vasta viitega

ongi imelik, et enamus arvab, et peavalud. Minu puhul oli selleks hoopis imelik tunne suus - nagu oleks suulagi täis selliseid õhumulle ja augukesi - täiesti veider. Siis hakkasid meeletud närvivalud alalõuas, mille tagajärjel tõmmati mu välja praktiliselt kõik hambad vasakult poolt. Alles hiljem kui kasvaja avastati tuli välja, et kasvaja rõhus närvidele ja sellest need metsikud valud (need oli tõesti õudsad ja ma arvan et kui oleks öeldud et see aitab, oleksin lasknud kõik hambad suust välja tõmmata).
Praeguseks on muidugi hoopis teised vaevused ja nüüd on ka peavalud praktiliselt igapäevased, nii et rohud alati kaasas. Tasakaaluhäired on ka, aga kuna kasvaja oli kõrvanärvis ka, siis ühest kõrvast kurt ja see mõjutab juba ise tasakaalu kaotust. Kõne nats häiritud, sest siirded ka keeles jne.jne. aga algas asi hästi imelikult. Aga minu enda sisetunne ütles, et midagi ei ole korras. Nii et kui kahtlus on, siis ära anna alla, lase ikka uurida - TEADMATUS EI OLE MINGIL JUHUL PARIM VARIANT.
Tagasi üles
iffkin

PostitusPostitatud: Kolm Dets 23, 2009 5:13 pm    Teema: Vasta viitega

Tere m1l2s3! Mul oli täppselt sama moodi suus imelik Ja hakkas pea valutama aga mitte midagi sellist muud jama ei kaasnenud. Olen juba 2,5 aastat elanud valudega ja ei ole muud kui ainult vaikselt valu suureneb nagu lõppematta trepp iga kuu või kahe tagant avastan, et jälle valusam aga sellega harjub vaikselt. algul sõin valuvaigisteid ja aitas aga nüüd ei aita 800mg valuvaigistid ka enam. Ma lugesin Su jutu seest välja, et kusagil kõrva närvi juures on Sinul? Aga kus kohas võib olla minul see asi? Ma ise ei tea kuna pole arsti poole pöördunud juba 2 aastat. Asi on healoomuline ja selle pärast ei taha teda torkida...Smile
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit