Vähifoorum Vähifoorum
Kõrbe teeb ilusaks see, et kusagil varjab ta kaevu (A.De Saint-Exupéry "Väike prints")

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Ajukasvajatest
Mine lehele Eelmine  1, 2

Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
sass

PostitusPostitatud: Teis Veeb 26, 2013 12:33 am    Teema: Vasta viitega

Kuna tänaseks on kell palju siis püüan teha lühidalt. Mul avastati ajutuumor 6 aastat tagasi. 4 aastat olin lihtsalt jälgimisel, aga siis pingelisel perioodil hakkas ta suurenema. Kuna vasaku käe jõudlus ja koordinatsioon kadusid, siis tuli teha opp ja diagnoositi multiformne glioblastoom IV. Nüüd paar kuud tagasi peale pikemat ülepingutust ja pessimistlikku perioodi kadus vasaku käe jõudlus taas ja tehti teine opp, mis läks taas väga hästi. Kuna ma enne oppi ligemale poolteist kuud kätt pea-aegu ei kasutanud, siis võtab aga jõudluse taastumine veel pisut aega.
Aga tahtsin kirjutada sellest mis mind kõige enam on aidanud
* www.hypnoteraapia.ee
* sealse õpetaja ütlus, et ega sa Sass enne oma tervisemuredest ei vabane, kui hakkad tegema seda milleks sind siia maailma kutsutud on. minu kommentaar: see on see mida sa kõige rohkem teha armastad (aga tõenäoliselt ka kardad ja edasi lükkad) ja mis sul tegelikult kõige paremini välja tuleb. MInu puhul on see tõenäoliselt muusika ja laulud. Aga see võib olla misiganes, mida tehes tunned, et "oh õnnis hetk, oh viibi veel".
* Toitumise korrigeerimine
* Hommikused kontrastdu¹¹id
* Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo "Toome oma tervise tagasi"
* Aleksander Sviyash "Mida teha kui kõik pole nii nagu tahaks"
* David Servan-Schreiber "Vähi vastu"
* suure magusamaiana maiustuste asendamine rõstitud tatraga (tatar, merisool, kurkum ja must pipar)
* teiste inimeste eestpalved ja enda põõrdumised Looja (jumala, loodusvaimude, emakese maa, taarapuude, taeva, allikate, päikese jm) poole teades, et Looja on üks, on armastus!
* enda kurnavate negatiivsete mõttemustrite ümbersuunamine: "STOP! Sass, seda mõtet me praegu ei võta! Las ta läheb oma teed. Kui vaja tegeleme temaga mõni teine kord. Aga praegu ta sind ei aita"
* Vitamiinid ja mikroelemendid apteegist (valik sõltub ka toitumisest ja aastaajast) Minu puhul praegu A,B kompleks, C, D, E, Q10, Mumia, mõni vetika preparaat (jood), Echinace, Seleen, magneesium, kasekäsna leotis,
* Igahommikune massaa¾ kindaga + sõrmede ja kõrvade massaa¾
* Seejärel põrandal selgroole "kala ujub" harjutus
* Igapäevane jalutuskäik värskes õhus (~3-5 km)
* hommiku alustamine astelpaju jahu ja keefiri seguga, mis vähmalt ühe öö külmikus seisnud.
* võimalusel ujumine
* päeva jooksul soovituslikult 100 kükki (minul enamasti 30-120)
* Teha kõiki asju olles jumalikus tänumeeles.
* tegutseda mõne attraktiivse, aga pingutust nõudva eesmärgi nimel, mis annab elule mõtte (oh õnnis hetk oh viibi veel!)
* usk, et olen siin maailmas ajutiselt vahekoolitusel, et jälle edasi liikuda, peale seda kui olen Looja poolt seatud missiooni täitnud. Ja see koolitus on ütlemata põnev Smile
* Usk, et iga raskus on selleks, et sinna "koolivihikusse" üks oluline, seni puuduv lehekülg lisada. Ja tunda tänumeelt, et Looja minu koolitamisega jätkuvalt tegeleb. Üks vana Eesti loits ütleb, et "Ole ilus kui kuningas! Anna valgust vaeva vastu!"
* Usk, et kõik on õieti. Ka kõik vead, mis mina või keegi teine teeb on vajalikud, et neist õppida.
* Usk, et eelkirjeldatud vahendeid kasutades ja edasiarendades täidan Loojalt antud missiooni siin maailmas oma lähedaste (eelkõige enda pere: naine ja kolm last 6, 8 ja 10 aastane) keskel veel vähemalt 20 aastat. Ja kui mitte siis 1 päev on ka väga mõnus saavutus!
* Usk et mul on imeline võimalus puutuda kokku nii imeliste inimestega nagu teie kõik olete!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Riin

PostitusPostitatud: Teis Veeb 26, 2013 3:46 am    Teema: Vasta viitega

Kahjuks minu ema nii tubli ei olnud, sest haigus on oma töö teinud. Nüüdseks on juba aasta möödas ja kasvaja küll tänu keemiale peatunud, kuid rääkida ei saa ta enam üldse, üksiku sõna haruharva, parem käsi on vaid krambis ja parem jalg ka kehv. Ise saab vaid vasaku käega süüa, kuid enamasti toidetakse. Õdede jutu järgi nad tõstavad teda küll iga päev ratastooli istuma ja telekat vaatama, kuid ema ise väidab, et nad ei tee seda tegelikult. Kuna emal hea mälu arsti sõnul enam oleviku suhtes pole, siis ei saa ma ka teda täiesti usaldada. Kuna ka palatikaaslased on enamasti nii haiged, et ei suhtle, siis pole ka neilt tegelikku olukorda küsida. Kuid kahel korral on selle aja jooksul sattunud palatisse inimene, kes on mulle rääkinud, et pole ema midagi tõstetud ratastooli ja ei masseeri teda seal keegi õenduses.
Ise küsisin viimati arstilt kui ka vanemõelt, et, kas äkki saaks teda taastusravisse saata, sest inimestel ju (on ju juhuseid) aju teised osad võtavad haige aju funktsioonid üle. Tean, et aju on keeruline ja sellest ei tea arstidki palju, kuid nende jutt oli konkreetne, et see ei aitaks ja ega teda ei võetaks ka sinna sisse. Ja tasuda tuleks endal, mis on muidugi ju meeletult kallis, ja paari nädalaga ei ole võimalik tema puhul küll imet teha.
Ma ise arvan siiani, et kiirituse asemel või sellega koos oleks pidanud hoopis keemiat hakkama kohe tegema, sest see aitas, kuid miks seda ei tehtud, ma ei tea. Ja ega vastust nagunii ei saaks ka.
Sinul on aga tõesti vedanud, et lausa 2 korda lõigati ja see aidanud on.
Kes Su arst oli, kes operatsiooni tegi ja kes onkoloog oli/on?
Hetkel igatahes öeldi mulle, et onkoloogiliselt on ema ennast arstide jaoks ammendanud ja nemad ei tee enam midagi. Inimene lihtsalt ongi voodis ja kõik, mida on tõesti raske vaadata, tahaks ju loota ja aidata.
Raadiot ema enam ei kuula ja lehti ei loe, tema jaoks vist on see liialt raske haarata.
Tagasi üles
sass

PostitusPostitatud: Teis Veeb 26, 2013 10:18 pm    Teema: Vasta viitega

Minu arstid on Tartus Toomas Asser neuroloogina. Opereeris ka tema koos Epp Heinolaga. Väga suurepärased arstid. Epp Heinola oli ka minu raviarst. Onkoloog on Jana Jaal. samuti väga suurepärane inimene. Mul jäigi eelmises kirjas kirjutamata, et väga on aidanud akadeemilise meditsiini arstid ja vahendid. Ise usun, et kui rahvameditsiin on Looja üks käsi siis akadeemiline meditsiin on teine käsi. Imesid teostada saavad nad aga ainult inimese enese kaudu. Ehk inimene saab ainult ise otsustada et tahan terveks saada või olla. Kui on mille nimel elada, elab inimene kõik üle!
Tagasi üles
sass

PostitusPostitatud: Teis Veeb 26, 2013 10:26 pm    Teema: Vasta viitega

Siin on olnud jutuks ka Lomustiin keemiaravimina. Minu puhul ta küll mingeid tuntavaid kõrvalmõjusid ei tekitanud peale selle, et 3. ja 4. päev olin kõigi lõhnade ja maitsete suhtes väga tundlik ja valiv. Oksereaktsiooni ei tekkinud kordagi. Võib-olla paar korda kerget iiveldust. Samal ajal olin muidugi ise ka füüsiliselt aktiivne. Aga kui oli väsimus siis ikka puhkasin. Vahel piisas poolest tunnist unest. Kindlasti palju värsket õhku. Ööseti kasutasin ka ninaplaastreid (Breath Right), et organism paremini hapniku kätte saaks.
Tagasi üles
Riin

PostitusPostitatud: Kolm Veeb 27, 2013 2:08 am    Teema: Vasta viitega

Suur aitäh põhjaliku vastuse eest.
Kas saan õigesti aru, et Teile pole kiiritust üldse tehtud? Kas Teile ka selgitati, miks kiiritust ei tehta ja keemia valiti? Mitu korda keemiat olete saanud?
Plaanin kirjutada Teie arstile ja onkoloogile, kui nende kontaktid leian ja lihtsalt uurida, kas ema jaoks oleks veel mingeid võimalusi pakkuda. Ta on küll ka 71 juba ja ei peeta ehk enam oluliseks aidata, kuid vähemalt ma üritan.
Kas Teile muidu on pakutud ka võimalust osaleda mõnes välismaa ravimiuuringute grupis?
Tagasi üles
sass

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 28, 2013 10:51 pm    Teema: Vasta viitega

Olen kiiritusravi täismhus kätte saanud. Oli vist 62 greid. Ehk mksimum mis inimesele tehakse. Keemiat sain peale seda. Lomustiini 9 korda 6 nädalaste vahedega. Aga kuna lõpus tekkis selle ravimi foonil tsüsti suurenemine (eks ma olin ise ka süüdi, sest elasin tavaelu muredesse liialt sisse, teiseks pingutasin külmade ilmadega ehitustööd tehes organismi üle), siis Täna Tartus onkoloogiga kohtudes määrati uueks ravimiks Temodal. Arst küll kommenteeris, et enamasti inimesed taluvad seda väga hästi.
Homme õhtust alustan esimese 5 päevase tsükliga.
Muide täna Tartus käies kohtusin ka enda neuroloogi Toomas Asseriga, kellel on neljapäeviti Maarjamõisa polikliinikus ka tasuline vastuvõtt. Tasuks proovida. Tegemist on Eesti vast parima selle valdkonna spetsialistiga. MUidugi tasub selle kontekstiga arvestada, et ta esindab akadeemilist meditsiini ja on alternatiivsete võimaluste suhtes väga resoluutne. Aga lõpliku otsuse jätab alati inimesele.
Samuti mäletan et kunagi leidsin internetist, et Tallinnas on mingi tasuline asutus, kust on võimalik ilma Haigekassa rahastamiseta alternatiivseid uuringuid ja ka arstide hinnanguid küsida. Korra plaanisin ise ka seal lasta pilti teha, aga jätsin tegemata. Aga ma ei tea kas see asutus enam tegutseb.
Tagasi üles
sass

PostitusPostitatud: Nelj Veeb 28, 2013 11:09 pm    Teema: Vasta viitega

Välismaa imeravimitega oli üks huvitav kogemus küll. ühed head inimesed soovitasid, et võtaksin ühendust ühe "toitumisspetsialistiga". Võtsingi. See pakkus kohe üpris kalleid Hiina mingeid imeravimeid selgitades, et kui ma selle raviga kohe täna või homme ei alusta, olen kadunud hing. Õnneks ei olnud mul kohe nii palju raha võtta ja Tallinnast ravimite Viljandisse toimetamine osutus ka sel hetkel liialt keeruliseks. Lisaks oli see inimene akadeemilisse meditsiini suisa ebatsunsuurselt negatiivse suhtumisega. Nii siis helistasin hommikul Aili Paljule, kellega tol perioodil tihedamalt suhtlesin ja küsisin nõu. Tema arvamus oli see, et kui kusagil Hiinas miski efektiivne on ei pruugi see tähendada, et meie kliimas teistsuguse geneetilise pärandiga inmesele see ka hästi mõjub. Tulemus võib ka hoopis vastupidine olla. Tema soovitas kõike seda mis meie piirkonnas loodusest või apteegist leida. Ja eelkõige enda aktiivsust ja rohket looduses viibimist.
Haigla poolt mingitesse ravimiuuringugruppidesse ma kuulunud ei ole. Küll osaleb minu kasvaja proov mingis uuringus, mille tulemusi rakendatakse mitte varem kui mitmekümne aasta pärast. Kes teab ehk ootan ära Wink
Tagasi üles
Riin

PostitusPostitatud: Reede Märts 01, 2013 4:03 am    Teema: Vasta viitega

Ise ka sellistesse imeravimitesse ei usu, kahjuks on nii palju selliseid pahatahtlikke, kes hädas inimesi vaid petavad ja raha taga ajavad.
Samas usun, et nii tava-kui alternatiivmeditsiin pakuvad koos parema lahenduse.
Soovin Sulle kõike kaunist ja jõudu ja kõige kõrgemalt väge paranemiseks:))!!!
Tagasi üles
Matilda Emmerson

PostitusPostitatud: Teis Märts 11, 2014 4:04 pm    Teema: Vasta viitega

Ma ei teagi, kust nüüd täpselt alustada. Mõned asjad lihtsalt jäävad hinge kriipima. Nagu näiteks Sassi puhul.
Sass on tänaseks läinud manalateed. Jah, seesama Sass, kes kirjutab, kuidas ta endaga tegeleb ja mis on teda aidanud sel teel on. Annab mõtteid ja näpunäiteid Riinile. See kõik oli veebruaris. Oktoobris hakkas ta ära "vajuma". Tekkisid ühed ja teised tervisehädad. Vahepeal läks paremaks, siis pani jälle kolinal allapoole. Kui ma ta käest küsisin, (öösiti kella 1 tõusis ta üles ja enam magama jääda ei saanud-soovinud, siis me jutustasime) et millest su haigus alguse sai, kas 4-5 aastat tagasi, siis ta vastas, et ei, varem. Küsisin ta käest, et kallis inimene, sul on selle haigusega olnud tõuse ja langusi, on antud uued võimalused, mida sa oma elus muutnud oled? Sass mõtles hetke ja ütles:" Mitte midagi. Ma pole omale kunagi sellist küsimust esitanud." Ma olen ikka mõelnud, mis ta nii kiiresti ära viis. Veebruaris on-oli ta veel Optimism täis. Aga siis tuli mul meelde, et ta võttis, ühe suure projekti ette. Loomulikult oli sellega muret, noh kirjutad põhjalikut valmis, ootad kas läheb läbi, kas saad rahastatud, kust saada omaosalust jne, jne. Ma arvan ,et see panigi kõige suurema põntsu. Aitasin teda niipalju, kui sain, aga eks ta küsis abi siis, kui omal enam jõud mõningatele asjadele peale ei hakanud. Enne seda oli ta ikka kena hulk aega muretsenud.
Ja need laulud ja luuletused...Kui meil olid need jututunnid, siis ta ütles, et 3-4 inimest on öelnud, et ta tegeleks luuletamisega. Soovitasin tungivalt tal seda teha, sest kõigile meil pole antud oskust midagi luua!
Krt, mul on nii s...s- s..ks kahju et ma ei teadnud, kui täbaras olukorras ta on, oli! Üks hommik ta ütles, et kirjutas uue luuletuse. Lugesin siis omaette seda. Ja alles siis ma sain aru MILLISES seisundi-olukorras ta on. Lõpuread olid....tahaks pääseda siit mülkasest soost. Ma oli lausa sõnatu. Sass, kes on selline rahulik, tasakaalukas, kirjutab äkki " mülkasest soost" Ütlesin talle, et see on ikka päris...räigelt öeldud. Ta vastas, et õp. Tammsalu oli sama arvanud. Noh ma ei tea, kas ta just seda sõna räige arvas. Hiljem, kui Sass oli siit ilmast ära läinud sattusin ta Facebooki vaatama. Seal oli ta kahjuks selle sõna ära muutnud.
Pika jutu mõte on see, et tahaksin tegelikult teada, kas keegi on sellest haigusest reaalselt võitu saanud. Siis meil, Eestis. Arstid ütlesid nagu siin paljudelegi, et meditsiin enam aidata ei saa. Aga rohtudega abiga sai ta aastaid elada. Muidugi, mis me valesti tegime, oli see, et kui ta juba nõrgemaks jäi ja vajas voodist istukile tõusmiseks abi vajas, siis tegelikult poleks ta voodist tõusta tohtinud. Kõik see, mis tekidas pingutust, polnud talle hea. Seda sain ma muidugi hiljem teada.
Sooviksin veel tead kuidas teistel on läinud selle haigusega. Ja mis ajab inimese iga jumal öö kell 1 üles! Kas annad talle rohtu, et ta magada saaks või ei. Ma ei suuda seda enda jaoks välja mõelda. Võib-olla pole vajagi, ma ei tea. Enam muuta ei saa ju miskit...
Kui adminid leiavad, et see on liiga sobimatu jutt siia, siis tõstku ringi või kustutagu ära. Nad teavad paremini, mis on õige. Vähemalt mul oli hea teiste kogemusi lugeda. Selge on ka see, et kui asi väga raskeks läheb, ei ole kellelgi aega-jõudu enam arvutis olla.
Tagasi üles
jottvee

PostitusPostitatud: Nelj Apr 10, 2014 10:32 am    Teema: Vasta viitega

Vastuseks eelmisele postitusele... Jahh, Sassi tundsin ka mina. Meid tõi kokku eelkõige ühine haigus ja mõningad kokkusattumused siin elus. Minule oli ta võitluses selle haigusega suureks eeskujuks ja temaga rääkimine andis alati palju positiivsust ja elujõudu! Lõpupoole ei õnnestunud mul temaga enam kohtuda, aga olin ta olukorrast teadlik. Kahju, kuid Sassist jäi maha suur pärand, mida inimesed loodetavasti hinnata oskavad!

Siit ka vastust Sinu teisele küsimusele - minul opereeriti ajukasvaja nüüdseks juba üle 3 aasta tagasi. Senised uuringud on olnud stabiilsed. Opi tagajärjel tekkinud tüsistused ajus on küll jäänud, aga kasvaja tagasitulemisest ei ole jälgegi! Elu jätkub suht normaalses rütmis - käin (poole kohaga küll) tööl ja teen mõõdukalt trenni. Lisaks olen juba teist kuud lapseootel - mis saaks veel paremini minna? Smile Olen ääretult tänulik PERH-i arstidele, kes minu elu ja tervise tookord päästsid!

Soovitan kõigile, kes ajuvähiga kokku puutuvad, kindlasti vastu võtta kõik ravid, mis nad teile määravad. Seda loomulikult juhul, kui ülejäänud keha tervislik seisund ja vanus seda lubavad.
Sellepärast tuleb oma füüsilise tervise eest alati hoolitseda ka siis, kui raske haigus teid veel tabanud ei ole!!

NORMAALNE ELU PÄRAST HAIGUST ON TÄIESTI REAALNE JA VÕIMALIK!

Loodan, et suutsin pisut positiivsust siin kevadiselt päikeselisel päeval inimestesse süstida. Smile
Tagasi üles
Matilda Emmerson

PostitusPostitatud: Teis Apr 29, 2014 7:43 am    Teema: Vasta viitega

Aitähh vastuse eest! Vähemalt mingi positiivne tulemus! Väga loodan, et oskad end hoida, eriti veel siis kui pisike Nublu olemas on! Oluline on küsida abi, igasugust, kui tunned, et seda vajaksid. Minu poolt ka suur kummardus PERH-i töötajatele, kui mõelda millises pingelises olukorras nad iga päev on! Meditsiin ei ole ju hetkel kõikvõimas...
Sooja ja sumedat suve !
Tagasi üles
elisha

PostitusPostitatud: Püh Okt 15, 2017 7:35 am    Teema: Vasta viitega

Hea et siin on mingi arutelu.....minu üle 60 a tuttaval avastati 2011 okt g2 astrotsütoom... hetkel on tal siis 7. Sünnipäev. Opereerida ei saanud. Seda ma ei tea kas ta alguses said kiiritusravi või keemiat aga igasugu muid tervise probleeme on tal küll- nt. nägemisega saab silma sarvkesta siirdamist.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Vähifoorum -> Pea- ja kaela piirkonna vähid Kõik ajad on GMT + 2 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes

SwiftBlue Theme created by BitByBit